نظر مردم آریزونا چیزی را که دریاچه کاری دستفروشی می کند، نمی خرند

یادداشت ویراستار: جان گابریل سردبیر Ricochet.com و یکی از مشارکت کنندگان نظرات در جمهوری آریزونا است. او را در توییتر دنبال کنید @ExJon. دیدگاه های مطرح شده در اینجا خود هستند. نظر بیشتر را در CNN بخوانید.CNN

برخلاف انتخابات فشرده و پرتلاطم آریزونا، تایید نتایج رای گیری این ایالت در روز دوشنبه بدون حادثه بود. حتی خسته کننده و اکثر رای دهندگان هر دو طرف از این موضوع راضی به نظر می رسند.

جان گابریل

کیتی هابز، وزیر امور خارجه دموکرات، که در کنار فرماندار فعلی، دادستان کل و رئیس دادگستری کنونی نشسته بود، رسماً نتایج 8 نوامبر را در یک مراسم کوچک تأیید کرد.

من فقط می خواهم یک بار دیگر از رای دهندگان آریزونا تشکر کنم. به دلیل مشارکت شما، نهادهای دموکراتیک ما رشد کردند. “درگیر بمان و به رای دادن ادامه بده.”

این گروه از مقامات دو حزبی در مقابل دوربین ها لبخند زدند و هیچ نشانه ای از نبرد طولانی پس از انتخابات که هنوز راه خود را در دادگاه ها ادامه دارد نشان ندادند. هیچ معترضی در خارج از محل برگزاری، یا هر جای دیگری برای این موضوع وجود نداشت.

مگر اینکه توییتر را حساب کنید.

نامزد جمهوری خواه فرمانداری شکست خورد: «ما از مبارزه دست نخواهیم کشید». دریاچه کاری توییت کرد، “چون مردم آریزونا از حق رای محروم بودند.”

روز انتخابات با صف‌های طولانی در محل‌های رای‌گیری، خرابی دستگاه‌های جدول‌بندی و شکایت در آخرین لحظه برای افزایش ساعت رای‌گیری همراه بود. به دنبال آن یک شمارش آرا به مدت 13 روز انجام شد که در رقابت‌های کلیدی با حاشیه‌های بسیار کم به پایان رسید. و اتهامات کلاهبرداری و توطئه از آن زمان.

هابز با 17117 رای یا اختلاف 0.6 درصدی لیک را شکست داد. کریس مایز، نامزد دموکرات برای دادستان کل، تنها با 511 رای از آبه هاماد جمهوری خواه پیشی گرفت و باعث بازشماری خودکار شد.

با این حال، تئوری‌های توطئه که در سال 2020 در آریزونا و جاهای دیگر تأثیر زیادی گذاشت، امروزه به سختی موج می‌زند. نامزدهای بازنده در صورت تمایل می‌توانند ادعای تقلب کنند، اما جمهوری‌خواهان آریزونا اکنون خواستار مدرک هستند. دو سال مزخرفات ترامپی “دزدی را متوقف کن” همه را خسته کرد – حتی بسیاری از مؤمنان واقعی.

تا به امروز، لیک ادعاهای خشمگین، ادعاهای شدید و نظریه های مبهم ارائه کرده است. او نشان نداده است که بیش از 17000 رای به نحوی از R به D تبدیل شده است. مگر اینکه او به دقت برخی از شواهد گلوله نقره ای را پنهان کند (و چرا این کار را انجام دهد؟)، تعداد کمی از مردم آریزونا داستان او را می خرند. هر کمپین به سبک ترامپ شکست خورد، و هر شکایت به سبک ترامپ پس از انتخابات نیز شکست خورده است. که تسکین است.

با این حال، نه لیک و نه حماده قبول نکرده اند، واقعیتی که در مراسم صدور گواهینامه به آن اشاره ای نشده است.

فرماندار جمهوری خواه در حال خروج: «این مسئولیتی است که من آن را ساده نمی گیرم. داگ دوسی قبل از امضای اسناد گواهینامه گفت. “این یکی است که آرای شهروندان کشور بزرگ ما را به رسمیت می شناسد. رای دادن یک اصل اساسی دموکراسی ملت ما است. این یک حق مهم و یک روش مؤثر برای اطمینان از شنیده شدن صدای آمریکایی‌ها است.»

دوسی، یک محافظه‌کار سرسخت، در سال 2020 خشم شاخه “اول آمریکا” حزبش را برانگیخت. در طی این گواهینامه، به نظر می‌رسد که او تماس تلفنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا را خاموش کرده و در عوض بر وظایف قانونی خود به عنوان فرماندار تمرکز کرده است. . این یک لحظه ویروسی در آن دسامبر دیوانه کننده شد.

شهرستان کوچیس، در گوشه جنوب شرقی ایالت، علیرغم اینکه رای دهندگان آن حزب جمهوری خواه را با اختلاف زیادی انتخاب کردند، سعی کرد از تایید نتایج خود اجتناب کند. هیئت نظارت آنها سرانجام پس از دستور قاضی تسلیم شد.

اما، خارج از اظهارات خشمگین آنلاین و در رسانه های محافظه کار، به نظر می رسد تعداد کمی علاقه مند به چالش کشیدن نتایج باشند. تیم لیک به تلاش برای شروع یک رژه ادامه می دهد، اما هیچ کس دنبال نمی کند.

قانون ایالتی به لیک اجازه می دهد تا حداکثر پنج روز پس از صدور گواهینامه رسمی، که سوگند یاد کرده است، شکایت کند. او باید امیدوار باشد که در این انتخابات بهتر از شکایت قبلی او پیش برود.

در ماه آوریل، لیک به مارک فینچم، نامزد شکست خورده جمهوری‌خواه برای وزارت امور خارجه پیوست تا شهرستان‌های ماریکوپا و پیما را از استفاده از هر وسیله الکترونیکی برای ارسال یا شمارش آرا ممانعت کنند. در عوض آنها خواستار برگه های کاغذی و شمارش دست شدند.

این شکایت در ماه آگوست رد شد و جان توچی، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، آن را مملو از “ادعاهای حدسی در مورد آسیب های احتمالی” خواند.

در پاسخ به این شکایت، هیئت ناظر شهرستان ماریکوپا به دلیل “ادعاهای نادرست در مورد انتخابات آریزونا” درخواست تحریم های قانونی کرد.

هفته گذشته، توچی موافقت کرد و تیم حقوقی لیک و فینچم را برای جلوگیری از “اقدامات بی اساس مشابه در آینده” تحریم کرد. قرار است حدود یک ماه دیگر خسارت نهایی اعلام شود.

یکی از مقاماتی که بر دادخواست بعدی لیک نظارت خواهد کرد در صدور گواهینامه روز دوشنبه حضور داشت. مارک برنوویچ، دادستان کل جمهوریخواه که در حال خروج است، تصریح کرد که او صرفاً به عنوان شاهد خدمت کرده است و نباید به عنوان طرفداری از یک طرف یا طرف دیگر در هیچ پرونده قضایی آینده تفسیر شود.

برنوویچ روز دوشنبه در بیانیه‌ای نوشت: «در حالی که امروز برای تثبیت نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای 2022 گرد هم می‌آییم، بسیاری از مردم آریزونا با هر گرایش سیاسی همچنان در مورد روند انتخابات ما تردید دارند.

او افزود: “من به عنوان دادستان کل، دفاع از قوانین انتخاباتی و حمایت از تغییرات در مواقع ضروری را یکی از بالاترین اولویت های دفتر خود قرار داده ام.” من این کار را تا پایان دوره ریاستم ادامه خواهم داد.»

در همین حال، لیک و کمپین رو به کاهش او پس از انتخابات همچنان همه کسانی را که در آن دخیل بودند – جمهوری خواه، دموکرات و مستقل – انتقاد می کند.

او اخیراً در پادکست استیو بنن ظاهر شد و توییتر را متهم کرد از کار انداختن “لایک” و “ریتوئیت” در حساب او و ظاهر آینده خود را در کنار Kayleigh McEnany، سخنگوی سابق کاخ سفید و مایک لیندل، مدیر عامل MyPillow، در کنفرانس “آمریکا فست” مطرح کرد.

او در آخر هفته در توییتی نوشت: «خطاب به همه «منکران انتخابات» بیرونی‌ام، معلوم شد که حق با ما بود. از نو.”

لیک حق دارد هر گونه شکایتی، حتی اگر نتیجه معکوس داشته باشد، طرح کند. اما به نظر می رسد محکوم به شکست است و شایسته شکست است.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما