lgtvsbanner

مرد ژاپنی جایگزین کیسه پلاستیکی & خوراکی& برای نجات گوزن مقدس نارا اختراع کرد

(سی ان ان) – یک کارآفرین محلی در مقصد توریستی ژاپن در نارا، جایگزینی برای کیسه های پلاستیکی خرید، برای محافظت از گوزن های مقدس شهر ایجاد کرده است.
هیدتوشی ماتسوکاوا، که برای Nara-ism، یک نماینده عمده فروشی سوغات کار می کند، به CNN گفت که سال گذشته شنیده است که گوزن هایی که در پارک شهر پرسه می زنند، پس از خوردن کیسه های پلاستیکی می میرند.

او گفت: «می‌خواستم برای محافظت از گوزن که نماد نارا است، کاری انجام دهم.

کیسه ها از سبوس برنج و کارتن های شیر تهیه می شوند.

کیسه ها از سبوس برنج و کارتن های شیر تهیه می شوند.

با حسن نیت از Bunyodo

این شهر محل زندگی حدود 1000 گوزن مقدس است که به طور رسمی به عنوان یک گنج طبیعی ملی در ژاپن معرفی شده اند و بسیاری از گردشگران به آنها غذا می دهند.

با این حال، در ژوئیه 2019، یک گروه رفاهی محلی گفت که 9 آهو با کیسه های پلاستیکی در شکم جسد پیدا شده است و از بازدیدکنندگان خواست که کیسه های پلاستیکی را در پارک دور نریزند.

ماتسوکاوا می خواست راه حل متفاوتی برای این مشکل ارائه دهد و با یک تولید کننده کاغذ محلی و یک شرکت طراحی برای کار روی این پروژه همکاری کرد.

این کیسه های پلاستیکی از شکم یک گوزن مرده بیرون کشیده شده است.

این کیسه های پلاستیکی از شکم یک گوزن مرده بیرون کشیده شده است.

با حسن نیت از Bunyodo

بین آنها “شیکاگامی” یا کاغذ آهو ساخته شد که از سبوس برنج و کارتن های شیر تهیه می شود.

ماتسوکاوا گفت: “ما آموختیم که سبوس برنج بیشتر در فرآیند پرداخت برنج هدر می رود.” بنابراین این مقاله به کاهش این ضایعات نیز کمک می کند.

Matsukawa این کیسه ها را آزمایش کرده و می گوید که برای مصرف انسان بی خطر هستند.

او با خنده گفت: «ما داده‌ای نداریم که پشتیبان‌گیری کنیم که این مقاله برای گوزن‌ها مضر نیست، اما من معتقدم که این برای آنها و همچنین برای انسان‌ها بی‌خطر است».

از آن زمان این کیسه ها در بانک های محلی و معبد تودایجی، اصلی ترین جاذبه توریستی نارا آزمایش شده اند. معبد و بانک ها 4000 تا 5000 کیسه را به قیمت 100 ین (حدود 95 سنت) به عنوان بخشی از پروژه آزمایشی خریدند.

ماتسوکاوا، که رویای جایگزینی کیسه های پلاستیکی را در سرتاسر شهر برای جلوگیری از مرگ آهوهای بیشتری پس از خوردن آنها در سر می پروراند، گفت که اگر کسب و کارهای بیشتری برای استفاده از کیسه ها ثبت نام کنند، قیمت کاهش می یابد.

وی گفت: خبر مرگ آهوها توسط کیسه های پلاستیکی تصویری منفی ایجاد می کند که انگار این پارک گورستان آهوها است. کیسه‌های کاغذی می‌توانند از گوزن‌ها و همچنین تصویر برند نارا با گوزن محافظت کنند.»

تنها 45 دقیقه از کیوتو با قطار، نارا یک مقصد محبوب برای بازدیدکنندگان ژاپن است.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما