فرارو چرا بازار سهام در حال رشد است؟

فرارو- کارشناسان بورس دو عامل را در رشد این روزهای بورس دخیل می دانند که دلیل اول افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر به دلیل سکوت مذاکرات قراردادی است که انتظارات تورمی را منتقل کرده است. به بازار دارایی ها و مردم می رسد و دلیل دوم کاهش بیش از حد قیمت هاست.در بسیاری از نمادها باعث جذابیت آن برای سرمایه گذاران شده است.

لطفا فرار کنید از سوی دیگر، همچنین گزارش شد که قیمت جهانی کالاها در هفته گذشته روند صعودی خود را آغاز کرد و این توافق تاثیر مستقیمی بر سهام دلار دارد. همچنین در روزهای گذشته مصوبه 10 بند از سوی سازمان بورس برای حمایت از بازار سرمایه ارائه شد که البته کارشناسان اجرای همه بندها و حمایت دولت و مجلس را شرط آن می دانند. موفقیت آن

در کنار همه این عوامل می توان به صندوق سرمایه گذاری برای توسعه بازار سرمایه ملی نیز اشاره کرد. البته پیش از این صندوق توسعه ملی نیز ماهانه مبالغی را برای تثبیت بازار به صندوق کمک می کرد، اما چند روزی است که شاهد نقش آفرینی جدید این صندوق هستیم.

متولیان بورس از بازار خارج شدند

چرا بازار سهام در حال رشد است؟فردین اقازورگری کارشناس بازار کیمیل در گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه پس از 1.5 تا 2 سال که همواره روند نزولی داشته است، در ده روز اخیر بورس روند مثبتی را تجربه می کند، گفت: فارسیشی باید کنار گذاشته شود، این امری است که مسئولان و متولیان بازار دارند. مدیریت و کنترل بازار سهام را بر عهده گرفته و به بازار اجازه داده اند مسیر طبیعی خود را طی کند.

وی افزود: با توجه به اتفاقاتی که در سال 99 رخ داد و بورس با سقوط وحشتناکی مواجه بود، به سهامدارانی که در سال های 98 و 99 وارد بازار شده بودند اعلام شد که متحمل ضرر و زیان شوند. اعتراضات زیادی به وضعیت بورس کردند و حتی تجمعات زیادی علیه سازمان بورس برگزار کردند. بنابراین یکی از دلایلی که در دو سال اخیر باعث نزول بورس شد، به اعتقاد من، این بود که متولیان بازار قصد داشتند سهامداران را ناامید و خسته از بازار کنند تا حتی در یک بازه زمانی از بازار خارج شوند. ضایعه بزرگ.»

آقاشورگیری گفت: بر همین اساس طی دو سال گذشته سهامداران خرد به ویژه سهامدارانی که تازه وارد بودند و پیش از این بورس نداشتند، بازار را ترک کردند، بنابراین مسئولان سازمان بورس تصمیم به تعطیلی بازار گرفتند تا سهامداران بتوانند این بازار را تعطیل کنند. تا حد امکان کمتر فروخته شود.”

این بورس فعال با اشاره به اینکه هیچ یک از 10 بند مصوب شورای عالی بورس و سازمان بورس در روزهای اخیر برای احیای بورس اجرایی نشده است، افزود: کرده اند را از میان رهاند و به بازار کرده اند. کاری. در چنین شرایطی بورس نیز مسیر طبیعی خود را طی می کند; چرا که قیمت ها در چند وقت اخیر با کاهش شدیدی روبه رو بوده و به نوعی بسیار ارزشمند تلقی می شود.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی رو به جلو (نسبت به قیمت پیش فروش) برخی از سهام با وجود این رشد اخیر، زیر دو و سه و بازار متوسط ​​نیز بین 3.5 تا 4 است. بنابراین در چنین شرایطی می توان بازار سهام را متعادل کرد. از سوی دیگر با توجه به اعتراضاتی که طی دو ماه اخیر در کیشور وجود داشت، یکی از دلایل دیگری که باعث سبز شدن بورس شد، نظارت بود و سهامداران معترض نیز درگیر این جریانات بودند. . بنابراین تصمیم بر این شد که بورس تغییر فاز داده و در مسیر رشد حرکت کند.

آقاشورقی خاترنشان کرد: نکته مهم این است که تا زمانی که اعتماد سهامداران جلب نشده و اعتماد به بازار برنگشته است، باید در سمت بازار احتیاط کرد. زیرا هرجا دولت به جیب خود نگاه می کند و متوجه می شود که نیاز به تامین مالی در بازار دارد، این کار را به ضرر سهامداران انجام می دهد. بنابراین، سهامداران نیز باید به این موضوع توجه کنند.»

این کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه با توجه به تورم بالای 50 درصد بورس باید تا پایان سال شاخص را به دو میلیون واحد باز کند، تصریح کرد: در یک سال و نیم گذشته بورس باید دنبال می شد. این مسیر اما با موانعی که دولت بر سر راه بورس قرار داد از جمله افزایش فروش اوراق در بازار سرمایه، افزایش نرخ سود، عدم تداوم عرضه اولیه، تکمیل معاملات الگوریتمی. و ناراحتی مدیران بازار که به مدیران بازار می‌گفتند اجازه رشد سهام را ندهید، همه اینها باعث شد بورس مدار نزولی و فرسایشی به خود بگیرد.»

وی گفت: با توجه به تورم موجود در کشور و همچنین رشد نقدینگی، اگر بورس مانند روزهای گذشته در وضعیت متعادلی قرار داشته باشد، قطعا تا پایان سال به سقف تاریخی خود خواهد رسید. چرا که در شرایط تورم نمی توان منتظر حرکت همه بازارها بود، اما سهامی مانند بازار دوام نمی آورد و حتی کاهش نمی یابد.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما