سام بنکمن فرید، در اولین دفاع تفصیلی، به دنبال رد اتهامات است

سام بنکمن-فرید، موسس صرافی سقوط کرده ارزهای دیجیتال FTX، اولین دفاع حقوقی مفصل خود را از زمانی که دادستان ها او را به کلاهبرداری متهم کردند، صادر کرد و به دنبال رد چندین مورد از اتهامات و ادعای این بود که شرکت حقوقی قدرتمندی که نماینده FTX در ورشکستگی آن است. دستور دولت را انجام داده است.

در پرونده های دادگاه اواخر روز دوشنبه، وکلای آقای. Bankman-Fried گفت FTX و وکلای آن در شرکت Sullivan & Cromwell به عوامل واقعی دادستان های فدرال تبدیل شده اند که پرونده جنایی علیه او را تشکیل می دهند و ممکن است از شواهد مهم خودداری کنند.

مشاوران حقوقی FTX به دولت رفتند تا آقای. وکلا نوشتند که بانکمن-فرید پشت سرش بدون اطلاع از حقایق کامل، و در نهایت او را مجبور به کناره گیری از سمت مدیرعاملی کرد.

پرونده ها می گویند که سالیوان و کرامول برای ماه ها اسناد و مدارک دیگر را به دادستان ارسال کرده است. آقای. وکلای بانکمن-فرید ادعا کردند که دادستان‌ها تنها به دنبال مجرم‌آمیزترین اسناد بوده‌اند، حتی اگر FTX نیز ممکن است در مورد مطالبی که می‌تواند به دفاع کمک کند، نشسته باشد.

در واقع، آنها استدلال کردند، دادستان ها الزامات قانونی را برای ارائه مطالب مفید بالقوه به تیم دفاعی “برون سپاری” کرده اند، و این مسئولیت را به یک “حزب خصوصی” بدون هیچ تعهدی در قبال آقای مدافع منتقل کرده اند. بانکمن-فرید.

نمایندگان FTX، سالیوان و کرامول و دفتر دادستانی ایالات متحده در منهتن بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

دادستان های فدرال آقای. Bankman-Fried با سازماندهی یک کلاهبرداری گسترده که میلیاردها دلار پول مشتری را از FTX اختلاس کرد. مقامات همچنین او را به پولشویی، رشوه دادن به دولت چین و نظارت بر یک طرح غیرقانونی مالی مبارزات انتخاباتی که ده ها میلیون دلار بر سر نامزدهای دموکرات و جمهوری خواه ریخت، متهم کرده اند.

آقای. Bankman-Fried، 31 ساله، در این اتهامات اعتراف کرده است. وکلای او در شرکت نیویورکی کوهن و گرسر گفته اند که آماده اند تا در ماه اکتبر در دادگاه فدرال منهتن محاکمه شوند.

آقای. بانکمن-فرید در دسامبر به قید وثیقه آزاد شد اما در خانه پدر و مادرش در پالو آلتو، کالیفرنیا محبوس شد. او با یک نبرد حقوقی سخت روبرو است. سه نفر از همکاران ارشد او به جرم خود اعتراف کرده اند و با دادستان همکاری می کنند. اگر مجرم شناخته شود، می تواند ده ها سال را در یک زندان فدرال سپری کند.

درخواست هایی که روز دوشنبه ارائه شد به احتمال زیاد اولین تلاش از بسیاری از تلاش های آقای. تیم حقوقی Bankman-Fried یا به دنبال ارائه اسناد بیشتر از دادستان یا برای متقاعد کردن قاضی Lewis A. Kaplan از دادگاه منطقه فدرال در منهتن برای رد برخی از 13 اتهام علیه او هستند.

در کل آقای Bankman-Fried به دنبال رد 10 مورد از اتهامات است. این پرونده ها استدلال می کنند که چهار مورد از اتهامات – از جمله اتهام رشوه خارجی، اتهامات مالی کمپین و اتهام کلاهبرداری بانکی – عناصر روند استرداد بین ایالات متحده و باهاما را نقض می کند. بانکمن-فرید دستگیر شد. در پرونده های استرداد، دادستان ها معمولاً پس از انتقال متهم در طرح اتهامات جدید محدود می شوند.

وکلای مدافع استدلال کردند که شش مورد دیگر از اتهامات به دلیل مبهم بودن یا داشتن نقص قانونی دیگر باید رد شود. آنها گفتند که دادستان ها “علاقه مند به طرح اتهام علیه آقای” بودند. بانکمن-فرید.”

بیشتر استراتژی اولیه دفاع نیز بر نقش سالیوان و کرامول در پرونده متمرکز است. آقای. Bankman-Fried قبل از سقوط FTX وکلایی از این شرکت برای کمک به طیف وسیعی از وظایف قانونی استخدام کرده بود. هنگامی که مبادله شکست خورد، وکلای سالیوان و کرامول کنترل را به دست گرفتند و یک کارشناس کهنه کار بازسازی به نام جان جی ری سوم را به جای آقای دکتر معرفی کردند. بانکمن-فرید. یکی از آقای اولین اقدامات ری انتشار یک گزارش کوبنده بود که در آن FTX تحت نظارت آقای. بانکمن-فرید فاقد کنترل های داخلی بود.

اما در ماه ژانویه، امین ایالات متحده در پرونده ورشکستگی اعتراضاتی را به نمایندگی شرکت حقوقی FTX مطرح کرد و استدلال کرد که این شرکت به طور کامل میزان فعالیت قانونی قبلی خود را برای صرافی فاش نکرده است. یکی از وکلای داخلی سابق FTX در پرونده ای در دادگاه ادعا کرد که کارهای قبلی سالیوان و کرامول تضاد منافع عمده ایجاد کرده است.

یک قاضی در نهایت حکم داد که شرکت می تواند به نظارت بر ورشکستگی ادامه دهد.

در پرونده های دادگاه روز دوشنبه، آقای. Bankman-Fried نقش Mr. ری، اف‌تی‌ایکس و وکلای سالیوان و کرامول که همگی علیه او کار می‌کنند، با برکت دولت.

آقای. Ray، FTX و وکلا “به عنوان یک سخنگوی عمومی برای دولت عمل کرده اند” و “نقش دادستان را با برچسب زدن علنی بر عهده گرفته اند”. بانکمن-فرید به عنوان “شرور”، براده ها می گویند.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما