انتشار واضح ترین تصاویر از قمر اروپا

فرارو- صبح روز پنجشنبه، یک فضاپیمای ناسا در فاصله 219 مایلی سطح اروپا (یکی از 72 قمر مشتری) پرواز کرد. بیش از 20 سال از نزدیک ترین نگاه آخرین انسان به این دنیای یخ زده می گذرد. ماموریت جونو در سال 2011 برای مطالعه مشتری، بزرگترین سیاره منظومه شمسی به فضا پرتاب شد.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، پس از ماموریت های اولیه موفقیت آمیز در سال 2021، تیم هدایت جونو از این کاوشگر برای بررسی قمرهای مهم مشتری از جمله اروپا، گانیمد و آیو استفاده کرد.

او در جریان پرواز روز پنجشنبه، مشاهدات مهمی از ماه اروپا از جمله گرفتن تصاویر با وضوح بالا از سطح آن ثبت کرد. این تصویر دوم دقیقاً از قمر اروپا بود که پس از فضاپیمای گالیله ناسا در سال 2000 ثبت شد.

اولین تصاویر خام از نزدیک شدن جونو به اروپا به زمین فرستاده شد. عکس‌های فوری جدید، همراه با عکس‌های قبلی که توسط فضاپیمای گالیله گرفته شده است، بینش مهمی از این دنیای یخ زده ارائه می‌کند.

در ساعت 5:36 بامداد به وقت شرقی، فضاپیمای جونو در نزدیکترین فاصله خود با اروپا، یعنی در ارتفاع 219 مایلی از سطح خود قرار داشت. جونو در سایه اروپا قرار داشت، اما نور خورشید منعکس شده از مشتری، نور کافی را برای تلسکوپ برای ثبت تصاویر فراهم می کرد.

سیاره مشتری

تصویر سمت چپ بالا که توسط گالیله در سال 1997 گرفته شده است، یک تصویر رنگی طبیعی از اروپا است و تنوع شگفت انگیز سطح زمین شناسی اروپا را نشان می دهد. بالا سمت راست تصویر خامی از کفش های جونو است که در 29 سپتامبر گرفته شده است. هر دو تصویر شکاف ها و برآمدگی های طولی را نشان می دهد که سطح این قمر را پوشانده است.

مشتری اروپایی

محققان امیدوارند که پردازش تصاویر جدید و مقایسه آنها با تصاویر ماموریت های قبلی بتواند تغییراتی را که در دو دهه گذشته در سطح این قمر رخ داده است را نشان دهد. کندی هانسون، یکی از محققان جونو که برنامه نویسی JunoCam را رهبری می کند، می گوید: “تیم علمی مجموعه کامل تصاویر به دست آمده توسط جونو را با تصاویر ماموریت های قبلی مقایسه می کند تا ببیند آیا ویژگی های سطح اروپا در طول دو دهه گذشته تغییر کرده است.” باشه.”

ستاره شناسان بر این باورند که اقیانوس شور که عمق آن بین 40 تا 100 مایل تخمین زده می شود، زیر سطح یخ های ضخیم اروپا پنهان شده است. این موضوع در جستجوی ما برای حیات فراتر از زمین بسیار مهم است، زیرا آب مایع یکی از مواد لازم برای تشکیل حیات است.

به گفته ناسا، جونو مجهز به ابزار قدرتمندی است که می تواند زیر ورقه یخ اروپا را نگاه کند و اطلاعاتی درباره ترکیب و دمای آن جمع آوری کند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما