الکسی ناوالنی، منتقد ارشد کرملین، می‌گوید اتهام جدید باعث عمر می‌شود

الکسی آ. ناوالنی، رهبر زندانی اپوزیسیون روسیه، روز چهارشنبه گفت که مقامات روسیه اتهامات تروریستی جدید “پوچ” را علیه او آغاز کرده اند که می تواند به حبس ابد منجر شود.

آقای. نظرات ناوالنی که بود در حساب توییتر تیمش منتشر کرد، هنگامی که او از طریق پیوند ویدیویی در جلسه دادگاه در مورد اتهامات افراط گرایی جداگانه که به طور گسترده به عنوان انگیزه های سیاسی شناخته می شوند ظاهر شد.

آقای. ناوالنی، که قبل از تبدیل شدن به یکی از برجسته ترین منتقدان کرملین، به عنوان یک فعال ضد فساد کار خود را آغاز کرد، در حال گذراندن دوران محکومیت خود در یک مستعمره کیفری به دلیل کلاهبرداری و اهانت به دادگاه است. از زمان بازگشت به روسیه پس از بهبودی در آلمان پس از تلاش برای مسمومیت که غرب کرملین را مسئول آن می داند، بارها با اتهامات جدیدی از سوی مقامات روسی مواجه شده است.

در نظراتی که حامیانش در شبکه های اجتماعی از دادگاه ارسال کردند، آقای. ناوالنی گفت که یک بازپرس روز سه شنبه به او اطلاع داده است که یک پرونده تروریسم علیه او آغاز شده است که در دادگاهی جداگانه در دادگاه نظامی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. مقامات روسیه این اتهامات را تایید نکردند.

آقای. ناوالنی گفت که در مورد افراط گرایی تا 30 سال و در مورد تروریسم به حبس ابد محکوم می شود. وی گفت که مقامات ادعا می کنند که او در زندان مرتکب اقدامات تروریستی شده است. وی در مورد جزئیات اتهام اخیر توضیحی نداد اما این ادعا را “پوچ” خواند.

جلسه استماع روز چهارشنبه بر روی مدت زمانی متمرکز بود که آقای. ناوالنی باید خود را با پرونده افراط گرایی علیه خود آشنا کند. این پرونده به بنیاد ضد فساد او مرتبط است که مقامات آن را “سازمان افراطی” اعلام کردند و عملاً در سال 2021 ممنوع کردند.

قاضی تا 5 می به او فرصت داد. کیرا یارمیش، سخنگوی ناوالنی گفتو حکم داد که محاکمه پشت درهای بسته برگزار شود. ام‌اس. یارمیش گفت: مدت کوتاهی که به آقای. خواندن مطالب پرونده ناوالنی به این معنی بود که محاکمه به زودی و احتمالاً قبل از پایان ماه مه آغاز خواهد شد.

او تاکید کرد: «من اصرار دارم که تلاش برای بسته شدن این روند، تلاشی برای محدود کردن من در آشنایی با پرونده نیست. ناوالنی گفت: بر این اساس به طرفدارانش “این تلاشی است برای اطمینان از اینکه کسی در مورد آن باخبر نمی شود.”

آقای. ناوالنی، یک وکیل، فساد گسترده در میان نخبگان روسیه و اطراف رئیس جمهور ولادیمیر وی. پوتین را افشا کرد و یک سازمان سیاسی رقیب برای کرملین ایجاد کرد که دارای تقسیمات و حامیان منطقه ای در سراسر کشور بود.

کرملین سال‌ها بر حامیان او فشار آورده است، اما اوضاع در سال 2020 تشدید شد، زمانی که آقای او. ناوالنی در تلاشی برای قتل او توسط کرملین مسموم شد. مقامات روسیه دخالت در این موضوع را رد کردند.

در ژانویه 2021، آقای. ناوالنی پس از گذراندن ماه ها در آلمان برای بهبودی پس از مسمومیت به مسکو بازگشت.

آقای. ناوالنی و حامیانش گفته اند که وضعیت سلامتی وی رو به وخامت است و پزشکان زندان یک مستعمره کیفری در شرق مسکو را به ارائه مراقبت های غیر استاندارد به او متهم کرده اند. او می گوید که بارها به دلایل پیش پا افتاده در “سلول های مجازات” قرار گرفته است.

عکسی از دادگاه که توسط آقای. حامیان ناوالنی او را با لباس زندان و لاغر و خسته نشان دادند.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما