اخبار مختصر 30 نوامبر

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

داده های سازمان بین المللی کار تأثیر بحران هزینه های زندگی را بر فقیرترین کارگران نشان می دهد

بر اساس گزارش جدید آژانس کار سازمان ملل، ILO، افزایش تورم باعث کاهش چشمگیر دستمزدهای واقعی در بسیاری از کشورها برای فقیرترین کارگران شده است.

سازمان بین المللی کار در فراخوانی برای اقدامات فوری برای جلوگیری از تشدید فقر، نابرابری و ناآرامی های اجتماعی اعلام کرد که دستمزدهای ماهانه جهانی در نیمه اول سال جاری 0.9 درصد کاهش یافته است.

این اولین بار در سال جاری است که دستمزدهای جهانی افزایش نیافته است و این روند در میان برخی از ثروتمندترین کشورهای جهان که دستمزدها 2.2 درصد کاهش یافته است، واضح است.

این در مقایسه با اقتصادهای نوظهور است که در آن دستمزدهای واقعی 0.8 درصد رشد داشته است که سه برابر کمتر از قبل از شیوع کووید است.

گیلبرت هونگبو، مدیر کل ILO، از دولت‌ها خواست تا برای حفظ قدرت خرید کارگران کم‌درآمد، گام‌هایی بردارند، در غیر این صورت شاهد به خطر افتادن بهبودی پس از کووید و احتمال بروز ناآرامی‌های اجتماعی بیشتر در سراسر جهان باشند.

دستورالعمل هایی برای استخدام عادلانه و اخلاقی مهاجران رونمایی شد

آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد (IMO) با ماندن در دنیای کار، روز چهارشنبه از یک ابزار اخلاقی برای مشاغلی که مهاجران را استخدام می کنند، رونمایی کرد تا اطمینان حاصل شود که از حقوق آنها محافظت می شود.

بسته ابزار IOM که با اپل توسعه یافته است، بررسی‌های دقت لازم را در هنگام استخدام مهاجران تقویت می‌کند، که بر اساس توصیه‌های بهترین عملکرد تهیه‌شده توسط سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین‌المللی هدایت می‌شود.

ابتکار IOM Toolkit – که به صورت آنلاین قابل یافتن و دانلود رایگان است – در راستای تلاش‌ها برای تضمین استخدام منصفانه و اخلاقی است که در پیمان جهانی برای مهاجرت ایمن، منظم و منظم و اهداف توسعه پایدار (SDGs) مشخص شده است.

آژانس های سازمان ملل از قطع کردن مواد غذایی آسیب پذیرترین قشر در چاد بیم دارند

برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، آژانس پناهندگان سازمان ملل هشدار داده اند که در چاد، ممکن است به زودی کمک های مربوط به آسیب پذیرترین جوامع قطع شود، مگر اینکه بتوان فورا کمک مالی پیدا کرد.

برنامه جهانی غذا تا پایان سال به 161 میلیون دلار نیاز دارد تا از تعلیق برنامه خود برای خانواده های آسیب دیده از بحران در چاد و بیش از نیم میلیون پناهنده سودانی و آفریقای مرکزی جلوگیری کند.

این تهدید به ویژه برای جوامع پناهنده در چاد خطرناک است، که در حال حاضر شاهد سطوح حاد سوء تغذیه تا 19 درصد هستند.

در ماه ژوئن، WFP مجبور شد به دلیل کمبود عمده بودجه، به پناهندگان و سایر گروه ها سهمیه نصف ارائه دهد، و اکنون این نگرانی وجود دارد که هرگونه تعلیق بیشتر کمک های غذایی منجر به خروج کودکان از مدرسه شود تا آنها بتوانند کار کنند یا مجبور به تحصیل شوند. ازدواج.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما