اولتیماتوم اقلیم کردستان به تروریست ها علیه ایران

«ناظم دباغ» با اشاره به تعلیق حملات ارتش به مقرهای گروهک‌های ضد انقلاب پس از هشدار به کردستان عراق برای جلوگیری از اقدامات این گروه‌ها، ایجاد نظارت و رصد برای ایران و گروه‌های معارضان کرد قابل قبول نیست. منطقه است و اگر به عملیات مسلحانه ادامه دهند، این بار با جدیت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، در پی تحرکات گروه های تروریستی ضد انقلاب در مرزهای غربی کیشور در روزهای اخیر، مواضع این گروه ها در خاک اقلیم کردستان عراق هدف حملات پهپادی و توپخانه ای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت. .

برخی منابع با اشاره به توقف این لشکرکشی ها پس از انهدام اهداف، از قبل مشخص شده اند که ادامه آن منوط به آینده است، مقامات منطقه ای شمال عراق اعلام کرده و هشدار داده اند که در صورت عدم اقدام مقامات منطقه ای تصمیم منطقی بگیرید و از شر گروه های تجزیه طلب و ضد ایران جلوگیری کنید در صورت عدم دستگیری، عملیات علیه آنها از سر گرفته می شود.

در نشست کمیته مشترک امنیتی ایران و کردستان عراق چه گذشت؟

«ناظم دباغ» نماینده اقلیم کردستان در ایران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره اقدامات انجام شده برای جلوگیری از فعالیت های تروریستی گروهک های ضد انقلاب که مقر آنها در شمال عراق است، گفت: را از تعلیمات کردی کردی ایرانی در کلیم کردستان است. است.

وی افزود: سه ماه پیش و یک بار دیگر حدود 20 روز پیش، کمیته مشترک امنیتی در اربیل و تهران جلساتی برگزار کرد که در آن درباره تقویت امنیت مرزها تصمیماتی اتخاذ شد و تاکید شد که مخالفان نباید فعالیت مسلحانه و آموزشی انجام دهند. در خاک ایران، کردستان دارای اقلیم است و مدتی نیز شاهد توقف فعالیت این گروه ها بودیم تا اینکه در روزهای آخر حوادثی در داخل ایران رخ داد.

مقر گروه های کرد مخالف ایران در اقلیم تخلیه می شود

دباغ همچنین تصریح کرد: در نشست هیئت های مشترک کنسولگری جمهوری اسلامی ایران و رئیس دولت اقلیم کردستان گفتگوهای خوبی انجام شد و تاکید شد که ستاد گروه های کرد در خاک منطقه باید تخلیه شود و ما منتظر اجرای این تصمیم هستیم، اما این موضوع در حال بررسی است، فقط پست های مرزی باید تخلیه شوند یا شامل پست هایی باشد که از زمان صدام تا امروز وجود داشته است.

نماینده اقلیم کردستان در ایران تصریح کرد: دولت اقلیم کردستان همواره اعلام کرده است که اجازه نمی دهد اقداماتی علیه امنیت کشورهای همسایه از خاک این منطقه صورت گیرد و این موضوع را به مخالفان کرد نیز متذکر شده ایم. گروه هایی در ایران تحت عنوان سیاست استراتژیک.

حفظ امنیت همسایگان سیاست راهبردی ماست

وی با بیان اینکه ما متعهد هستیم که اجازه ندهیم گروه ها به ایران یا شهروندان اقلیم کردستان حمله کنند، تصریح کرد: دولت اقلیم کردستان نگران است که هر بار گروه هایی با تحرکات مسلحانه به خاک اقلیم کردستان حمله کنند و مردم این منطقه را مورد حمله قرار دهند. جان و مال در خطر است.

دباغ ادامه داد: گروه های اپوزیسیون ایرانی-کردی ده ها سال است که در اقلیم کردستان حضور دارند و ما توانسته ایم تا حدودی فعالیت آنها را کنترل کرده و به توافقات پایبند باشیم، اما متأسفانه برخی گروه ها و افراد گاهی از شرایطی که پیش می آید سوء استفاده می کنند. وقتی ایران با واکنش مواجه می شود، تحرکاتش متوقف می شود.

این بار در مورد گروه های کرد علیه ایران تصمیم جدی می گیریم

نماینده دولت اقلیم کردستان در ایران با بیان اینکه در داخل اقلیم کردستان نمی تواند دولت یا نیروی مسلح دیگری وجود داشته باشد که به صورت خودمختار عمل کند، تصریح کرد: قطعا دولت این بار در مورد آنها تصمیم جدی خواهد گرفت.

وی افزود: بارها در حوزه‌های مختلف به این گروه‌ها تذکر و تذکر داده‌ایم، اما اگر به اقدامات خود ادامه دهند و بر مواضعی که از طریق رسانه‌ها اعلام می‌کنند پافشاری کنند و تغییر یا خللی در روابط اقلیم و ایران ایجاد شود. برای ما قابل قبول خواهد بود.» ما مجبور نخواهیم بود با رعایت حقوق بشر با آنها برخورد کنیم.

دباغ در هشدار ویژه به اقلیم کردستان درباره عواقب حضور آنها در مقر گروه های تروریستی گفت: هیچ یک از مسئولان اقلیم با گروه های کرد مخالف جمهوری اسلامی ارتباطی ندارند و جلسات و حضور آنها در مقر این گروه ها به منظور مذاکره، ارتباط و محدودسازی است که بخشی از فعالیت آنها ایجاد پایش اقلیم برای ایران و دولت است.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما