نظر & ویروس ذهن بیدار& مغز جمهوریخواهان را می خورد

چند دلیل وجود دارد که فکر کنیم پرزیدنت بایدن تلاش خود را برای انتخاب مجدد در سال آینده از دست بدهد، حتی اگر دونالد ترامپ بار دیگر – برای سومین بار متوالی – نامزد جمهوری خواهان باشد.

یک کالج الکترال وجود دارد که می‌تواند به اندازه کافی از حزب جمهوری‌خواه حمایت کند تا به ترامپ ۲۷۰ رای الکترال بدهد، حتی اگر اکثریت مردمی را به دست نیاورد. جایگاه کلی بایدن وجود دارد – حدود 43 درصد از آمریکایی‌ها عملکرد شغلی او را تایید می‌کنند – که با مدیران فعلی قبلی که مجدداً در انتخابات پیروز شدند، قابل مقایسه نیست. اقتصاد وجود دارد که ممکن است از الان تا نوامبر آینده دچار رکود شود. و حتی اگر اینطور نباشد، بایدن همچنان ریاست بالاترین نرخ تورم از دهه 1980 را بر عهده خواهد داشت. آخر، خود بایدن است. مسن ترین فردی که تا به حال به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده است، در سال آینده – با 81 سالگی – مسن ترین رئیس جمهور خواهد بود که تا به حال برای انتخاب مجدد نامزد شده است. سن بایدن یک خطر واقعی است که می تواند ناگهان به یک بدهی تبدیل شود.

با این حال، اگر بایدن دارای نقاط ضعف بالقوه باشد، این نیز درست است که او از مزایای واقعی بی بهره نیست. در کنار نرخ پایین بیکاری، رشد اقتصادی قابل توجهی نیز وجود داشته است و او می تواند به دستاوردهای قابل توجه قانونگذاری اشاره کند. حزب دموکرات پشت سر اوست. او هیچ رقیب جدی برای نامزدی ندارد.

اما بزرگترین مزیت بایدن مربوط به مخالفان است – حزب جمهوری خواه عجیب شده است. این فقط این نیست که سیاست های جمهوری خواهان به خوبی خارج از جریان اصلی است، بلکه خود حزب نیز به چیز بسیار عجیبی دست یافته است.

من این فکر را در حالی داشتم که تماشای کلیپی از صحبت کردن ران دیسانتیس از یک سخنرانی گرفته تا مخاطبی که نمی توانیم ببینیم. در این ویدئو که تیم مطبوعاتی وی در توییتر آن را برجسته کرده است، دیسانتیس “ویروس ذهن بیدار” را محکوم می کند، که او آن را “شکلی از مارکسیسم فرهنگی که تلاش می کند ما را بر اساس سیاست های هویتی تقسیم کند” می خواند.

اکنون می توانم به عنوان یک کاربر حرفه ای اینترنت و ناظر سیاسی این موضوع را دنبال کنم. من می‌دانم که «ویروس ذهن بیدار» اصطلاحی هنری برای این ایده (تفریح ​​آمیز و نادرست) است که دیدگاه‌های مترقی در مورد نژاد و جنسیت سرایتی بیرونی است که ذهن جوانانی را که در غیر این صورت ممکن است تبیین‌های ساختاری نابرابری نژادی را رد کنند و از دیدگاه سنتی دودویی جنسیت می‌دانم که «مارکسیسم فرهنگی» واژه‌ای دست راستی است که ترسناک و تحمیل‌کننده به نظر می‌رسد.

از سوی دیگر، برای یک فرد عادی، این زبان مرزی نامفهوم است. چیزی به شما نمی گوید؛ واضح است که هیچ معنایی ندارد. و به احتمال زیاد از علایق و نگرانی های شما فاصله زیادی دارد.

دسانتیس وقتی صحبت از اصطلاح محافظه‌کاران جنگ‌زده به میان می‌آید یک مجرم عادی است، اما او تنها نیست. و این فقط یک مشکل اصطلاحات تخصصی نیست. سیاستمداران جمهوری‌خواه – از رقبای ریاست‌جمهوری گرفته تا قانون‌گذاران ناشناس ایالتی – به‌طور تک‌شیدایی بر ممنوعیت کتاب‌ها، مبارزه با «بیداری» و آزار و اذیت تراجنسیتی‌ها متمرکز هستند. حتی برخی از جمهوری‌خواهان هنوز مشروعیت انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 را انکار می‌کنند و توطئه‌های مرتبط با انتخابات را که بسیاری از نامزدهای جمهوری‌خواه را در میان‌دوره‌ای به چالش کشیده‌اند، دو چندان می‌کنند.

نه تنها آمریکایی ها به وسواس های مختلف جمهوری خواهان اهمیت نمی دهند – در نظرسنجی اخیر فاکس نیوز، 1 درصد از پاسخ دهندگان گفتند “بیداری” “مهم ترین مسئله ای است که امروز کشور با آن مواجه است” – بلکه اکثریت بزرگ می گویند که این وسواس ها بیش از حد پیش رفته است. . به گفته فاکس، 60 درصد از آمریکایی‌ها گفتند که «ممنوعیت کتاب توسط هیئت‌های مدرسه» یک مشکل بزرگ است. 57 درصد در مورد حملات سیاسی به خانواده‌های دارای فرزندان تراجنسیتی نیز همین را گفتند.

بیخود نیست که در اولین تبلیغ تلویزیونی بایدن در کمپین 2024، او ممنوعیت کتابهای محافظه کارانه را به عنوان تهدیدی برای آزادی و دموکراسی آمریکایی هدف قرار داد.

و با این حال هیچ نشانه ای وجود ندارد که جمهوری خواهان تسلیم شوند و تمرکز خود را تغییر دهند. در واقع دقیقا برعکس؛ حزب آماده است تا در مسیر مشغله‌های بیگانه‌کننده‌اش، حتی بیشتر از این پیش برود. برای مثال، در مورد سقط جنین، رونا مک‌دانیل، رئیس کمیته ملی جمهوری‌خواهان، می‌گوید که نامزدها باید در سال 2024 به این موضوع «رو به رو» رسیدگی کنند – که نمی‌توانند در این مورد «ناراحتی» داشته باشند و باید بگویند «من من افتخار می کنم که طرفدار زندگی هستم.

اما حزب جمهوری‌خواه در مورد حقوق سقط جنین از اکثر آمریکایی‌ها فاصله گرفته است، و در یک رقابت رقابتی برای نامزدی ریاست‌جمهوری، تمرکز «رو به رو» احتمالاً به معنای دعوا بر سر این است که کدام نامزد می‌تواند شدیدترین دیدگاه‌ها و اهداف سیاست سقط جنین را ادعا کند. .

چیزهای بیشتری وجود دارد: DeSantis در بحبوحه نبرد قانونی با دیزنی، یکی از محبوب ترین شرکت های روی کره زمین است، و جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، اقتصاد جهانی را تهدید می کنند تا مجموعه ای از کاهش هزینه های بسیار نامطلوب را به برنامه های کمکی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، تصویب کنند.

در مجموع، به نظر می رسد که حزب جمهوری خواه خود را متعهد کرده است که تا آنجا که ممکن است برای بسیاری از آمریکایی ها بی ارزش باشد. البته این بدان معنا نیست که حزب محکوم به فنا است. اما از این لحظه، نمی توان گفت که در مسیر موفقیت سیاسی است.

در مورد جو بایدن؟ وضعیت فعلی حزب جمهوری خواه تنها مهمترین دارایی سیاسی آن یعنی عادی بودن آن را تقویت می کند. او در سال 2020 قول داد که یک رئیس جمهور عادی خواهد بود. و او قول می دهد که برای سال 2024 به عنوان یک رئیس جمهور عادی به خدمت خود ادامه دهد. نرمال سرگرم کننده نیست و عادی هیجان انگیز نیست. اما نرمال قبلاً در یک انتخابات پیروز شده است و اگر در دیگری پیروز شود تعجب نخواهم کرد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما