تاریخچه هوور، انقلاب مکزیک و نیویورک دهه برنده جایزه بنکرافت شد

بیوگرافی به یاد ماندنی جی. ادگار هوور، تاریخچه مرزی انقلاب مکزیک و داستان جنایی واقعی دهه 1790 با زمینه‌ای غنی، برنده جایزه بنکرافت امسال شده‌اند که یکی از معتبرترین افتخارات در زمینه تاریخ آمریکا محسوب می‌شود.

هیأت منصفه فیلم «G-Man: J. Edgar Hoover and the Making of the American Century» اثر بورلی گیج را که توسط وایکینگ منتشر شد، توصیف کرد که «کاریکاتور شرورانه» آشنای مدیر سابق اداره تحقیقات فدرال را تغییر داده و آن را با یک تصویر جایگزین کرده است. پرتره پانوراما که “نوشته های بزرگ قرن بیستم” را به تصویر می کشد.

جنیفر زالای با مرور آن در نیویورک تایمز، بیوگرافی 837 صفحه ای (اولین زندگی هوور در نزدیک به 30 سال، و با تکیه بر انبوهی از اسنادی که قبلاً منتشر نشده بود) را به عنوان روایتی “آشکارکننده” توصیف کرد که “شهرت هوور را نجات نمی دهد”. اما در عوض آن را پیچیده می کند.»

کلی لیتل هرناندز با عنوان «مکزیکی‌های بد: نژاد، امپراتوری و انقلاب در سرزمین‌های مرزی» که توسط WW Norton منتشر شده است، ریکاردو فلورس ماگون، آنارشیست لیبرال و حلقه‌اش را در مرکز داستانی قرار می‌دهد که از مکزیکو سیتی تا سنت سنت امتداد دارد. لویی. در استناد خود، هیئت داوران جایزه این کتاب را که از آرشیوهای مکزیکی و ایالات متحده استفاده می‌کند، روایتی «پیچ‌انگیز» نامید که به «تغییر مرزهای آنچه تاریخ آمریکا را تشکیل می‌دهد» کمک می‌کند.

جان وود سویت در «داستان دختر خیاطی: داستانی از جنایت و عواقب در آمریکای انقلابی» که توسط هنری هولت منتشر شد، از محاکمه تجاوز جنسی یک خیاط نوجوان در سال 1793 استفاده می‌کند تا چیزی را خلق کند که هیئت داوران جایزه آن را «دقیق و لایه‌ای» توصیف کردند. تحلیل سلسله مراتب اجتماعی نیویورک درست زمانی که در حال تبدیل شدن به کلان شهر پیشرو در جمهوری اولیه بود.

تالی فرهادیان واینستین، مفسر حقوقی، با بررسی آن در نقد کتاب نیویورک تایمز، این کتاب را (که همچنین از ابزارهای نقشه برداری دیجیتالی نوآورانه استفاده می کند) به عنوان درس های قدرتمندی در مورد بحث های جنسی، طبقه و عدالت که “شباح امروز ما را آزار می دهد” تحسین کرد.

بنکرافت که شامل جایزه 10000 دلاری برای هر برنده می شود، در سال 1948 توسط متولیان دانشگاه کلمبیا و با وصیت فردریک بنکرافت مورخ تأسیس شد. مدخل ها از نظر “گستره، اهمیت، عمق تحقیق و غنای تفسیر” ارزیابی می شوند.

از زمان اولین جایزه در سال 1948، این جایزه بیشتر به آثاری با تمرکز بر تاریخ ایالات متحده تعلق می گیرد. اما کار در هر بخشی از قاره آمریکا واجد شرایط است، به شرطی که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد یا در ترجمه منتشر شده موجود باشد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما