دور شدن از خطرات سیل، اما نه چندان دور

سیل ها و آتش سوزی های تشدید شده توسط تغییرات آب و هوایی، تعداد فزاینده ای از مردم را از خانه های خود بیرون می راند.

با این حال، معلوم می‌شود که بسیاری از افرادی که قبلاً مجبور شده‌اند از مسیر آسیب‌دیده خارج شوند، خیلی دور نرفته‌اند. بر اساس مطالعه جدید محققان دانشگاه رایس که بر روی سیل متمرکز شده اند، حداقل در ایالات متحده نه. و به نظر می رسد که نژاد عاملی در نحوه و مکان حرکت آنها باشد.

نویسندگان داده‌های هزاران آمریکایی را که به دلیل خطر سیل بین سال‌های 1990 تا 2017 پس از خرید از طریق برنامه‌ای که توسط آژانس مدیریت اضطراری فدرال اجرا می‌شد، از خانه‌های خود نقل مکان کردند، بررسی کردند. حدود سه چهارم در 20 مایلی رانندگی از خانه های قدیمی خود ماندند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله و آنچه سیاستگذاران می توانند از آن بیاموزند، با یکی از محققان، جیمز آر. الیوت، جامعه شناس که از زمان طوفان کاترینا در ساحل خلیج فارس در سال 2005 در حال مطالعه بازیابی بلایای طبیعی است صحبت کردم.

در اینجا گفتگوی ما است که برای وضوح، فشرده و ویرایش شده است.

چرا مردم نزدیک می مانند؟

چرایی سوالی است که باید از مطالعات دیگر استنباط کنیم. در تحقیقات قبلی، ما از مردم می‌پرسیم، و به نوعی در این کلیات ظاهر می‌شود: «نمی‌توانم زندگی در جای دیگری را تصور کنم». خوب، این در واقع به چه معنی است؟ و معلوم شد که یک اکتشافی واقعاً پیچیده وجود دارد که مردم از طریق روال‌ها، رفت‌وآمدها، شبکه‌های اجتماعی به جایی که هستند گره می‌خورند.

مردم به صورت محلی حرکت می کنند. اما آیا آنها به مکان های امن تر حرکت می کنند؟

چیزی که برای من تعجب آور بود این است که مردم به طور متوسط ​​خطر سیل خود را به میزان قابل توجهی کاهش دادند. حتی در این حرکت بسیار کوچک، آنها آن تصمیمات را می گیرند. پس از آن این سوال پیش می‌آید که از نظر مالی، می‌دانید، چند نفر منابع لازم برای انجام آن نوع حرکات و دستیابی به آن اهداف را دارند.

ما می دانیم از گزارش های قبلی که اکثر پول این برنامه ها به جوامع سفیدپوست می رسد. چرا اینطور است؟

ممکن است بگویید این به این دلیل است که آنها منابع را احتکار می کنند. بله، منطقی به نظر می رسد، اما به این دلیل است که فکر می کنم جوامع رنگین پوست، مانند آنهایی که در هیوستون می بینیم، بسیار تمایلی به جابجایی ندارند. آنها ممکن است فکر کنند، ما به کجا می رویم؟ خانه های ارزان قیمت دیگری در اطراف ما وجود ندارد و ما به دولت بی اعتماد هستیم.

تحلیل شما همچنین می گوید که مردم در جوامع اکثریت سفیدپوست در مقابل حرکت مقاومت می کنند. میشه توضیح بدید چرا؟

وضعیت نژادی آن محله و سرمایه گذاری هایی که انجام می شود، امنیت مالی و فیزیکی و زیرساخت های عمومی است که ساخته می شود. امن‌تر است که در آن فضا بمانید و ریسک از دست دادن سهام در خانه‌تان را به خطر بیندازید، جایی که کسی آن را نمی‌خرد، زیرا سرمایه‌گذاری‌های اجتماعی در آن محله‌ها اتفاق می‌افتد. بنابراین مردم صبر خواهند کرد یا در بازار خصوصی می فروشند.

اتفاقات یکسانی که به نظر می‌رسد بدون توجه به آن اتفاق می‌افتد این است که مردم نسبتاً نزدیک می‌مانند و خطر سیل را کاهش می‌دهند. و اگر آنها در یک جامعه اکثریت سفیدپوست زندگی می کنند، نژاد آنها را نمی شناسم، آنها به جامعه اکثریت سفیدپوست می روند. اساساً، 95 درصد مواقع این اتفاق می افتد، حتی در یک منطقه مترو که انتخاب های دیگری دارید.

پیامی برای سیاستگذاران چیست؟

این است که متوجه شوید که محلی است. این مهاجرت دیوانه وار کتاب مقدس نیست، حداقل در ایالات متحده نه هنوز. و بنابراین، تا حدی که مردم را وادار به عقب نشینی داوطلبانه کنید، باید موقعیت هایی را تصور کنید که در آن نزدیکی مسکن باید امن تر باشد و زندگی اجتماعی آنها را مختل نکند.

خبر خوب برای سیاستگذاران این است که مردم نزدیک به هم خواهند ماند و این برای پایه های مالیاتی خوب است. و مردم خطر سیل خود را کاهش می دهند. به آن توجه دارند. پس این خبر خوبی است. بنابراین مسکن مقرون به صرفه تر در این نزدیکی و برنامه ریزی که واقعاً آن را در مرکز قرار می دهد.

و چالش ها؟

من فکر می‌کنم دریچه چسبناک متوجه می‌شود که در جوامع رنگین پوست مقاومت و بی‌اعتمادی به ریشه کن شدن وجود خواهد داشت، و در جوامع اکثریت سفیدپوست، آنها نمی‌توانند زندگی در جای دیگری را تصور کنند. بنابراین، این فقط خطر سیل و حق بیمه نیست که باعث می شود و چگونگی این عقب نشینی را شکل می دهد. این چشم انداز نژادی و در دسترس بودن مسکن در آن نزدیکی است.


از تیم Climate Forward: سه شنبه هفته آینده روز استقلال در ایالات متحده است. روز را تعطیل خواهیم کرد این خبرنامه در روز جمعه 7 جولای باز خواهد گشت.


گرما و دود: این دو تهدید در روزهای اخیر حداقل 15 نفر را در ایالات متحده کشته و تعداد بیشماری دیگر را بیمار کرده است.

شمارش تلفات: تلفات ناشی از گرما ممکن است برای هفته ها نامشخص باشد زیرا علائم مرتبط با گرما متفاوت است و بسیاری از بیماران ممکن است مشکلات پزشکی زمینه ای داشته باشند.

علم مه: محققان دانشگاه استنفورد در حال کار بر روی روشی بهتر برای ردیابی دود و آلودگی دوردست به آتش‌سوزی‌های منشأ منفرد هستند.

هوای اداری چطور؟ برخی از شرکت ها به فناوری حسگر هوا روی آورده اند تا خطرات بالقوه فضای داخلی را روشن کنند.

دانشمندان برای مدتی می دانستند که خط مرکزی زمین، میله خیالی که سیاره به دور آن می چرخد، می تواند حرکت کند. معمولاً به آرامی سرگردان است. اما در اوایل دهه 2000 چرخش شدیدی داشت. وقتی محققان تحقیق کردند، به یک نتیجه شگفت‌انگیز رسیدند: به نظر می‌رسد که انسان‌ها بخشی از دلیل هستند.


تصحیح: به دلیل یک خطای ویرایش، خبرنامه سه‌شنبه به اشتباه مکان کارخانه‌ای را که در حال تغییر به دیگ‌های برقی است، بیان کرد. در فورت کالینز، کولو، نه بلژیک است.


کلر اونیل، کریس پلورد و داگلاس آلتین در Climate Forward مشارکت داشتند.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما