lgtvsbanner

تیم کوک، مدیر عامل اپل خواستار یک & کمپین گسترده& علیه اخبار جعلی است

در مورد «اخبار جعلی» ویروسی چه باید کرد

تیم کوک، مدیر عامل اپل، از صنعت فناوری می‌خواهد که علیه اخبار جعلی که وب را آلوده می‌کنند، اقدام کند.

کوک در مصاحبه‌ای نادر گفت: “باید یک کمپین عظیم وجود داشته باشد. ما باید در مورد هر جمعیتی فکر کنیم.”

کوک در گفتگو با روزنامه دیلی تلگراف همچنین گفت: “همه ما شرکت های فناوری باید ابزارهایی ایجاد کنیم که به کاهش حجم اخبار جعلی کمک کند.”

دیگر مدیران عامل شرکت های فناوری پیشرو مانند مارک زاکربرگ، رئیس فیس بوک، در ماه های اخیر در مورد این مشکل صحبت کرده اند. اما نظرات کوک بسیار صریح تر بود.

به گزارش تلگراف، او گفت که داستان های ساختگی و فریبکاری ها “ذهن مردم را می کشد.”

و او طاعون «اخبار جعلی» را «مشکلی بزرگ در بسیاری از جهان» خواند.

اصطلاح «اخبار جعلی» در اصل برای توصیف داستان‌های آنلاینی که برای فریب دادن خوانندگان طراحی شده‌اند، ابداع شد. اغلب اوقات این داستان ها در فیس بوک و سایر سایت های شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند تا برای سازندگان سود ایجاد کنند. در موارد دیگر، داستان ها اساساً تبلیغاتی هستند که برای اهداف سیاسی ساخته شده اند.

این نوع داستان ها قبل و بعد از انتخابات آمریکا مورد توجه گسترده قرار گرفت. داستان‌های تخیلی با عناوینی مانند «پاپ فرانسیس جهان را شوکه کرد، از دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری حمایت کرد» میلیون‌ها کلیک برنده شد.

تشخیص تفاوت بین منابع خبری قانونی و جعلی برای وب گردها می تواند بسیار دشوار باشد.

اینجاست که شرکت هایی مانند اپل وارد عمل می شوند.

در مصاحبه تلگراف – بخشی از یک سفر چند روزه اروپایی – کوک گفت: “بسیاری از ما در حال حاضر فقط در دسته شکایت هستیم و متوجه نشده ایم که چه کار کنیم.”

او هم راه حل های تکنولوژیکی و هم فکری را خواستار شد.

کوک به روزنامه گفت: “ما به نسخه مدرن یک کمپین اعلان خدمات عمومی نیاز داریم. اگر اراده ای وجود داشته باشد، می توان آن را به سرعت انجام داد.”

آنچه او توصیف کرد موسیقی به گوش طرفداران سواد رسانه ای است.

کوک گفت: «تقریباً انگار یک دوره جدید برای بچه مدرن، برای بچه دیجیتال لازم است.

تلاش های پراکنده ای در برخی مدارس برای آموزش سواد رسانه ای با تمرکز بر مهارت های دیجیتال انجام می شود، اما به هیچ وجه جهانی نیست.

هنگامی که از اپل پرسیده شد که آیا اپل متعهد به تامین مالی کمپین PSA خواهد بود، سخنگوی اپل گفت که این شرکت هیچ اظهارنظر بیشتری در مورد مصاحبه کوک ندارد.

مدیرعامل اپل همچنین پیشنهاد کرد که شرکت‌های فناوری می‌توانند به از بین بردن داستان‌های جعلی کمک کنند، اگرچه او اضافه کرد: “ما باید سعی کنیم این را بدون پا گذاشتن به آزادی بیان و مطبوعات کاهش دهیم.”

برنامه Apple News خود اپل به عنوان مکانی نسبتا قابل اعتماد برای یافتن اطلاعات شناخته شده است.

BuzzFeed دسامبر گذشته اشاره کرد که این شرکت “ناشرانی را که به Apple News ملحق می شوند بررسی می کند.”

و این برنامه دارای یک “عملکرد گزارش یک نگرانی است که در آن کاربران می توانند اخبار جعلی یا سخنان نفرت انگیز را علامت گذاری کنند.”

فیس‌بوک اخیراً شروع به کار با بررسی‌کننده‌های واقعیت برای آزمایش «برچسب‌های هشداردهنده» کرده است که در هنگام اشتراک‌گذاری داستان‌های ساختگی توسط کاربران نشان داده می‌شوند.

کوک، در مصاحبه با روزنامه، ابراز خوش بینی کرد که طاعون “اخبار جعلی” یک “چیزی کوتاه مدت است — من باور ندارم که مردم در پایان روز چنین چیزی را بخواهند.”

CNNMoney (نیویورک) اولین بار در 11 فوریه 2017 منتشر شد: 8:00 عصر به وقت شرقی

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما