(تصاویر) روزرگر کرک مرد سوری با دو دست کتکشده شده

یک شهروند 49 ساله سوری که هر دو دست خود را در حملات هوایی در ادلب از دست داده، آرزو دارد تا پایان عمر خود را بدون نیاز به دست مصنوعی سپری کند.

عبدالصمد دیاب که بنا بر گزارش ها فرار کرده بود، در سال 2014 در حالی که در منطقه خان شیخون در استان ادلب در شمال غرب سوریه زندگی می کرد، هر دو دست، یک چشم و توانایی راه رفتن را در یک حمله هوایی از دست داد.

دیاب که در دوره درمان فشرده با حمایت بستگانش دوباره راه رفتن را آغاز کرد، 8 سال است که به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد.

این مرد متاهل و پدر 5 فرزند به دلیل تشدید حملات به اردوگاه روستای حربانوش در شمال شهر ادلب پناه برد.

دیاب گفت: روز حمله برادرانم و خانواده هایشان به دیدن من آمدند که در این حمله همگی زخمی شدند و گلوله به بدنم اصابت کرد. وی با اشاره به آسیب دیدگی مفاصل مچ پا در این حمله گفت: مدتی در ترکیه تحت درمان بود.

وی با بیان اینکه پس از اتمام درمان به زادگاهش در ترکیه بازگشته است، درباره روزهای سختی که گذرانده است، گفت: هیچ وقت فراموش نکردم که هر دو دستم را از دست داده ام، مدام از خودم می پرسیدم که آیا پزشکان دست هایم را بریده اند یا خیر. در آن زمان در یوتیوب به دنبال دست مصنوعی بودم. با فیلمی که داشتم کار می کردم آشنا شدم. یک دستم از کتفم جدا شده بود و دست دیگرم از ناحیه آرنج مفقود شده بود. بدنم غرق در خون بود، پس از تماشای فیلم نتوانستم خودم را بشناسم، درخواست برادرانم را تایید کردم، پس از تماشای فیلم از نظر روحی آسوده شدم، زیرا پزشکان کارهای لازم را انجام داده بودند.

دیاب با اشاره به اینکه با حمایت برادرانش توانست دوباره راه برود، ادامه داد: به شرایطی که در آن هستم عادت کردم، اما اکنون به یک بازوی مصنوعی نیاز دارم، روزها را با خواندن قرآن و گوش دادن می گذرانم. به سخنرانی ها با ذهنم از گوشی استفاده می کنم و با زبان قرآن را ورق می زنم.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما