قیمت لرد گوجه فرنگی جدید اعلام شد

به گفته دبیر سندیکای صنایع ایران، حداکثر قیمت هر جعبه سس 800 گرمی گوجه فرنگی 45 هزار تومان تعیین شد.

سید محمد میررضوی در گفت و گو با اسنا از تعیین قیمت جدید گوجه فرنگی پس از چهار ماه خبر داد و گفت: تولیدکنندگان باید قیمت های جدید را در سامانه جامع تجارت با تنظیم برند وارد کنند تا با تصویب این مصوبه سازمان پشتیبانی قیمت ها نیز در سامانه 124 اعلام خواهد شد

وی افزایش قیمت گوجه فرنگی و هزینه های تولید را دلیل افزایش قیمت گوجه فرنگی عنوان کرد و گفت: منتظر کاهش قیمت گوجه بودم اما این اتفاق نیفتاد و در حال حاضر با وجود اینکه ما در اوج تولید قرار دارند، قیمت گوجه فرنگی در کارخانه 4200 تومان در هر کیلو است. البته درخواست سندیکا برای قیمت گوجه فرنگی 54 هزار تومان بود اما قرار شد با دولت همکاری شود و قیمت آن 45 هزار تومان تعیین شد.

میررضوی گفت: همچنان در حال پیگیری قیمت جدید این محصول هستیم.

به گفته وی، در حال حاضر واحدهای ماهی تن در تلفات حاشیه ای هستند و تقریباً نیمه تعطیل هستند. اکثر خطوط با ظرفیت 10 تا 20 درصد کار می کنند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که قیمت ماه هر چه زودتر مشخص شود و مانند ارباب گوجه فرنگی چندین ماه طول نکشد.

به گفته وی در حال حاضر قیمت ماهی اول یعنی ماهی به کیلویی 55 هزار تومان رسیده در حالی که قیمت این محصول بالای 35 هزار تومان بوده است.

در اواسط اسفند ماه، سندیکای کنسرو ایران از تعطیلی تولیدکنندگان رب و تن ماهی به دلیل بلاتکلیفی و عدم اعلام قیمت های جدید برای سال جاری خبر داد. حداکثر قیمت 800 گرم گوجه فرنگی قبل از این حدود 40 هزار تومان بود.

همچنین حداکثر قیمت فعلی ماهیانه حدود 35 هزار تومان است که سندیکا برای جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان درخواست کرده است حداقل به صورت موقت به 41 هزار و 500 تومان برسد.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما