طوفان موکا جزیره سنت مارتین بنگلادش ممکن است به طور موقت زیر آب برود اخبار هند

داکا: به گفته رئیس اداره هواشناسی بنگلادش (BMD)، به گزارش داکا تریبون، با تشدید طوفان موکا و قوی‌تر شدن بادها، سنت مارتین، تنها جزیره مرجانی بنگلادش، ممکن است موقتاً به زیر آب برود.

“از آنجایی که هیچ زیرساخت بزرگی در جزیره وجود ندارد، طوفان هیچ جا مسدود نخواهد شد و مستقیماً به جزیره برخورد می کند. همانطور که مرکز طوفان از روی سنت مارتین می گذرد، آب از یک طرف جزیره به سمت دیگر حرکت می کند و به دلیل آن دکتر عزیزرحمن، مدیر BMD، روز یکشنبه گفت: به دلیل شدت طوفان، جزیره ممکن است برای مدتی زیر آب باشد. وی افزود: “اما آب ثابت نخواهد ماند، ممکن است دور شود. وضعیت کاملاً به سرعت طوفان بستگی دارد.”

به گزارش داکا تریبون، شاهین‌الاسلام، کارشناس هواشناسی اعلام کرد که بخش عمده و مرکز طوفان از میانمار می‌گذرد و بقیه سواحل بازار کاکس را درگیر می‌کند. اسلام همچنین گفت که بارندگی در سراسر سواحل بنگلادش آغاز شده است و بیشتر مناطق کشور ممکن است هوای مرطوب را در طول روز تجربه کنند.

BMS در بولتن صبح خود گفت که طوفان طوفانی بسیار شدید موکا بر فراز خلیج شرقی-مرکزی و نواحی مجاور به سمت شمال به شمال شرق حرکت کرده است، بر روی خلیج شمال شرقی و مناطق مجاور شدت یافته است و در ساعت 6 صبح در حدود 385 کیلومتری جنوب-جنوب غربی بندر چیتاگونگ متمرکز شده است. ، 305 کیلومتری جنوب-جنوب غربی بندر کاکس بازار، 450 کیلومتری جنوب بندر مونگلا و 370 کیلومتری جنوب بندر پایرا.

به گزارش داکا تریبون، بر اساس آخرین بولتن اداره هواشناسی بنگلادش (BMD)، اثر محیطی طوفان موکا از صبح روز یکشنبه بر روی مناطق ساحلی تقسیمات چاتورگرام و باریشال آغاز شد.

بر اساس گزارش BMD، طوفان موکا به سمت مناطق ساحلی بنگلادش و میانمار با بادهایی تا سرعت 210 کیلومتر در ساعت در حال حرکت است. طوفان طوفانی بسیار قوی، طبق توصیه، نیمه شب در حدود 490 کیلومتری جنوب-جنوب غربی بندر چاتوگرام، 410 کیلومتری جنوب-جنوب غربی بندر کاکس بازار، 530 کیلومتری جنوب بندر مونگلا و 460 کیلومتری جنوب بندر پایرا واقع شده است. به گزارش داکا تریبون

اداره هواشناسی هند روز یکشنبه اعلام کرد که طوفان موکا امروز از جنوب شرقی بنگلادش و شمال میانمار با سرعت باد پایدار 180 تا 190 کیلومتر در ساعت و 210 کیلومتر در ساعت عبور خواهد کرد. بنا به گفته داکا تریبون، بندر دریایی کاکس بازار دستور داده است که سیگنال خطر بزرگ 10 را بالا ببرد.

علاوه بر این، توصیه شده است که بنادر دریایی Chattogram و Payra سیگنال خطر بزرگ 8 را بالا ببرند، در حالی که بندر دریایی Mongla باید سیگنال هشدار محلی 4 را بلند کند. ، تحت شماره سیگنال خطر بزرگ قرار خواهد گرفت. 10.

مناطق ساحلی Chattogram، Feni، Noakhali، Lakshmipur، Chandpur، Barishal، Patuakhali، Jhalakathi، Pirojpur، Barguna و Bhola و همچنین جزایر اطراف آن تحت سیگنال خطر بزرگ شماره قرار خواهند گرفت. 8، داکا تریبون گزارش داد.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما