هشدار؛ زنان باید به این علائم در بدن خود حساس باشند

فلوشیپ جراحی سینه گفت: در برخی از انواع سرطان سینه مجبور به تخلیه کامل پستان هستیم که این نوع نادر سرطان سینه (سرطان التهابی سینه) با قرمزی و تورم پوست سینه همراه است.

به گزارش فارس، نازی معینی، فلوشیپ جراحی پستان و عضو هیأت علمی پژوهشی جهاد دانشگاهی در پاسخ به این سوال که در ارزیابی اولیه تومورهای سرطان سینه چه آزمایشاتی لازم است، گفت: علاوه بر سونوگرافی، ماموگرافی و نمونه برداری، بقیه آزمایشات бана бех мизнес программенты болять изображения; به عنوان مثال، اگر بیماری با علائم پیشرونده در سایر نقاط بدن همراه باشد، اسکن ریه و اسکن استخوان نیز درخواست می شود.

وی ادامه داد: گاهی این بیماری بر موانع اولیه غلبه کرده و شیوع زیادی پیدا کرده است. (مراحل پیشرفته) در این بیماران به عنوان یک درمان حمایتی برای جراحی استفاده خواهد شد.

معینی در پاسخ به این سوال که آیا همیشه جراحی اولین قدم است، گفت: در بسیاری از موارد قبل از عمل شیمی درمانی انجام می شود. در این راستا نمونه برداری از توده های سینه و رنگ آمیزی سلولی آنها مشکلات زیادی را برای ما آشکار می کند. تومورهایی که به شیمی درمانی حساس هستند با شیمی درمانی خیلی سریع کوچک می شوند. در این صورت ترجیح می دهیم قبل از جراحی شیمی درمانی در این بیماران انجام شود.

این فلوشیپ جراحی سینه گفت: درمان استاندارد و اختیاری جراحی سینه «درمان سینه» است. مطالعات زیادی بر روی بیماران مبتلا به سرطان سینه انجام شده است که هیچ تفاوتی در میزان بهبودی این بیماری در بیماران مبتلا به سرطان پستان، برداشتن کامل سینه در مقایسه با برداشتن کامل سینه ایجاد نکرده است، بنابراین حفظ سینه منجر به نتایج بهتری شده است. و برداشتن کامل سینه آخرین انتخاب پزشکان است.

یکی از اعضای هیأت علمی جهاد دانشگاهی گفت: در برخی از انواع سرطان سینه مجبور به تخلیه کامل سینه می شویم که این نوع نادر سرطان سینه (سرطان التهابی سینه) با قرمزی و تورم پوست سینه همراه است.

وی افزود: جراحی همزمان و تعویض پروتز سینه در برخی از انواع سرطان قابل انجام است.

کارشناس برنامه در پاسخ به این سوال که جراحی برداشتن سینه و جایگزینی آن با پروتز برای کسانی که در خانواده خود سرطان سینه دارند امکان پذیر است، گفت: این جراحی فقط برای خانم هایی است که تست ژنتیک آنها مثبت و بالای 80 درصد باشد پیشنهاد می شود. که کسانی که در معرض خطر سرطان سینه هستند.

یکی از اعضای مرکز تحقیقات سرطان پستان گفت: تخلیه غدد لنفاوی زیر بغل در صورت درگیری سرطان در این غدد انجام می شود که تشخیص درگیری غدد لنفاوی زیر بغل با انجام تکنیک های خاص قبل از عمل امکان پذیر است.

معینی تاکید کرد: گاهی احتمال بارداری پس از پایان شیمی درمانی کاهش می یابد. زیرا شیمی درمانی باعث کاهش ذخیره تخمدان می شود. به همین دلیل به بیماران توصیه می کنیم قبل از شروع درمان، جنین را فریز کنند تا امکان باروری کامل پس از درمان حفظ شود.

این جراح در پاسخ به این سوال که شیمی درمانی در افرادی که شیمی درمانی انجام نداده اند امکان پذیر است، گفت: در افراد بسیار مسن، افرادی که تومورهای کوچک هورمون مثبت دارند و غدد لنفاوی درگیر نیستند، می توان از شیمی درمانی صرف نظر کرد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما