lgtvsbanner

روشی ساده و ارزان برای تامین نور گیاهان آپارتمانی

هیچ گیاهی نمی تواند برای مدت طولانی در تاریکی زندگی کند و نور کم گیاهان آپارتمانی شما را از بین می برد. استفاده از چراغ قوه راه حل خوبی است، اما می تواند بسیار راحت و ارزان یا بسیار گران باشد، پس به این نکات توجه کنید.

به گزارش همشهری، گیاهان در زیر نورهای ال ای دی رشد متوسطی دارند. گلدان های آپارتمانی نیز می توانند نیاز نوری خود را از نور مصنوعی تامین کنند و این خبر خوبی است. دپارتمان توسعه دانشگاه مینه سوتا در مقاله خود توضیح می دهد که نور کافی، صرف نظر از نوع آن، برای رشد گیاهان سالم مهم است.

گیاهان زیادی وجود دارند که شرایط نور متوسط ​​را تحمل می کنند، اما هیچ گیاهی نمی تواند برای مدت طولانی در تاریکی زندگی کند. هنگامی که گیاهان فاقد نور هستند، کلروفیل (سبز رنگدانه ای) تولید نمی کنند و ممکن است سبز به زرد یا حتی سفید شوند.

ساقه های گیاه «علفی»، بلند و نازک می شود و به نظر می رسد که خود را به سمت منبع نور می کشند. گیاهانی که نور کافی ندارند نیز ممکن است برگ های خود را از دست بدهند، مخصوصاً گیاهان مسن.

حتی ممکن است برگ های یک گیاه رنگارنگ و کسل کننده به سادگی به رنگ سبز بازگردد و گیاهان گلدار نتوانند گل بدهند.

گل ها و گیاهان

استفاده از لامپ رشد راهی برای تامین نور مورد نیاز گیاهان است.

می توانید از لامپ برای تامین نور گیاه استفاده کنید. لامپ های رشد گیاه خاص نیستند، اما قوی هستند. نور و نور باعث رشد گیاهان می شود و بهتر است نزدیک به گیاه باشد اما نه در حدی که باعث سوختگی شود.

Hos Plint نوشته است، برای رشد بیشتر گیاهان آپارتمانی، از لامپ های بین 4000 تا 6000 کلوین استفاده کنید، زیرا دمای رنگ لامپ طیف گسترده ای از رنگ ها – سرد و گرم را پوشش می دهد. با استفاده از این لامپ ها می توانید رشدی را که در گلخانه یا بیرون از خانه کشف می کنید، تقلید کنید.

لامپ

بین 4 تا 6 هزار کلوین رنگ مناسب و انرژی کافی برای رشد گیاه را فراهم می کند.

اگر می خواهید لامپ رشد بخرید بهتر است از استحکام این لامپ ها نسبت به ال ای دی های معمولی مطمئن شوید اما بدانید که رنگ جادویی ندارد و این لامپ های رشد نسبت به لامپ های معمولی مزیت خاصی ندارند و فقط روشنایی بیشتری دارند. یعنی دیودهای بیشتری دارند و قدرت بیشتری دارند.

بنابراین اگر در خانه خود چراغی دارید که می توانید گیاهان خود را به آن نزدیک کنید، در واقع یک چراغ رشد دارید. راه یافتن چنین لامپی این است که ببینید آیا نور آنقدر روشن است که نگاه کردن به آن ناراحت کننده است یا خیر، پس این لامپ برای گیاه شما مناسب است.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما