بررسی فصل 4 & بری& بیل هدر همچنان از فرصت‌های بی‌سابقه استفاده می‌کند، زیرا سریال در فصل خداحافظی خود ضربه می‌زند.CNN

«بری» از همان ابتدا از فرصت‌هایی استفاده کرده است، که مطمئناً در مورد فصل چهارم و آخر صدق می‌کند که از همان جایی که فصل سوم متوقف شد، با دستگیری بازیگر هیتمن که تبدیل به قاتل شده بود، صادق است. این راه را برای فصلی حتی تاریک‌تر هموار می‌کند که جنبه‌ی گروهی نمایش را برجسته می‌کند در حالی که کمی بیش از حد به خطوط مبهم با پروازهای فانتزی تکیه می‌کند.

به لطف «جانشینی»، «بری» در بهار امسال بهترین خداحافظی در شبکه HBO نخواهد بود، اما سریال نامزد جایزه امی نیز جگر خرد شده نیست. منصفانه است که بگوییم، در واقع، اگرچه این قسمت‌ها کاملاً با آنچه قبلاً رفته است مطابقت ندارند، حتی یک «بری» کمتر کشنده هنوز هم بسیار بسیار خوب است.

تبدیل شدن بیل هدر به‌عنوان کارگردان، تهیه‌کننده و ستاره، یکی از غیرقابل پیش‌بینی‌ترین سریال‌های تلویزیون است، و فصل جدید حال و هوای قوی «Better Call Saul» را در خود دارد، که ناشی از پیامد این واقعیت به ظاهر اجتناب‌ناپذیر است که بری هدر نمی‌توانست خود را حفظ کند. زندگی دوگانه برای همیشه

عواقب دستگیری او به دو طرف این معادله سرایت می کند، از معلم بازیگری او جین کوزینو (در نقش هنری وینکلر، که هنوز ترکیبی قوی از نفس و نیاز است) و دوست دختر سالی (سارا گلدبرگ) تا گالری سرکش از جنایتکاران خرده پا. در مدار خود، از جمله فوچس (استفن روت) و نوهو هنک (آنتونی کریگان)، که به طور محتمل در طول سفرهای خود عشق پیدا کرده است، در حالی که به نوعی “بری” را به نامی چهار هجایی تبدیل کرده است.

«بری» همیشه با ناراحتی از داشتن قهرمانی که آدم‌ها را می‌کشد دست و پنجه نرم می‌کند و مسئله همدردی با همنام او در این اپیزودها با شخصیت در زندان حادتر می‌شود. وقتی بری می پرسد: “از دست من عصبانی هستی؟” با ساده لوحی تقریباً کودکانه، فراموش کردن برخی از کارهای وحشتناکی که او انجام داده است، آسان است، حتی اگر جیم ماس (رابرت ویزدام) انتقام جو نتواند.

هادر (که هر قسمت را کارگردانی می‌کرد) همچنین در بازی‌های بصری کمیک تاریک، که در فصل جدید با چند فیلم کوتاه هیستریک توسط چهره‌های واقعی هالیوود، از جمله کارگردان، گیلرمو دل تورو، تقویت می‌شود، که به دلیل تصادفی بودن آن‌ها حتی خنده‌دارتر می‌شود.

با این اوصاف، انحرافات سورئال و انحرافات نمایش به سمت فانتزی حواس‌پرت‌تر می‌شود، به‌گونه‌ای که گاهی اوقات کمی بیش از حد ارزشمند به نظر می‌رسد. لطف نجات بخش، به طور مداوم، قدرت بازیگران است، حتی اگر زندان مانعی برای تعامل آنها ایجاد کند.

اچ‌بی‌او بیشتر فصل را در دسترس قرار داد، اما نه تمام آن، و این سریال به طور موثر مخاطب را در حاشیه نگه می‌دارد و حدس می‌زند که همه این فصل به کجا ختم می‌شود و رشته‌های مختلف آن چگونه (یا اگر) به هم متصل می‌شوند.

به نظر می‌رسید که احتمال پایان خوش برای همه در سرزمین «بری» هرگز در کار نبود، اما هدر و الک برگ، یکی از خالقانش، مصمم هستند که با شرایط خودشان از آن خارج شوند، به همان اندازه که ممکن است خوب (بیشتر) و به‌طور پراکنده ناامیدکننده باشد. بودن. به همین دلیل است که عصبانی شدن از نمایشی که چنین خطرات خلاقانه ای را می پذیرد، سخت است، حتی با فصلی که آنقدرها هم که نبوده است.

“بری” چهارمین و آخرین فصل خود را در 14 آوریل در ساعت 22 به وقت شرقی از شبکه HBO آغاز می کند که مانند CNN یکی از واحدهای برادران وارنر است. کشف.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.