مجمع جهانی سازمان ملل نیاز، تأثیر همکاری جنوب و جنوب را به نمایش می گذارد

در افتتاحیه نمایشگاه جهانی توسعه جنوب-جنوب 2022، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد از طریق یک پیام ویدئویی، همکاری بین کشورها و جوامع را برای ساختن آینده ای پایدار برای همه تشویق کرد.

وی با تاکید بر نیاز به همکاری میان کشورهای در حال توسعه و همچنین با کشورهای توسعه یافته در مواجهه با چالش های مشترک، گفت: “مهم است که راه حل های توسعه به رهبری جنوب به طور گسترده به اشتراک گذاشته شود.”

آقای. گوترش به کشورهای ثروتمندتر به وظایف خود برای “کار سازنده با کشورهای در حال توسعه، به ویژه برای کاهش نابرابری های فزاینده بین و درون کشورها” یادآوری کرد.

او گفت که در بزرگداشت روز سازمان ملل متحد برای همکاری جنوب-جنوب، از همکاری مضاعف “برای دستیابی به آینده ای عادلانه و پایدار برای همه” حمایت کرد.

“به یکدیگر اعتماد کنید”

عبدالله شهید رئیس مجمع عمومی با اشاره به کووید-19، بحران آب و هوا، درگیری‌های طولانی مدت و جدید، نابرابری‌های اقتصادی و تورم فزاینده که «بسیاری از دستاوردهای توسعه‌ای را که دهه‌ها برای دستیابی به آن تلاش کرده‌ایم به خطر می‌اندازد» اذعان کرد که «جهان در وضعیتی قرار دارد. زمان بحرانی”.

وی با یادآوری دوران تصدی خود به عنوان ریاست جمهوری امید، خواستار همکاری عمیق تر جنوب-جنوب و مثلثی برای تسریع بهبود اقتصاد جهانی شد.

بیایید به همدیگر اعتماد کنیم و از طریق کمک و همکاری متقابل اعتماد را اثبات کنیم. با این همبستگی و اراده جمعی، می‌توانیم بهبودی بهتری پیدا کنیم، افق‌های خود را گسترش دهیم و به چشم‌انداز خود برای آینده‌ای روشن‌تر دست یابیم.»

در همین حال، رئیس برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP)، ​​آخیم اشتاینر، تاکید کرد که چگونه “همکاری جنوب-جنوب و مثلثی ادامه می یابد تا راه حل هایی برای برخی از پایدارترین چالش های توسعه جهان را تقویت کند.

وی در پیامی ویدیویی گفت: «در برنامه توسعه سازمان ملل متحد، همکاری های جنوب-جنوب و مثلثی در حمایت از توسعه ما در سراسر جهان گنجانده شده است».

دستاوردهای توسعه «سخت به دست آمده» در خطر است

آرمیدا سالسیاه علیسجاهبانا، دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (ESCAP)، به پیشرفت‌های اقتصادی-اجتماعی «قابل توجه» در آسیا و اقیانوسیه اشاره کرد که زنجیره‌های ارزش جهانی، نوآوری و سرمایه‌گذاری جهانی را رهبری می‌کند.

او هشدار داد: «با این حال، این دستاوردهای سخت به دست آمده در خطر است. تقریباً در نیمه راه اجرای دستور کار 2030، همه‌گیری کووید-19، بدتر شدن تأثیرات تغییرات آب و هوایی، نابرابری‌های فزاینده و افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی، شکنندگی جهان به هم پیوسته ما را آشکار کرده است.»

او بر پایه گذاری همکاری های جنوب-جنوب و مثلثی “به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از همکاری های توسعه بین المللی” تاکید کرد.

تم اکسپو 2022

یازدهمین دوره مجمع جهانی Expo 2022 با همکاری ESCAP و دفتر همکاری جنوب-جنوب سازمان ملل متحد (UNOSSC) و با هدف بهبود پایدار بیماری همه گیر برگزار می شود.

این رویداد که از 12 تا 14 سپتامبر برگزار می شود، یکی از بزرگترین رویدادها در مرکز کنفرانس سازمان ملل متحد (UNCC) در بانکوک از زمان شیوع COVID-19 است.

این ویژگی بحث های عمومی است. مجمع مدیران کل جهانی و آسیا و اقیانوسیه؛ غرفه هایی که نوآوری ها و بهترین شیوه های همکاری جنوب-جنوب و مثلثی را به نمایش می گذارد. و نمایشگاه مجازی

همچنین در دستور کار تالارها و رویدادهای مرتبط، از جمله بحث در مورد استفاده های صلح آمیز از علم و فناوری هسته ای به میزبانی آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) و برنامه ملی غذای داخلی مدارس، که توسط سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) سازماندهی شده است، می باشد. ، برنامه جهانی غذا (WFP) و صندوق بین المللی توسعه کشاورزی (IFAD).

بررسی چارچوب

همکاری جنوب-جنوب شامل همکاری در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و فنی با دو یا چند کشور در حال توسعه است که از دانش، تخصص و منابع برای دستیابی به اهداف توسعه خود استفاده می کنند.

تحولات اخیر در همکاری‌های جنوب و جنوب به شکل افزایش تجارت، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، انتقال فناوری، و حرکت به سمت یکپارچگی منطقه‌ای و غیره صورت گرفته است.

همکاری مثلثی، همکاری است که در آن کشورهای اهداکننده سنتی و سازمان‌های چندجانبه، ابتکارات جنوب-جنوب را با تأمین بودجه، آموزش، سیستم‌های فناوری و سایر اشکال حمایت تسهیل می‌کنند.

همکاری جنوب-جنوب فائو، همکاری و به اشتراک گذاری دانش بین کارشناسان چینی و کشاورزان اوگاندا را ترویج می کند.

همکاری جنوب-جنوب فائو، همکاری و به اشتراک گذاری دانش بین کارشناسان چینی و کشاورزان اوگاندا را ترویج می کند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما