حاج علی اکبری خطاب کردن مردم سیستان و بلوچستان به تجزیه طلبان بسیار اشتباه و اشتباه است در حوادث اخیر مردم بی گناه کشته شدند.

نماینده رهبر انقلاب اسلامی و رئیس شورای سیاسی امام جمعه گفت: خطاب به مردم سیستان و بلوچستان با خواست تجزیه طلبی بسیار نادرست و نادرست است چرا که مردم این استان برای خود ایستاده اند. کشور و کشور خود را با افتخار.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد علی اکبری شامگاه چهارشنبه در جمع علمای شیعه و سنی، سران طوایف و اقشار مختلف ایرانشهر اظهار داشت: آنچه مردم سیستان هستند. و بلوچستان از این ناراحتند که می خواهند جدا شوند. هو و کی سلهای به شما و همان شما.

وی ادامه داد: البته عده ای قصد نداشتند این نسبت را به مردم سیستان و بلوچستان بدهند و می خواستند افراد شروری را که از آن بیرون آمده اند معرفی کنند.

نماینده رهبر انقلاب اسلامی و رئیس شورای سیاسی امام جمعه گفت: لیست درخواست ها نیز امشب ارائه شد و همه آنها را از منظر دانشگاه، معتمدین، فرهنگیان، مسئولان و همه را نوشته ایم. مدیرانی که گفتند ما همه آنها را نوشته ایم و این مجموعه درخواست ها را به شما منتقل می کنیم، به رهبر انقلاب و حوزه های مربوطه اشاره جدی خواهد شد.

وی تصریح کرد: استخراج فرصت ها از تهدیدات مهم است، زیرا در حوادث اخیر تهدیداتی رخ داده است، یکی از بهترین رویکردها، فرصت سازی از آسیب های اخیر و شناخت ریشه و زمینه این حوادث و عوامل مداخله گر است و این به معنای استخراج فرصت است. و قرآن کریم رویکرد خردمندان را خردمندان می شناسند و حکمت عبرت گرفتن از ویژگی های اصلی آن است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبری گفت: برخی از دوستان گفتند در برخی مباحث در سیستان و بلوچستان معنا می شود و این حرف مهمی است، رها شده و دیده نمی شود و استفاده نمی شود. در پست های استانی و می گویند افرادی توانمند برای مدیریت نیستند و چرا به آنها اعتماد نمی شود.

تهدیدها به فرصت تبدیل می شوند

وی بیان کرد: یک سری اتفاقات در سیستان و بلوچستان رخ داد که باعث ناراحتی مردم این استان و رهبر معظم انقلاب شد، بیشتر انقلاب باید از فرصت استفاده کرد و منابع را پیش کشید.

نماینده رهبر انقلاب اسلامی و رئیس شورای سیاسی امام جمعه گفت: فصلی با فصلتونکی است. مؤمن فرصت طلب و منافق فرصت طلب است و به دنبال سوار شدن بر امواج و توجه به افکار عمومی است و این کافر و دشمن است، اما مؤمن از فرصت ها بهترین استفاده را می کند.

وی با اشاره به مأموریت رهبر معظم انقلاب در سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: حضور ما در این استان بر اساس نظر رهبری انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبری تصریح کرد: باید جمع بندی دقیقی از وقایع سیستان و بلوچستان به دست می آمد و تا اجرای کامل مصوبات پیگیر موضوع هستیم.

وی ادامه داد: در صورت اجرایی شدن مصوبات شورای عالی امنیت ملی بسیاری از مشکلات آسیب دیده ها برطرف می شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس شورای سیاسی امام جمعه گفت: نکته مهم این بود که در حوادث اخیر مردم بیگناه کشته شدند، گاهی در راه دفاع از امنیت مردم شهید شدند و شما دارید شاهدان امنیتی زیادی به دلیل شرایط اقلیمی، اما این موضوع جداست. ما به نیروهای نظامی، اداری، امنیتی و شهدای خود افتخار می کنیم، اما در مواردی که پیش می آید، گروهی دشمن و تروریست در درگیری هستند، اگر دست قوه قضاییه به این چیزها برسد، آنچه جامعه می خواهد این است. که باید به شدت و طبق قانون مجازات شوند

وی ادامه داد: اما در سیستان و بلوچستان توافق دیگری صورت گرفت و افراد بیگناه کشته و مجروح شدند و این امر خاصی است و تیر به رهگذر برخورد کرد و نیاز به بررسی ویژه دارد، بنابراین متن قطعنامه ها باید توسط دادگاه رسیدگی شود و کار باید انجام شود.

وی تصریح کرد: برخی حوادث مقدمه حوادث اخیر بود که باید بررسی شود و نمی توان عجله کرد وگرنه ممکن است ظلم مضاعف شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبری بیان کرد: اشتباهاتی رخ می‌دهد و نمی‌توان به نام گروهی انجام داد.

وی ادامه داد: چنین اتفاقاتی در این موارد رخ داده است و این موضوع در سطح نظام قابل حل نیست، اما اولین چیزی که مهم بود این است که کسانی که بی گناه کشته شدند شهید محسوب شوند و تصمیم خوبی بود. و خانواده‌هایشان تحت سرپرستی خاص قرار گیرند.» می‌دانند که دل تا حدودی به آنها آرامش می‌دهد، هرچند جای دردسر را نمی‌گیرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس شورای سیاسی امام جمعه گفت: به ویژه مجروحین کسانی هستند که جراحاتشان کشیده شده است و یکی از عوامل ضد نظام تیراندازی کرده و وی را قطع کرده است. ستون فقرات است و او یک حزبی دیگر می شود و تحت ولایت بنیاد شهید می شود.»

وی بیان کرد: به ویژه کسانی که احساسی وارد شدند و اشتباه کردند و بازداشت شدند، تصمیم خوبی گرفته شد و با آنها برخورد ویژه شد و برخی آزاد شدند و برخی نیز با مشخص شدن وضعیتشان آزاد می شوند.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما