دانستن این چهار راز باعث می‌شود لمسه تایل شما شگفت‌انگیز به نظر برسد.

دکوراسیون داخلی تاثیر مستقیمی از رنگامیزی نیپا دکوراسیون محیط می گیرد. لازم به ذکر است اجرای مبل چستر با پارچه چرم برای مبلمان اداری مناسب بوده و ترکیب شیکی در محیط کار شما ایجاد می کند. شاید این به معنای بهتر نشان دادن یک شومینه پر زرق و برق، چیدمان مبلمان برای استفاده از مناظر زیبا از پنجره یا پایین نگه داشتن مبلمان برای نشان دادن قاب جلو باشد. در سبک گلم با حفظ سادگی در محیط فضای لوکس و پر زرق و برقی ایجاد شده است از ویژگی های سبک گلم که از انواع سبک های معماری داخلی است که با استفاده از رنگ های پر زرق و برقی مثل طلایی و نقره ای در کنار رنگ های خنثی مثل سفید و مشکی و همچنین استفاده از فلزات می توان اشاره کرد. در این محیط ها اغلب از ویترین نیز در قسمت ورودی استفاده می شود که باید به گونه ای خاص طراحی شوند. نوع چیدمان تنها زیبایی نیست بلکه بر اساس علم و قواعد داخلی و سبک خاصی است که فردی طراحی داخلی را عهده دارد میگردد باید بتواند درهمه علوم مختلف و مرتبط با معماری در ارتباط باشد و دارای آگاهی و مهارت باشد.

پایه و اساس طراحی داخلی بر خلاقیت و ابتکار استوار است که یک نمونه ساده آن استفاده از جعبه های دِپو شده در انباری شما می باشد. درهای انباری نامرئی با آن دستگیرههای کوچکش در سمت چپ تصویر مشخصاند. این روز ها فضای معماری داخلی در همه ساختمان ها به سمت سبک های ساده و بی زرق و برق در حرکت است. در تصویر سمت راست یک ست کامل مبلمان را آوردهایم و از آنجایی که معمولاً ستها ۸ نفره هستند، ما پیشنهاد سمت چپ را هم برای این فضا ارائه کردهایم. عامل مهم در چیدمان هر اتاق، درک و انعکاس چیدمان در استفاده از فضا است. کمد دیواری و تخت های تاشو یا مبلمان چند منظوره که به وسایل کاربردی مختلف تبدیل می شوند یکی دیگر از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک است. در ادامه چند ایده جالب از چراغ خواب های اتاق را مشاهده می کنید.

در نگاه اول، پالت ها تنها تخته های چوبی بدون جذابیت به نظر می رسند اما واقعیت خیلی بیش تر از این است. زیرا به محض این که شروع به خرید کنید، کسانی که می گفتند نظری ندارم، ناگهان صاحب نظر می شود. طراحی این متریال بسته به کاربرد مورد نظر می تواند پر پیچ و خم یا ساده، سنتی یا نوآورانه و ارگانیک یا هندسی باشد. یکی از سبک های پر طرفدار دکوراسیون داخلی، سبک مدرن است. در سبک سنتی تجمل و مصرف گرایی رواج دارد و بیشتر از وسیله هایی با طرح های سنتی و یا اشیا قدیمی استفاده می شود که هزینه بسیار بالایی دارند. حتی اگر کسی سبک سنتی ایرانی را برای چیدمان منزل خود انتخاب نکند بسیار بعید است علاقه ای به این چیدمان منزل ایرانی نداشته باشد.

یعنی در واقع مبلمان سنتی در کنار عناصر مدرن به کار برده میشوند. ساخت مبلمان با استفاده از پالت های چوبی دور ریختنی : آیا شما هم جزو افرادی هستید که دائماً بدنبال ایده های خلاقانه و نو برای طراحی دکوراسیون منزل خود هستند؟ طراحان دکوراسیون داخلی در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ در آشپزخانهها با استفاده از قفسههای معلق فلزی و یا کابینتهایی با ویترین شیشهای، راه را جهت ورود نور کافی به تمامی قفسهها جهت دیده شدن ظروف و اجزای کابینت بازکردهاند. دکوراسیون داخلی شامل مراحل مختلفی است؛ برای انجام یک دکوراسیون شیک و اصولی، در نظر گرفتن فضا و ویژگی های آن، بسیار اهمیت دارد. رنگ های آبی کبالت و زرد آفتابی از رنگ های اشرافی و شیکی هستند که تاثیر پذیری بالایی دارند میتوانید در این نوع معماری و دکوراسیون داخلی برای گرم تر نشان دادن فضا رنگ آبی دریایی را بیفزاید. یا اشتعال پذیری و..

این سبک ها انعطاف پذیری بیش تری دارند. در سبک مدرن خانه ها از خط های صاف و منظمی پیروی می کنند و از طیف های رنگی ساده استفاده می شود. بهتر است برای القای حس و حال کلاسیک، متریال هایی مثل سرامیک و بتن را از لیست گزینه های مورد استفاده برای بدنه وان و روشویی خط بزنید و آن ها را با سنگ های قیمتی جایگزین کنید. اگر میخواهید از بستهبودن فضای اتاق و محدودیت آن کم کنید و حسی حقیقی و خوبی به آن بدهید، از کمی رنگپاشیهای انتزاعی استفاده کنید؛ مثل استفاده از همین کوسنهایی که در تصویر بالا روی کاناپه قرار گرفتهاند.

شما تنها کمی حوصله و خلاقیت لازم دارید. این کار نه تنها صرفه جویی در هزینه ها را به دنبال دارد بلکه با کمک زیادی به خلاقیت افراد و تغییر دکوراسیون در کمترین زمان ممکن می شود. قیمتهای صنایع فرکو به قدری مناسب هست که برای ارسال به شهرستانها هم به صرفه میباشد. نورپردازی پارکینگ فقط برای روشن کردن این فضا در شب نیست بلکه برای مشخص کردن نمای خارجی هم هست و شما می توانید با نورهای تأکیدی و مستقیم بر روی ماشین خود به زیبایی و جلوه آن اضافه کنید. زمانی که سالن پذیرایی روشن باشد حالتی دلباز خواهد داشت و برعکس پذیرایی تاریک همچون غار به نظر خواهد رسید. در نظر گرفتن آسایش ساکنان خانه بیش از زیبائی در دکوراسیون واجد اهمیت است. برای این منظور باید به تک تک وسایل و لوازم خانگی مورد نظر دقت داشته باشید و آن ها را با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل خریداری کنید. امروزه تاثیر معماری داخلی بر آرامش (مجموعه هنجارهای عصبی)، راندمان (در فضاهای اداری )، اثر بخشی (در فضاهای تجاری) بسیار بدیهی و لازم به نظر می رسد.

معماری داخلی حلقه اتصال میان معماری و طراحی داخلی است. باید دانست که هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار می گیرد. امروزه قاب های عکس با جنسهای چوب و فایبر گلاس در اندازه ها و مدلهای مختلفی در بازار موجود است که می توانید خام آنها را تهیه و مطابق با رنگ دکوراسیون و سلیقه خود آنها را رنگ آمیزی کنید. این پالت ها را می توان با هزینه ای پایین از چوب یا ام دی اف فروشی ها تهیه نمود. از جمله سبک های دکوراسیون داخلی می توان به سبک کلاسیک با تفسیر جدید اشاره نمود. در سبک کلاسیک از نقش و نگارهای گل و بته استفاده می شود. از مهم ترین اجزای سبک دکوراسیون کلاسیک هستند. طراحی نورپردازی یکی دیگر از مهم ترین عواملی است که می تواند در زیبایی دکوراسیون منزل تاثیرگذار باشد بنابراین بهتر است در همه قسمت های مختلف منزل تان نورپردازی مدرن و کاربردی را داشته باشید.

بنابراین، دکوراسیون داخلی باعث می شود همه چیز از نور گرفته تا مبلمان و تجهیزات به صورت هماهنگ کار کند و باعث می شود مکان بهتر و جذاب تر شود. برای اصیل تر کردن فضای خانه های روستیک، می توانید از انواع وسایل کهنه و رنگ و رو رفته نیز استفاده کنید تا این سبک از دکوراسیون کامل تر شود. اولین قدم در طراحی دکوراسیون داخلی مشخص کردن سبک معماری مورد نظر می باشد. هنگامی که با یک اتاق خالی مواجه می شوید، پر کردن آن به روشی که هم عملی و هم از نظر هنری رضایت بخش باشد، می تواند کاری خسته کننده باشد. هر چه زمان می گذرد، چیزهایی که قبلاً تازه و هیجان انگیز به نظر می رسیدند، کهنه و خسته کننده می شوند.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما