قیمت برخی از هواپیماها 50 درصد افزایش یافته است. در اینجا نحوه یافتن پس انداز آورده شده است

یادداشت ویراستار: برای باز کردن قفل جهان، خبرنامه هفتگی CNN Travel ثبت نام کنید. اخبار مربوط به باز شدن مقاصد، الهام بخش برای ماجراجویی های آینده، به علاوه جدیدترین اخبار در زمینه حمل و نقل هوایی، غذا و نوشیدنی، محل اقامت و سایر پیشرفت های سفر را دریافت کنید.CNN

تعطیلات بهاری و تابستان پرمشغله پس از استراحت پس از تعطیلات برای مسافران به سرعت در حال آماده شدن است.

و اگر اخیراً به پروازها نگاه کرده باشید، احتمالاً کمی تکان خورده اید. یا اگر امیدوارید به منطقه آسیا و اقیانوسیه پرواز کنید، یک تکان بزرگ است.

در اینجا با گرم شدن فصل شلوغ سفر از بلیط هواپیما انتظار می‌رود و نکاتی در مورد چگونگی دستیابی به یک معامله بهتر در زمانی که تقاضا بسیار زیاد است، آورده شده است.

به گفته هیلی برگ، اقتصاددان در سایت مسافرتی هاپر، کرایه های داخلی ایالات متحده در حال حاضر حدود 20 درصد بیشتر از فوریه سال گذشته است، زمانی که تقاضا هنوز کاهش یافته بود.

براساس داده‌های مرکز پرواز انگلستان که شامل پروازهای داخلی و خارجی می‌شود، کرایه‌های اقتصادی مبدا بریتانیا نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 36 درصد افزایش یافته است.

شوک برچسب واقعی است.

با این حال، در ایالات متحده، نرخ بلیت هواپیمای داخلی در واقع به قیمت قبل از همه گیری نزدیک است – تنها حدود 4 درصد بیشتر از سال 2019، داده هاپر نشان می دهد. برگ می‌گوید، اما قیمت‌های امروزی هنوز به دو دلیل برای مصرف‌کنندگان شگفت‌آور است.

برای اولین بار، مدت زیادی از زمانی که قیمت گذاری سال 2019 را مشاهده کرده ایم، می گذرد. و ثانیاً، خطوط هوایی برای بازسازی شبکه های خود با هواپیماهای کمتر و کارکنان کمتر، برنامه های خود را تغییر داده و خدمات خود را کاهش داده اند. آنها همچنین ظرفیت های منطقه ای را به گونه ای کاهش داده اند که به مسیرها و فرودگاه های خاص آسیب بیشتری وارد می کند.

بنابراین اگرچه میانگین ملی در مقایسه با قیمت‌های قبل از همه‌گیری برای ما بسیار عادی به نظر می‌رسد، اما برای بسیاری از مسافران مسیری که ممکن است سال‌ها و سال‌ها به یک فرودگاه کوچک‌تر و منطقه‌ای رفته باشند – ممکن است دو یا سه برابر باشد. برگ گفت: گران تر از آنچه قبل از همه گیری پرداختند.

پیش‌بینی می‌شود با گرم شدن سفرهای بهار و تابستان، کرایه‌های داخلی ایالات متحده از قیمت‌های قبل از همه‌گیری فراتر رود، اما انتظار می‌رود این نرخ‌ها نسبت به سال گذشته در اوج خود کمتر باشد.

“ما در ماه مه انتظار داریم، که معمولا زمانی است که قیمت ها در تابستان به اوج می رسد. [domestic] به گفته برگ، نرخ بلیط هواپیما حدود 350 دلار برای هر بلیط رفت و برگشت خواهد بود که حدود 10 درصد بیشتر از سال 2019 است، اما کمتر از سال 2022 است.

این خبر خوب است.

رزرو از طریق مرکز پرواز انگلستان برای ویتنام بیش از 2200٪ افزایش یافته است.

در مورد بلیط های بین المللی چنین شانسی وجود ندارد.

برگ گفت: «به طور کلی بین المللی گران تر از قبل از همه گیری و گران تر از سال گذشته است.

برخی از مناطق شاهد افزایش بسیار تندتری نسبت به سایرین هستند.

منطقه ای که واقعاً بانک را خراب می کند؟ آسیا و اقیانوسیه.

برگ گفت: «قیمت‌ها کاملاً در حال انفجار هستند و تا زمانی که ظرفیت واقعاً به آنجا بازگردد، به افزایش خود ادامه خواهد داد.

تقاضا برای آخرین منطقه برای برداشتن گسترده محدودیت‌های کووید و باز کردن درهای خود به روی بازدیدکنندگان بین‌المللی زیاد است. برگ گفت که در مقایسه با سال 2019، کرایه های آسیا حدود 50 درصد بیشتر و گاهی بیشتر است، در حالی که اروپا حدود 15 درصد بالاتر است.

تقاضای متوقف شده برای مقاصد آسیایی به معنای سیل رزروها است که اکنون آنها کاملاً باز هستند. رزروهای بریتانیا از طریق مرکز پرواز انگلستان به مالزی و ویتنام نسبت به اوایل سال گذشته که هر دو کشور همچنان به روی گردشگران بین‌المللی بسته بودند، بیش از 2200 درصد افزایش یافته است.

مرکز پرواز انگلستان نرخ کرایه ها را به تایلند نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش می دهد.  جزیره تفریحی Koh Samui بین گردشگران محبوب است.

داده‌های مرکز پرواز بریتانیا نشان می‌دهد که نرخ کرایه‌های اقتصادی به ویتنام سالانه 25 درصد افزایش یافته است. این ارزان ترین مقصد از محبوب ترین مقاصد این شرکت در آسیا است. کرایه تایلند 50 درصد افزایش یافته است.

با توجه به مرکز پرواز انگلستان، بیشترین افزایش کرایه در سال نسبت به سال گذشته؟ کرایه ها به نیوزلند که سال گذشته نیز در همین زمان بسته شد، 81 درصد افزایش یافته است.

اسکات کیز، موسس سایت مسافرتی Going، که قبلاً پروازهای ارزان اسکات بود، گفت: در ستون خبرهای خوب، “مطمئناً امسال معاملات بیشتری وجود دارد.”

او گفت که اروپا (به ویژه پرتغال و ایرلند)، هاوایی و فلوریدا در چند سال گذشته “مقایسه با پروازهای ارزان” بوده اند.

وقتی صحبت از کرایه‌های بین‌المللی می‌شود، او چیزی را پیشنهاد می‌کند که او آن را «ترفند جزیره یونانی» می‌نامد.

اگر به سانتورینی علاقه دارید، سفر بین‌المللی خود را به آتن رزرو کنید، جایی که معاملات از شهرهای ایالات متحده به کمتر از 500 دلار می‌رسد و یک پرواز منطقه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر یا کشتی به جزیره پیدا کنید.

او گفت: «با تقسیم سفر از یک برنامه سفر به دو برنامه سفر، می‌توانید 1000 دلار یا بیشتر در یک سفر بین‌المللی بزرگ صرفه‌جویی کنید، چه به جزایر یونان سفر کنید یا به هر جای دوردست.

برگ می گوید برای سفرهای بین المللی، پروازهای جمعه و شنبه گران ترین هستند. او می گوید اگر دوشنبه برای تعطیلات بهاری به اروپا پرواز کنید، می توانید به طور متوسط ​​140 دلار در هر بلیط پس انداز کنید – یا حدود 20٪. پرواز در اواسط هفته در داخل کشور می تواند تا حدود 33 درصد از شما صرفه جویی کند.

کییز گفت، حتی زمانی که برخی از متغیرها ثابت هستند – برای مثال، تاریخ های تعطیلات بهاری شما – “هنوز کارهای زیادی می توانید انجام دهید، از جمله منتظر ماندن برای رزرو تا آخرین لحظه، انعطاف پذیر نگه داشتن مقصد و تغییر در تاریخ های دقیق سفر.”

بازگشت یک روز زودتر ممکن است باعث صرفه جویی قابل توجهی شود، یا اگر واقعاً به دنبال یک معامله هستید، با نگاه کردن به ارزان بودن پروازها و سپس انتخاب مقصد، جستجوی خود را معکوس کنید.

برگ گفت: اگر برای تعطیلات بهاری سفر می‌کنید، “واقعاً باید همین الان آن را رزرو کنید.”

برای تعطیلات تابستانی در ماه‌های می، ژوئن و جولای، برگ به مسافران توصیه می‌کند از هم‌اکنون ردیابی نرخ‌ها را آغاز کنند. حتی اگر فوراً رزرو نکنید، برنامه ریزی از قبل کلیدی است.

برگ می گوید که انتظار تا آخرین لحظه اغلب به معنای از دست دادن کمترین کرایه است.

کییز می گوید، بنابراین می توانید خیلی زود رزرو کنید. او می‌گوید یک «پنجره طلایی» برای پروازها وجود دارد.

این 1 تا 3 ماه قبل از سفر برای پروازهای داخلی ایالات متحده و 2 تا 8 ماه برای پروازهای بین المللی است. برای معاملات فصل اوج، بیشتر از 3 تا 7 ماه برای داخلی و 4 تا 10 ماه برای بین المللی است.

اسکات کیز، کارشناس بلیت هواپیما، وقت خود را صرف کرد تا در پروازی به لاس وگاس در آنچه که او می نامد، معامله کند.

کییز گفت که در حال تماشای پروازها به وگاس برای عروسی دوست دوران کودکی او در اواخر مارس بوده است. برای ماه ها بلیط 400 دلار بود.

“اما من صبور بودم و چند هفته پیش – درست در وسط پنجره Goldilocks – کرایه به 76 دلار کاهش یافت. من در سریع ترین زمان ممکن رزرو کردم. امروز، کرایه به 350 دلار بازگشته است.

کییز می گوید که انتظار اغلب بهترین استراتژی است. فقط مطمئن شوید که زمانی که قیمت کاهش می یابد از مزیت استفاده کنید.

«بله هواپیما بی ثبات ترین چیزی است که مردم به طور مرتب می خرند. پرواز گران امروز، پرواز ارزان فردا است و بالعکس.» کییز اخیراً پرواز مشابهی از آتلانتا به آمستردام را مشاهده کرد که طی سه روز متوالی از 800 دلار به 300 دلار به 1300 دلار رسید.

بنابراین آیا کرایه های چشمگیرتر مسافران بالقوه را به خانه نگه می دارد؟

برگ می گوید نه.

تا کنون به نظر می رسد هنوز این تقاضای فوق العاده برای سفر وجود داشته باشد.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما