شمارش معکوس برای قطر یک تورنمنت فوتبال پر از جنجال

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: 02/11/2022 – 13:03

دستمزدهای پرداخت نشده، گزارش ناکافی از مرگ کارگران مهاجر و ردپای کربن چشمگیر تنها بخشی از نگرانی هایی است که توسط گروه های حقوق بشر و فعالان محیط زیست در حالی که قطر برای میزبانی یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی کره زمین آماده می شود، ابراز می شود. فقط چند هفته قبل از بازی افتتاحیه، نسخه ویژه جام جهانی فوتبال 2022 را برای شما آورده ایم.

قطر یک فرودگاه، یک سیستم مترو، جاده‌های جدید، ده‌ها هتل و هفت استادیوم، و همچنین یک شهر کامل در اطراف محل برگزاری فینال جام جهانی ساخته است. امارات به دلیل رفتارش با ده ها هزار کارگر خارجی که برای ایجاد زیرساخت های لازم برای رقابت استخدام شده اند، با انتقادهای مداوم روبرو شده است. گروه های حقوق بشر دولت را متهم می کنند که تعداد کشته ها در پروژه های بزرگ ساختمانی را کم گزارش کرده است. آنها از فیفا می خواهند که برای کارگران مهاجر که عمدتاً از آفریقا و آسیا آمده اند، صندوق غرامت ایجاد کند. Chloé Domat و Rammohan Pateriya از FRANCE 24 با برخی از آنها ملاقات کرده اند. گزیده ای از مستند آنها را برای شما می آوریم.

در همین حال، این مسابقات به عنوان اولین جام جهانی “کربن خنثی” معرفی می شود، به این معنی که تأثیر خالص آن بر آب و هوا صفر یا ناچیز است. اما گروه غیرانتفاعی حمایت از Carbon Market Watch از جمله کسانی است که نسبت به این ادعاها ابراز تردید می کند. تحقیقاتی انجام داده است که نشان می‌دهد میزان انتشار واقعی به‌شدت دست‌کم گرفته شده است. ما با خالد دیاب، مدیر ارتباطات در Carbon Market Watch صحبت کردیم.

اولین جام جهانی که در خاورمیانه میزبانی می شود نیز اولین حضور قطر در این مسابقات را نشان می دهد. تیم میزبان در بازی افتتاحیه در 20 نوامبر برابر اکوادور به میدان خواهد رفت. ما نگاهی دقیق تر به چشم انداز آنها می اندازیم.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما