lgtvsbanner

& تامین مالی کامل& پاسخ HIV در آفریقا جان میلیون ها نفر را نجات می دهد UNAIDS

این گزارش بر اساس تحقیقات مشارکت Economist Impact در 13 کشور آفریقایی، سود سه گانه: دستاوردهای بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از تامین مالی پاسخ HIV در آفریقا، تخمین می زند که در صورت تامین بودجه، جان میلیون ها نفر نیز نجات خواهد یافت.

بسته به کشور، نه تنها بین 40 تا 90 درصد کمتر موارد ابتلا به اچ آی وی جدید وجود خواهد داشت، بلکه سرمایه گذاری برای پایان دادن به اپیدمی اچ آی وی نتایج آموزشی را به ویژه برای زنان و دختران جوان افزایش می دهد، نابرابری های جنسیتی را کاهش می دهد و رشد اقتصادی را تقویت می کند.

“این گزارش در یک زمان حساس با شواهدی ارائه می شود که باید به عنوان یک کاتالیزور عمل کند وینی بیانیما، مدیر اجرایی UNAIDS گفت: برای تصمیمات سیاسی برای تضمین بودجه کامل HIV، که نتایج اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی خواهد داشت.

این کشور های آفریقایی را در مسیر ایجاد مراقبت های بهداشتی انعطاف پذیرتر قرار می دهد سیستم ها و آمادگی بهتر برای همه گیری های آینده.»

“سود سهام سه گانه”

این گزارش نشان می دهد که عدم تجهیز بودجه مورد نیاز برای پایان دادن به ایدز به عنوان یک تهدید سلامت عمومی تا سال 2030 هزینه های بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی دارد.

راب کوک، مدیر برنامه بالینی اکونومیست ایمپکت، گفت: «کشورهای آفریقا برای تأمین منابع لازم برای افزایش بودجه داخلی برای پاسخ به HIV با چالش‌های مهمی روبرو هستند.

سیاست گذاران باید در مورد اینکه چگونه می توانند از منابع مالی موجود به طور مؤثرتر استفاده کنند، به طور خلاقانه فکر کنند. استفاده از شبکه های جامعه محور موجود می تواند نقش کلیدی داشته باشد هم در بسیج منابع اضافی برای پاسخ به HIV و هم حصول اطمینان از عادلانه بودن آن و رسیدن به نیازمندان.»

مبارزه با HIV در طول بحران های جهانی

بحران های اخیر جهانی، از جمله کووید-19 و جنگ در اوکراین، رخ داده است تلاش‌ها برای رسیدگی به اپیدمی HIV را به خطر انداخت و فشار زیادی بر تامین مالی برای سلامت و سایر اهداف توسعه پایدار (SDGs) وارد کرد.

زنان جوان، کودکان و سایر جمعیت های آسیب پذیر این کار را انجام خواهند داد بالاترین قیمت را بپردازید به گفته UNAIDS، با افزایش نابرابری های بهداشتی و اجتماعی-اقتصادی از قبل موجود.

چالش های مالی قابل توجهی که کشورهای آفریقایی با آن روبرو هستند، توانایی آنها را برای افزایش بودجه داخلی برای پاسخ به HIV محدود کرده و بودجه کلی سلامت را محدود کرده است.

تحقیقات اکونومیست ایمپکت به نیاز به سیاست هایی اشاره می کند که هم هدفشان ایجاد جریان های درآمدی جدید و هم حداکثر استفاده از منابع و منابع موجود است.

اهداف جهانی 2025 شامل کاهش عفونت های جدید HIV به کمتر از 370000 نفر (از 1.5 میلیون نفر در سال 2021)، کاهش عفونت های HIV در بین دختران نوجوان و زنان جوان به کمتر از 50000 نفر، و کاهش تعداد افرادی که در اثر بیماری های مرتبط با ایدز می میرند به کمتر از 250، در مقایسه با 650000 در سال 2021).

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما