lgtvsbanner

در حال حاضر زنان بیشتری به اندازه شوهران خود درآمد کسب می کنند، اما هنوز هم بیشتر در خانه انجام می دهند


نیویورک
CNN

تعداد کمی از زنان تعجب خواهند کرد که حتی زمانی که همسران درآمدی تقریباً برابر با شوهرانشان یا بیشتر دارند، یک مطالعه جدید مرکز تحقیقات پیو نشان می دهد که آنها هنوز زمان بیشتری را صرف کارهای خانه و مراقبت از کودکان می کنند، در حالی که شوهرانشان زمان بیشتری را صرف کار با حقوق و اوقات فراغت می کنند.

پیو خاطرنشان کرد: «حتی با اینکه کمک‌های مالی در ازدواج‌ها برابرتر شده است، روشی که زوج‌ها زمان خود را بین کار با حقوق و زندگی خانگی تقسیم می‌کنند نامتعادل باقی می‌ماند».

پس چه کسی چه چیزی درآمد دارد؟

پیو دریافت که امروزه در 29 درصد ازدواج های دگرجنس گرا، زنان و مردان تقریباً یکسان درآمد دارند (هر کدام تقریباً 60000 دلار). شوهران در ازدواج های برابری طلبانه حدود 3.5 ساعت در هفته بیشتر از همسران خود را صرف فعالیت های اوقات فراغت می کنند. این مطالعه خاطرنشان می‌کند که همسران در این ازدواج‌ها حدود 2 ساعت بیشتر از شوهران در هفته برای مراقبت و حدود 2.5 ساعت بیشتر برای کارهای خانه صرف می‌کنند.

در 55 درصد از ازدواج های جنس مخالف، مردان نان آور اصلی یا تنها نان آور خانه هستند و به طور متوسط ​​96000 دلار از 30000 دلار همسرشان درآمد دارند.

این در حالی است که در 16 درصد از ازدواج ها، همسران به عنوان نان آور اصلی (10 درصد) یا تنها نان آور خانه (6 درصد) از شوهرانشان برتری می گیرند. در این ازدواج ها زنان به طور متوسط ​​88000 دلار به 35000 دلار شوهرشان دستمزد می گیرند.

از بین همه این دسته بندی ها، تنها موردی که در آن مردان گزارش شده است که زمان بیشتری را نسبت به همسران خود صرف مراقبت می کنند، زمانی است که زن تنها نان آور خانه است. و زمان صرف شده در هفته برای کارهای خانه در آن ازدواج ها به طور مساوی بین زن و شوهر تقسیم می شود.

در همه موارد، این تغییر بزرگی نسبت به 50 سال پیش است – برای مثال، زمانی که شوهران نان آور اصلی 85 درصد ازدواج ها بودند.

امروزه، زنانی که به احتمال زیاد نان آور اصلی یا انحصاری نان آور خانه هستند، می تواند بر اساس سن، وضعیت خانوادگی، تحصیلات و نژاد متفاوت باشد.

برای مثال، پیو دریافت که زنان سیاه‌پوست به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از زنان دیگر بیشتر از شوهرانشان درآمد دارند. به عنوان مثال، 26 درصد از زنان سیاه پوست بیشتر از شوهران خود به خانه می آورند، در حالی که تنها 17 درصد از زنان سفید پوست و 13 درصد از زنان اسپانیایی تبار این کار را انجام می دهند.

اما زنان سیاهپوست با مدرک دانشگاهی یا بالاتر و فرزندان کمی در خانه نیز از جمله افرادی هستند که تقریباً به اندازه شوهرانشان درآمد دارند.

این اعداد در پس زمینه نگرش جامعه در مورد اینکه چه کسی باید بیشتر درآمد داشته باشد و نحوه مراقبت باید بین همسران تقسیم شود گزارش شده است.

نزدیک به نیمی از آمریکایی ها (48٪) در نظرسنجی Pew گفتند که شوهران ترجیح می دهند بیشتر از همسرانشان درآمد داشته باشند، در حالی که 13٪ گفتند که مردان ترجیح می دهند همسرشان تقریباً به اندازه آنها درآمد داشته باشد.

زنان چه می خواهند؟ 22 درصد از آمریکایی ها گفتند که بیشتر زنان شوهری را می خواهند که درآمد بیشتری داشته باشد، در حالی که 26 درصد گفتند که اکثر آنها مردی را می خواهند که تقریباً همان درآمد داشته باشد.

در همین حال، زمانی که صحبت از تشکیل خانواده به میان می‌آید، 77 درصد گفتند که بچه‌ها زمانی بهتر هستند که والدین هر دو به یک اندازه روی شغل خود و مراقبت از بچه‌ها تمرکز کنند. تنها 19 درصد گفتند که کودکان زمانی که مادرشان بیشتر روی زندگی خانه تمرکز می کند و پدرشان بیشتر روی کارش تمرکز می کند، وضعیت بهتری دارند.

مطالعه Pew بر اساس سه منبع داده است: داده‌های درآمد از نظرسنجی جمعیت فعلی سرشماری ایالات متحده. داده‌های نظرسنجی استفاده از زمان آمریکا و یک نظرسنجی نماینده ملی از نگرش‌های عمومی در میان 5152 بزرگسال آمریکایی که در ژانویه انجام شد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما