در داخل بیمارستانی که جان دامار هملین در آن نجات یافت

سینسیناتی – دامار هملین، بازیکن بوفالو بیلز که قلبش در جریان بازی در سینسیناتی در ژانویه متوقف شد. 2، اگر آمار ایست قلبی راهنما باشد، نباید زنده بماند.

آقای. دکتر هملین گفت وقتی روی زمین افتاد “مرده بود”. تیموتی آ. پریتز، رئیس بخش جراحی عمومی در مرکز پزشکی دانشگاه سینسیناتی، جایی که آقای. هملین تحت درمان قرار گرفت.

اما ایمنی 24 ساله یک هفته پس از ایست قلبی بدون هیچ نقص عصبی آشکاری بیمارستان را ترک کرد. او پس از یک حادثه خیره کننده که به عزیزان، هم تیمی ها، حریفان و ده ها میلیون بیننده دوشنبه شب فوتبال آسیب وارد کرد، شانس را شکست داد. بازدید از بیمارستان و پزشکان، پرستاران و سایر کادر پزشکی که به او کمک کردند تا او را به زندگی بازگردانند، ترکیبی از آمادگی خوب و خوش شانسی را که به آقای دکتر اجازه می‌داد، برجسته کرد. هملین برای فرار از عامل اصلی مرگ در ایالات متحده.

ایست قلبی، زمانی که قلب می ایستد، از حمله قلبی متمایز است، که زمانی رخ می دهد که جریان خون در شریان تغذیه کننده قلب مسدود شود. در خارج از بیمارستان، سالانه بیش از 300000 نفر دچار ایست قلبی می شوند که به عنوان مرگ ناگهانی قلبی نیز شناخته می شود. میزان بقا برای کسانی که ایست قلبی در خارج از بیمارستان دارند و مانند آقای. هاملین، احیای قلبی ریوی اطرافیان، فقط 11.2 درصد است. برای افراد معدودی مثل آقای. هاملین که بلافاصله دفیبریلاسیون دریافت کرد، بقا به 41 درصد افزایش یافت.

آقای. پزشکان هملین گفتند که قادر به بحث در مورد بسیاری از جزئیات پرونده او نیستند، اما می‌توانند روش‌هایی را که برای درمان بیمارانی مانند او استفاده می‌کنند، شرح دهند.

دقیقه حساب می شود.

دکتر می‌گوید: «چند دقیقه یا حتی چند ثانیه اضافی و می‌توانست نتیجه متفاوتی داشته باشد. ویلیام نایت چهارم، متخصص طب اورژانس و تروما در مرکز پزشکی.

اگر فرد دچار ایست قلبی 4 تا 6 دقیقه بدون CPR بماند، آسیب مغزی محتمل است و بعد از 10 دقیقه مرگ مغزی رخ دهد. تنها 8 درصد از بازماندگان ایست قلبی با یک نتیجه عصبی خوب ظاهر می شوند. طبق گفته مونیکا سیلز، اکثر آنها، سخنگوی انجمن قلب آمریکا، “درجاتی از آسیب مغزی دارند.”

CPR فوری و دفیبریلاسیون توسط پرسنل پزشکی در بازی فوتبال که به سرعت پاسخ دادند “مطمئناً” چیزی است که آقای دکتر را نجات داد. دکتر زندگی هاملین و مغز او گفت. بنجامین لوین، استاد پزشکی و قلب و عروق در مرکز پزشکی جنوب غربی دانشگاه تگزاس و تگزاس هلث دالاس.

دکتر. لوین و دکتر. جرمی کانن، متخصص تروما و مراقبت های ویژه در دانشگاه پنسیلوانیا، بر اهمیت واکنش سریع به ایست قلبی تأکید کرد. تحقیقات پزشکی برای بهبود نتایج برای بیماران ایست قلبی اکنون بر روش‌هایی تمرکز دارد که به عموم مردم آموزش می‌دهد که CPR و استفاده از دفیبریلاتور آسان است و می‌توان آن را در چند دقیقه یاد گرفت و بسیاری از اپراتورهای 911 می‌توانند آنها را از طریق این روش‌ها راهنمایی کنند. ایده این است که مردم را برای نجات جان افراد توانمند کنیم.

CPR نیز تغییر کرده است. اکنون، “فقط دست” است – دیگر دهان به دهان نیست.

“ماموریت مهم شماره 1 جریان خون به مغز است. چارلز جی. پرستیجیاکومو، جراح مغز و اعصاب در دانشگاه سینسیناتی. مغز نیازمندترین اندام است که به 15 تا 20 درصد خون بدن نیاز دارد.

اکنون به مردم آموزش داده می شود که 100 بار در دقیقه محکم به سینه فشار دهند – آواز “Staying Alive” توسط The Bee Gees ریتم مناسبی را ارائه می دهد.

به گفته دکتر، اما تحقیقات در مورد چگونگی بهبود شانس بیماران ایست قلبی ضعیف شده است. بنجامین آبلا، متخصص احیا و پزشک اورژانس در دانشگاه پنسیلوانیا. موانع شامل گزارش دهی کمی از داده های ملی، کمبود بودجه و عدم پاسخگویی در مورد نتایج بیمارستان ها برای بیماران مذکور است.

آقای. درمان هاملین در زمین ورزشگاه پیکور، جایی که بازی در آن برگزار می شد، آغاز شد.

لیگ ملی فوتبال و تیم‌های آن با مراکز تروما سطح 1 – مراکز پزشکی که می‌توانند جامع‌ترین مراقبت‌ها را ارائه دهند – در نزدیکی هر استادیومی که در آن بازی می‌کنند، قرارداد می‌بندند. مرکز پزشکی دانشگاه سینسیناتی هفت پزشک را به هر بازی خانگی بنگال می فرستد. این مرکز همچنین امدادگران، درمانگرهای تنفسی و خدمه آمبولانس را اعزام می کند.

به محض اینکه آقای هملین در ژانویه به زمین افتاد. 2، آن تیم پزشکی با عجله به میدان رفتند و از طریق رادیو ارتباط برقرار کردند، زیرا صدای استادیوم به حدی بود که شنیدن صحبت های یکدیگر غیرممکن بود. دکتر گفت: هوا با صدا “ارتعاش” داشت. برت کیسلا، متخصص مغز و اعصاب در مرکز پزشکی که در این بازی حضور داشت.

و به این ترتیب شروع شد – یک فرآیند پیچیده برای درمان یک بیمار ترومایی که به “تیم های تیمی” نیاز دارد. پریتس گفت. در چند ساعت اول، یک بیمار ترومایی شدید مانند آقای. 50 نفر هملین را لمس می کنند. در پایان 24 ساعت اول، این تعداد به 100 نفر افزایش می یابد.

این مرکز پزشکی که در سال 1823 تأسیس شد، با نیروی هوایی ایالات متحده برای آموزش پزشکان ترومای نظامی و تیم های پزشکی همکاری می کند. بخش اورژانس آن سالانه حدود 4800 بیمار تروما را درمان می کند.

کسانی که آماده بودند زمانی که آقای. هملین پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان پزشکی هستند که بدترین بدترین ها را دیده اند. هر بیمار که به بخش مراقبت های ویژه ترومای جراحی می رسد – جایی که آقای. هاملین تحت درمان قرار گرفت – دکتر “در حال گذراندن بدترین روز زندگی خود است.” پریتس گفت.

کارکنان به شدت تحت تاثیر کار خود با بیماران ترومایی قرار دارند.

«وقتی به خانه می روم، به زمان استراحت نیاز دارم. میشل هاج، پرستاری که بخش اورژانس مرکز پزشکی را مدیریت می‌کند، می‌گوید: من ۱۵ دقیقه تنها می‌نشینم تا از فشار خارج شوم.

کارمندان بیمارستان به سرعت به آقای دکتر اعتبار می دهند. بهبودی هملین به جوانی و سلامتی او. اما آنها همچنین مراقبت و تجربه پیچیده طراحی شده خود را به داشتن میانگین پنج بیمار ایست قلبی در هر هفته نسبت می دهند.

اشلی اشملتزر، یک تکنسین اسکنر سی تی اسکن، گفت که خدمه ایندیاناپولیس 500 را به یاد او می اندازند که ازدحام به سمت خودرویی می روند که نیاز به توجه دارد.

او گفت: در اورژانس، “هرکسی یک شغل و نقش دارد.”

اولین تیمی که به پرونده ای مانند Mr. هاملین شامل یک “دک هد” است که متخصص راه هوایی است و در سر بیمار می ایستد، و یک “دک پا”، رهبر تیم، که زیر پای بیمار می ایستد. یک درمانگر تنفسی در یک طرف سر بیمار می ایستد و یک پزشک ناظر راه هوایی در سمت دیگر می ایستد. دو پرستار و دو پزشک دیگر در دو طرف بیمار ایستاده اند، در حالی که یک کاتب در کنارش ایستاده و همه چیز را یادداشت می کند. دو پزشک دیگر در کنار برانکارد ایستاده اند.

در عرض چند دقیقه، تیم بیمار را به اتاق مجاور می برد تا یک سی تی اسکن سریع کل بدن توسط کارکنانی مانند خانم خانم. اشملتزر.

دکتر گفت: سی تی اسکن بسیار سریع است – چند دقیقه طول می کشد – و بسیار دقیق است “مانند چشم هایی که به بدن نگاه می کنند.” مری ماهونی، استاد رادیولوژی در مرکز پزشکی.

اسکن نمی تواند هر ذره اطلاعاتی را که پزشکان می خواهند در اختیارشان بگذارد، اما دکتر. ماهونی گفت، این برای تیم تروما بسیار ارزشمند است. “این می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند.” می تواند مناطقی را که مایع در آن جمع می شود را نشان دهد و می تواند نشان دهد که مثلاً آیا خون در کیسه اطراف قلب جمع شده است یا خیر.

اگرچه آقای قلب هاملین تا رسیدن به اورژانس دوباره به تپش افتاد، او یک عارضه شایع ایست قلبی به نام سندرم دیسترس تنفسی حاد یا ARDS داشت.

به دلیل ARDS، آقای. هاملین نیاز داشت بیشتر وقت خود را به صورت دراز کشیده بگذراند. هنگامی که بیمار مبتلا به ARDS است، به طور معمول به این معنی است که مایع از رگ های خونی خارج شده و در بافت ریه انباشته شده است. پزشکان آموخته اند که بیماران مبتلا به ARDS اگر هر روز حدود 16 ساعت به صورت دراز بکشند و 8 ساعت دیگر به پشت بخوابند، احتمال بیشتری دارد که اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت کنند و زنده بمانند. دکتر گفت: موقعیت مستعد. امی مکلی، مدیر پزشکی تروما، مایع را در ریه ها جابجا می کند.

دکتر “ما بیماران را تا زمانی که به آن نیاز دارند مستعد می کنیم.” ماکلی گفت، به این معنی که در Mr. مورد هملین، از زمانی که او به بخش مراقبت های ویژه رسید تا زمانی که پزشکانش توانستند او را از یک دستگاه تنفس مصنوعی از شیر بگیرند.

در این مدت پدهای خنک کننده روی Mr. سینه و ران هاملین برای خنک کردن بدنش. امید پزشکان این بود که کاهش دمای بدن تا حدود 92.3 درجه به محافظت از مغز کمک کند زیرا واکنش‌های شیمیایی که می‌توانند به سلول‌های آسیب دیده آسیب برسانند، با کاهش دمای بدن کاهش می‌یابند. اما بدن بیماران سعی می‌کند بلرزد، که باعث افزایش دما می‌شود، بنابراین باید آرام‌بخش یا داروهای فلج‌کننده به آنها داده شود.

آقای. هملین قبلاً آرام بخش شده بود تا به او اجازه دهد تا یک دستگاه تنفس مصنوعی را تحمل کند. او را تا زمانی که دستگاه تنفس مصنوعی اش برداشته شد سرد نگه داشته شد.

در چند روز اول حضور در واحد، آقای. پزشکان هملین نگران این بودند که آیا او اصلاً بهبود خواهد یافت یا خیر و اگر چنین است، تا چه حد.

غرفه در ژانویه 4، آنها در یک کنفرانس خبری در بیمارستان گفتند، آقای. هملین شروع به پیشرفت کرده بود. او آنقدر بیدار بود که با تکان دادن سر و تکان دادن سر ارتباط برقرار کرد. او حتی برای خوشحالی کادر پزشکی نوشت: «ما بردیم؟» روی پدی که یک پرستار کنار تخت ارائه کرده است.

سرانجام یک هفته پس از ایست قلبی، کارکنان بیمارستان او را از مرکز درمانی مرخص کردند تا به بوفالو برگردد. دکتر. نایت او را تا فرودگاه سینسیناتی همراهی کرد.

هنوز معلوم نیست چرا آقای هملین ایست قلبی داشت. توضیح احتمالی یک رویداد نادر، commotio cordis بود، که در آن یک ضربه به قفسه سینه – در مورد او، از یک تکل – دقیقاً در فاصله 20 میلی ثانیه ای مناسب در چرخه قلب می تواند قلب را متوقف کند. غرفه آقای پزشکان هملین هنوز باید سایر علل احتمالی آسیب دیدگی او مانند نقص قلبی را از بین ببرند. گاهی اوقات، آنها هرگز دلیلی پیدا نمی کنند.

کارکنان مرکز پزشکی اصرار دارند که با همه بیماران یکسان رفتار شود – از 30 درصدی که بیمه نیستند گرفته تا اهداکنندگان ثروتمند و افراد مشهور.

البته، با این حال، آقای. هاملین متفاوت بود.

ما قبلاً از بیماری او مراقبت کرده‌ایم، اما وقتی باید از 20 کامیون مصاحبه عبور کنید، چه کار می‌کنید؟ از دکتر پرسید. استوارت رایت، افسر ارشد پزشکی بیمارستان.

گل و کارت برای آقای. هاملین با کامیون وارد شد و غذاهای اهدایی دائماً تحویل داده می شد. طرفداران پوسترهایی را به یک حصار زنجیره ای در بیرون وصل کردند، بالن ها را به پرواز درآوردند و مراسم شمع را برگزار کردند.

تعداد تماس گیرندگان آنقدر زیاد بود که مرکز پزشکی مجبور شد اپراتورهای دیگری را استخدام کند، اما بیمارستان حتی به تماس گیرندگان تایید نکرد که او یک بیمار است.

اکنون، ازدحام و توجه از بین رفته است. بیمارستان به حالت عادی بازگشته است و کارکنان آن برای آقای دکتر نفس راحتی می کشند. هاملین. او به بوفالو بازمی گردد و با بهبودی هفته ها تا ماه ها روبرو می شود.

دکتر “این آغاز مرحله بعدی بهبودی اوست.” نایت گفت.

وی افزود که بهبودی خود را از آقای دکتر آغاز می کند. قسمت هملین

او گفت: من خسته شده ام.

این طولانی ترین هفته در دوران حرفه ای من بود.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما