مالاوی کارشناسان حقوق پس از طوفان فردی «حمایت و همبستگی صمیمانه» ارائه می‌کنند

“ما خود را تمدید می کنیم حمایت و همبستگی صمیمانه به صدها هزار نفری که تحت تأثیر فردی قرار گرفته اندکارشناسان حقوق بشر منصوب شده از سوی سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کردند، طولانی ترین طوفان استوایی که تاکنون در نیمکره جنوبی ثبت شده است.

آنها گفتند: «این طوفان تلفات ویرانگری بر مردم در 14 منطقه – تقریباً نیمی از کشور – داشته است که باعث تلفات جانی، تخریب خانه‌ها، معیشت و زیرساخت‌ها شده است.»

طوفان فردی صدها هزار هکتار از محصولات زراعی را زیر آب برد و با خود برد و ترک کرد. بیش از نیم میلیون نفر آواره شدند گزارشگران ویژه افزودند.

شرکای بشردوستانه اقلام امدادی را در وسایل نقلیه بار می کنند تا آنها را در مکان های مختلف برای آوارگان داخلی در ناحیه مولانجه، مالاوی توزیع کنند.

شرکای بشردوستانه اقلام امدادی را در وسایل نقلیه بار می کنند تا آنها را در مکان های مختلف برای آوارگان داخلی در ناحیه مولانجه، مالاوی توزیع کنند.

صدها نفر هنوز مفقود هستند

شرایط آب و هوایی دشوار همچنان مانع از عملیات جستجو و نجات در مناطقی می شود که فقط از طریق هوا قابل دسترسی هستند، در حالی که سایر مناطق دستیابی غیرممکن باقی می ماند به دلیل سیل و رانش زمین

صدها نفر همچنان مفقود هستند و مقامات پیش بینی می کنند که تعداد آنها احتمالا افزایش خواهد یافت. این طوفان، جوامعی را که از قبل با شیوع وبا دست و پنجه نرم می‌کردند، به خطر انداخته است، علاوه بر آن بخش بهداشتی را که در حال حاضر مخاطره‌آمیز بود، تحت فشار قرار داده است.

«فاجعه یک لحظه باقی مانده است تخمین زده می شود که 1.1 میلیون نفر به حمایت فوری بشردوستانه نیاز دارند کارشناسان گفتند که فوری ترین نیازها سرپناه، غذا، آب سالم، بهداشت و بهداشت، بهداشت و ایمنی است.

اضافه کردند که پحفاظت از آسیب پذیرترین افراد آواره داخلی در سایت ها و حصول اطمینان از دسترسی به موقع و کافی به غذا و مراقبت های بهداشتی بسیار مهم بود.، “از جمله با ارائه خدمات مراقبت و حفاظت از سلامت جنسی و باروری برای زنان و دختران، کودکان بدون همراه و جدا شده، افراد LGBTI، افراد دارای معلولیت و افراد مسن، بدون تبعیض“.

آرمقاومت در برابر فاجعه

کارشناسان تحت صلاحیت شورای حقوق بشر از دولت و مردم مالاوی به دلیل قدرت و انعطاف پذیری آنها در برابر فاجعه تقدیر کردند.

ما امیدواریم که جوامع آسیب دیده بتوانند دانش سنتی و دیدگاه های ارزشمند خود را به اشتراک بگذارند در طراحی واکنش های برنامه ای، استراتژی های کاهش خطر بلایا و راه حل های بادوام. “حقوق و کرامت جمعیت آسیب دیده باید در بازیابی، توانبخشی و بازسازی پس از آن رعایت شود.

حمایت از مردم

کارشناسان خواستار گسترش کمک‌های بشردوستانه، علاوه بر افزایش تعداد شرکای توسعه، کسب‌وکارها و مؤسسات مالی شدند که آماده مشارکت با دولت مالاوی برای کاهش تأثیر بر جوامع آسیب‌دیده هستند.

«مالاوی نیاز به توسعه راه‌حل‌های بادوام برای جلوگیری، به حداقل رساندن و رسیدگی به فاجعه از طریق جابجایی دارد اقدامات سازگاری با آب و هوا، آمادگی و کاهش خطر بلایا” آنها گفتند.

مالاوی علیرغم کمک چندانی به این مشکل، با تاثیرات تغییرات آب و هوایی مواجه است. ما از کشورهای منتشر کننده بزرگ می خواهیم که هستند به طور نامتناسبی مسئول بحران آب و هوا، کاهش شدید انتشار گازهای گلخانه ای و افزایش بودجه برای سازگاری و از دست دادن و آسیب است.،” آنها گفتند.

گزارشگران ویژه توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل که مقر آن در ژنو است، تعیین می شوند. این کارشناسان مستقل موظف به نظارت و گزارش در مورد موضوعات موضوعی خاص یا موقعیت های کشور هستند. آنها کارکنان سازمان ملل نیستند و هیچ غرامتی برای کار خود دریافت نمی کنند.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد