نگران نباشید، همچنان می توانید بازدهی عالی از این اوراق قرضه محافظت شده در برابر تورم دریافت کنید

این روزها مکان های کمی برای نگهداری پول نقد وجود دارد که بتواند از پول شما در برابر تورم محافظت کند. و در حالی که ممکن است فرصتی را برای دریافت نرخ بهره نزدیک به 10 درصد از دست داده باشید در اوراق قرضه دولتی فوق‌العاده امن، همچنان می‌توانید نرخ بالایی دریافت کنید که با افزایش قیمت‌ها همگام شود.

نرخ بهره اوراق قرضه پس انداز سری I که بیشتر با نام اوراق I شناخته می شود، بازنشانی در روز سه شنبه به 6.89٪. در حالی که این کمتر از بالاترین سطح تاریخی 9.62٪ است. در شش ماه گذشته، نسبت به سایر مکان‌هایی که می‌توانید پول نقد خود را در آن پارک کنید، مانند حساب‌های پس‌انداز با بازده بالا یا گواهی سپرده، هنوز بازدهی عالی دارد. و بازده سهام و اوراق قرضه را که هر دو هنوز در سال قرمز تا به امروز هستند، کاهش می دهد.

را نرخ اوراق قرضه I با فرمولی بر اساس تغییرات شاخص قیمت مصرف کننده تعیین می شود. هر شش ماه یکبار ریست می شود. بنابراین 6.89٪ فعلی rate تا ماه آوریل در محل خواهد بود. در آن مرحله، پولی که سرمایه گذاری کرده اید با نرخ جدیدی که برای شش ماه آینده تعیین شده است، جمع می شود.

کسانی که هفته گذشته سعی کردند بازدهی 9.62 درصدی قبلی را قفل کنند، ممکن است با تأخیر مواجه شده باشند زیرا تنها جایی که می‌توانید اوراق I را بخرید – TreasuryDirect.gov – غرق در ترافیک بود، حتی در یک نقطه حتی برای مدت کوتاهی خراب شد. خزانه داری صبح دوشنبه برای ارائه ایده ای از میزان افزایش تقاضا، گزارش داد که تقریباً نیمی از 731,336 حساب جدید ایجاد شده در ماه اکتبر، که اکثریت قریب به اتفاق (99٪) مربوط به I Bonds بوده است، تقریبا نیمی از آنها. (359,822 ) تنها در هفته گذشته ایجاد شد.

با این حال، محدودیت هایی در مورد میزان سرمایه گذاری در I Bond وجود دارد. افراد فقط می توانند تا سقف 10000 دلار اوراق قرضه I را به صورت الکترونیکی در یک سال تقویمی خریداری کنند. (برای زوج های متاهل، هر یک از همسران می توانند خود را خریداری کنند برای کل سرمایه گذاری در سال تا سقف 20000 دلار اوراق قرضه می دهم.) علاوه بر این، اگر از بازپرداخت مالیات فدرال خود برای خرید آن استفاده کنید، می توانید تا سقف 5000 دلار کاغذ I Bond خریداری کنید.

گرفتن با I Bonds، که می توانید تا 30 سال آن را نگه دارید، این است: شما نمی توانید آن را در سال اول نقد کنید. و برای دریافت کل مبلغ سود بدهی، باید اوراق قرضه را حداقل به مدت پنج سال نگه دارید. در غیر این صورت سه ماه سود را فدا می کنید.

بنابراین در حالی که این یک سرمایه گذاری نقدی نیست فوراً – و این اوراق قرضه ای نیست که بتوانید در بازار معامله کنید – مکان خوبی برای سرمایه گذاری پول نقدی است که حداقل تا 12 ماه آینده به آن نیاز نخواهید داشت، حتی اگر فقط قدرت خرید خود را در محیط تورم شدید امروز حفظ کنید.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما