در TikTok Beat، روندها با امنیت ملی می رقصند

Times Insider توضیح می‌دهد که ما چه کسی هستیم و چه کار می‌کنیم و بینش‌هایی از پشت صحنه در مورد چگونگی جمع‌آوری روزنامه‌نگاری ما ارائه می‌دهد.

یک برنامه رسانه اجتماعی که زمانی به خاطر ویدیوهای گربه ها و چالش های رقص معروف بود، به نقطه عطف سیاسی در میان قانونگذاران واشنگتن تبدیل شده است.

در ماه مارس، دولت بایدن دستور داد تا TikTok، پلتفرمی با بیش از 150 میلیون کاربر در ایالات متحده، از دستگاه‌های صادر شده توسط دولت فدرال حذف شود، زیرا این برنامه به دلیل نگرانی در مورد مدیریت داده‌های حساس کاربران توسط این برنامه است. با استناد به نگرانی‌های امنیت ملی، دولت بعداً از مالک چینی TikTok، ByteDance، درخواست کرد که این برنامه را بفروشد یا به طور بالقوه با ممنوعیت کامل در ایالات متحده مواجه شود.

ماه گذشته، در یک جلسه پرتنش کنگره، سیاستمداران، مدیر اجرایی TikTok، Shou Chew، درباره روابط این شرکت با دولت چین، رسیدگی به داده‌های کاربران و نگرانی‌های کودکان و نوجوانانی که از این برنامه استفاده می‌کنند، انتقاد کردند. پس از جلسه استماع، TikTokkers پرشور به آقای Mr. دفاع جوید و او روی پلتفرم خودش ویروسی شد.

ساپنا ماهشواری، یک خبرنگار تجاری در نیویورک تایمز که در مورد TikTok می نویسد، تقریباً پنج ساعت جلسه استماع را پوشش داد و از آن زمان در مورد واکنش چین به بررسی دقیق این برنامه توسط آمریکا گزارش داده است. در مصاحبه ای که ویرایش شده است، خانم ماهشواری در مورد گزارش های خود، سوء ظن های واشنگتن و آنچه بعدا اتفاق می افتد صحبت کرد.

برداشت های شما از جلسه استماع 23 مارس چه بود؟

من واقعاً از لحن تند قانونگذاران با شو چو متعجب شدم. به نظر می‌رسید که بیش از 50 قانون‌گذار که از او سؤال کردند، علاقه داشتند از پنج دقیقه خود برای بیان نظری که در مورد TikTok داشتند استفاده کنند یا یک خط سؤال بسیار خاص را دنبال کنند که برای رای دهندگانشان مهم است. کاملاً تهاجمی بود و نشان داد که در حال حاضر در دولت ما عشق زیادی به TikTok وجود ندارد.

به نظر شما چقدر از این شک و تردید با احساسات ضد چینی در میان سیاستمداران در حال حاضر مرتبط است؟

در حال حاضر قرار نیست هیچ سیاستمداری به خاطر سخت گیری بیش از حد در قبال چین سرزنش شود و این قطعا بخشی از اتفاقی است که در جریان است. اما مطمئناً کمی انتقاد از سوی قانونگذاران وجود دارد که می تواند برای سایر شرکت های رسانه های اجتماعی اعمال شود. مدیر عامل TikTok واقعاً سعی کرد با چندین بار مطرح کردن این پلتفرم از این پلتفرم دفاع کند. اگر در مورد اضطراب، افسردگی و مسائل مربوط به عزت نفس در میان نوجوانانی که از TikTok استفاده می کنند صحبت می کنید، منطقی است که نگرانی های مشابهی را در اینستاگرام مطرح کنید.

به طور مشابه، با مسائل مربوط به حریم خصوصی داده ها، مدیر عامل TikTok بارها گفته است که داده های کاربران آن در وضعیت امن تری نسبت به شرکت های فناوری آمریکایی قرار دارند. اما مردم واقعاً علاقه ای به انجام آن مکالمه در طول جلسه دادگاه نداشتند.

حدس می‌زنید که TikTok از اینجا به کجا می‌رود؟

چیزی که این داستان را به یک داستان فوق العاده جذاب برای پوشش تبدیل می کند این است که در ایالات متحده کاملاً بی سابقه است. وقتی برای مثال به تاریخ نگاه می کنید، هرگز نمونه ای از دولت برای ممنوعیت برنامه ای که 150 میلیون آمریکایی از آن در تلفن های هوشمند خود استفاده می کنند، وجود نداشته است. بسیاری از اینها واقعاً باید تعیین شوند، که آن را به یک ضرب و شتم هیجان انگیز تبدیل می کند.

در کوتاه مدت، سرعت دولت ایالات متحده سریع نیست. خواهیم دید که مذاکرات بین دولت بایدن و TikTok چگونه پیش خواهد رفت. قبلاً شاهد نگرانی‌های زیادی از سوی TikTokkers بوده‌ایم که می‌گویند: “در صورت ممنوعیت من را در YouTube دنبال کنید” و اقدامات احتیاطی متفاوتی را انجام می‌دهند. و همانطور که اخیراً گزارش دادیم، یک برنامه جدید از ByteDance به نام Lemon8 در دست ساخت است.

نظر شما از Lemon8 تا اینجا چیست؟ آیا این تلاش ByteDance برای دور زدن اقدامات انجام شده علیه TikTok است؟

با توجه به آنچه که من از منابع خود آموخته ام، آنها در ژانویه شروع به صحبت با آژانس های تبلیغاتی در مورد این موضوع کردند. در آن مقطع زمانی، TikTok نگران بود که از دولت بایدن چیزی نشنیده باشد، بنابراین این احتمال وجود دارد که آنها نگران آینده TikTok در ایالات متحده باشند.

اما به نظر می رسد که Lemon8 یک پلتفرم واقعاً متفاوت است – آنها آن را به عنوان یک برنامه مکمل برای TikTok قرار داده اند. یک اسلاید جالب وجود دارد که ما در گزارش خود از Lemon8 پیدا کردیم. ByteDance در مطالب بازاریابی خود نمودار بالقوه فروشگاه اپلیکیشن برتر را با CapCut، ابزار ویرایش ویدیوی آنها، TikTok و Lemon8 به عنوان سه برنامه برتر نشان داد.

من فکر می‌کنم این ByteDance بی‌نتیجه است و به جلو می‌رود و فکر می‌کند، “ما بزرگترین و بهترین سازنده اپلیکیشن در آمریکا خواهیم بود.”

آیا چیزی چالش برانگیز در مورد پوشش پلتفرم های در حال تکامل مانند TikTok وجود دارد؟

یکی یکی از بزرگترین چالش‌های مربوط به پوشش پلت‌فرم‌های فناوری این است که چقدر متناسب با علایق شخصی شما و رفتار اینترنتی شما هستند. شما نمی خواهید خود را در یک سیلو قرار دهید، جایی که شما روندهایی را که دیگران می بینند را از دست می دهید. من با شرکت‌های مختلفی که موارد محبوب در TikTok را دنبال می‌کنند و افرادی که نماینده سازندگان هستند بررسی می‌کنم.

چقدر در زندگی شخصی خود از TikTok استفاده می کنید؟ آیا نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی بر نحوه استفاده شما از TikTok تأثیر گذاشته است؟

من قطعا هر روز وارد سیستم می شوم. من از نزدیک دیدم که چقدر می تواند اعتیادآور باشد. فید واقعاً خوب است که فوراً چه چیزی را دوست دارید. من چند حساب برای تغییر محتوا ایجاد کرده ام.

پوشش TikTok در این مرحله واقعاً سخت خواهد بود اگر من هرگز از این برنامه استفاده نکنم. من مطمئناً پس از اطلاع از نظارت بر خبرنگاران آمریکایی توسط کارمندان ByteDance نگران بودم. این شرکت می گوید که این رویه آنها نیست و آنها کارمندان سرکش بودند. خواهیم دید که تحقیقات اف بی آی و وزارت دادگستری چگونه به پایان خواهد رسید.

نکته ای برای سپنا ماهشواری دارید؟ به او ایمیل بزنید [email protected].

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما