ایالات متحده شرکت های پاکستانی را که از فعالیت های هسته ای “غیر محافظت نشده” اسلام آباد حمایت می کنند در لیست سیاه قرار داد | اخبار جهان

دهلی نو: ایالات متحده نیم دوجین شرکت پاکستانی را به دلیل حمایت از “فعالیت های هسته ای محافظت نشده” اسلام آباد در لیست سیاه قرار داده است. این شرکت ها توسط دفتر صنعت و امنیت (BIS) که زیر نظر وزارت بازرگانی ایالات متحده است و دسترسی این شرکت ها به کالاها، نرم افزارها و فناوری ها را محدود می کند، در فهرست کنترل صادرات آمریکا قرار گرفته اند.

در بیانیه ایالات متحده آمده است که بسیاری از این شرکت‌ها به این فهرست اضافه شده‌اند، زیرا آنها “پیدا شده‌اند که اقلامی را برای فعالیت‌های هسته‌ای محافظت‌نشده و برنامه موشک‌های بالستیک پاکستان تامین می‌کنند یا تلاش می‌کنند”.

شرکت‌های پاکستانی که فهرست شده‌اند عبارتند از Dynamic Engineering Corporation، EnerQuip Private Ltd، Rainbow Solutions، Universal Drilling Engineers، NAR Technologies General Trading LLC و Trojans. 2 شرکت آخر در امارات نیز پایگاه دارند. بیشتر این شرکت ها در اسلام آباد پایتخت ملی پاکستان مستقر هستند و برخی از آنها در کراچی و لاهور نیز آدرس دارند.

در این بیانیه توضیح داده شده است که سه شرکت از شرکت‌های مستقر در پاکستان در فعالیت‌های هسته‌ای و فعالیت‌های مرتبط با اشاعه موشک‌ها که “مخالف امنیت ملی و منافع سیاست خارجی ایالات متحده است” مشارکت می‌کنند. 2 شرکت مستقر در امارات، EnerQuip Limited و Zain Enterprises FZE نیز به دلیل حمایت از فعالیت های هسته ای اسلام آباد در لیست عقب مانده اند.

این تحول در حالی رخ می دهد که ایالات متحده و هند چندین بار به طور علنی نگرانی خود را در مورد فعالیت های هسته ای پاکستان ابراز کرده اند. در اوایل سال جاری، بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، پاکستان را “شاید یکی از خطرناک ترین کشورهای جهان” نامید، زیرا این کشور “سلاح های هسته ای بدون هیچ گونه انسجام” دارد.

هند همچنین اخیراً پس از اینکه سناتور روسی، ایگور موروزوف، ادعا کرد که اوکراین از پاکستان برای ساخت سلاح هسته ای کمک گرفته است، ابراز نگرانی کرده است. آریندام باغچی، سخنگوی وزارت امور خارجه در ماه نوامبر گفت که “ما نگرانی های خود را در مورد گسترش فن آوری هسته ای از پاکستان در گذشته ابراز کرده ایم”، توضیح داد: “اگر هر نوع از چنین پیوند یا اشاعه ای وجود داشته باشد، مایه نگرانی است. نه فقط برای هند، بلکه برای جامعه بین المللی.

در گذشته، هند به پیوند هسته ای پاکستان با کره شمالی نیز اشاره کرده است، با حمایت دانشمند هسته ای پاکستانی AQ Khan.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances