اصلاح معماری مالی جهانی برای دستیابی به توسعه پایدار معاون رئیس سازمان ملل

او با ارائه اظهاراتی در یک مجمع در مورد اصلاحات که در جریان نشست های بهاری صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی برگزار شد، خواستار اصلاح مسیر در حال حاضر – نیمه راه برای دستیابی به اهداف تا سال 2030 شد.

در سال‌های اخیر، کشورهای در حال توسعه با افزایش هزینه‌های انرژی و غذا، وضعیت اضطراری آب‌وهوایی و همه‌گیری کووید-۱۹ آسیب دیده‌اند. این بحران ها در بحبوحه سخت شدن سریع شرایط مالی جهانی و افزایش هزینه های استقراض آشکار شده اند.

سیستم مالی “معیب”

این وضعیت کشورهای آسیب پذیر را در معرض خطر بیشتری از مشکلات بدهی قرار داده است و توانایی آنها را برای سرمایه گذاری در بازیابی تضعیف کرده است، چه رسد به اقدامات اقلیمی و توسعه پایدار بلندمدت.

“این چالش های گسترده هستند نشان دهنده معیوب بودن معماری مالی جهانی است – جهانی که برای جهانی طراحی شده بود که دیگر وجود ندارد، و بسیار کوته بین، بحران زا و عمیقاً نابرابر است.

ام‌اس. محمد یادآور شد که دبیرکل سازمان ملل از درخواست‌ها برای اصلاحات حمایت کرده و حتی یک طرح محرک توسعه توسعه پایدار جهانی حداقل 500 میلیارد دلار در سال برای افزایش بودجه بلندمدت مقرون‌به‌صرفه برای کشورهای نیازمند پیشنهاد کرده است.

او گفت که اقدامات شامل بسیج تامین مالی رسمی در مقیاس، کاهش هزینه استقراض، و تامین مالی اضطراری در مواقع بحران است، و افزود که می توان آنها را فورا و بدون هیچ تغییری در ساختار مالی فعلی انجام داد.

زمینه مشترک پیدا کنید

“وجود دارد دلیلی برای عمل نکردن وجود ندارد و با این حال، جامعه بین المللی در حال یافتن زمینه مشترک نیست. وی با اشاره به اقتصادهای پیشرو جهان گفت: به ویژه G20 در بن بست باقی مانده است.

“اما، ناتوانی در گوش دادن به این فریادهای واضح برای تغییر یک اشتباه خواهد بود، یکی که منجر به جداسازی سیستم مالی جهانی ما لحظه سوگند افشای چندجانبه گرایی او هشدار داد.

ام‌اس. محمد به فرصت‌های آتی “برای ایجاد ائتلافی از رهبران همفکر برای هدایت یک بسته مالی بلندپروازانه برای اهداف توسعه پایدار و اقدامات اقلیمی” اشاره کرد.

آنها شامل ابتکار بریج تاون است که توسط میا ماتلی، نخست وزیر باربادوس ارائه شد. “پیمان تامین مالی جهانی” نشست سران در ژوئن توسط امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، و نشست SDG و گفتگوی سطح بالا در مورد تامین مالی در مقر سازمان ملل در سپتامبر برگزار شد.

پنج حوزه کلیدی

«اقدامات انجام شده در حال حاضر، همانطور که در محرک SDG پیشنهاد شده است، راه طولانی را در جهت رسیدگی به چالش‌های فوری کنونی پیش می‌برند، اما باید دست به دست هم دهند تا تلاش کنند. اصلاح و رفع نقص های عمیق و دیرینه در معماری مالی بین‌المللی.” محمد.

معاون دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که اصلاحات باید به چالش‌ها در پنج حوزه مرتبط با یکدیگر بپردازد که از اصلاح حاکمیت اقتصاد جهانی شروع می‌شود.

«با توجه به نقش مهمتر کشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی، نیاز به این امر وجود دارد گسترش و تقویت نمایندگی آنها او گفت: در اداره نهادهای بین المللی.

تامین مالی کالاهای جهانی

ام‌اس. محمد خواستار رفع شکاف ها در معماری بدهی های دولتی شد. او گفت که سیستم بین المللی کنونی ابزار لازم را ندارد تجدید ساختار بدهی عمیق و سریعو همچنین برای رسیدگی به یک بحران بدهی سیستمیک مجهز نیست.

هر سومین نقطه مربوط به تغییر شکل مالیه عمومی بین المللی، از جمله از طریق افزایش مقیاس گسترده تامین مالی مقرون به صرفه و بلند مدت برای سرمایه گذاری در توسعه پایدار است. به عنوان مثال، او گفت که شرایط وام دهی بانک های توسعه چندجانبه را می توان بهبود بخشید، مانند وام های بلندمدت و نرخ بهره پایین تر.

وی افزود که سیستم مالی عمومی بین‌المللی نیز برای تأمین مالی کالاهای عمومی، مانند اقدامات آب و هوایی، یا برای آماده‌سازی برای گذار گسترده به اقتصادهای «سبز» و دیجیتالی راه‌اندازی نشده است، که بر نیاز به یک راه‌حل تأکید می‌کند.

او ادامه داد که بحران های اخیر همچنین نشان داده است که ایمنی مالی جهانی باید تقویت شود، در حالی که قوانین سیستم های بانکی و مالی باید بازنشانی شوند، همانطور که ورشکستگی های اخیر بانک ها در ایالات متحده و سوئیس نشان می دهد.

ام‌اس. محمد گفت که بیشتر این اصلاحات در حال حاضر توسط جامعه بین المللی مورد بحث قرار گرفته است، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است که این بحث های نامتجانس را کنار هم قرار دهیم. ایجاد اراده سیاسی برای تبدیل این جاه طلبی ها به واقعیت لازم است.”

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما