همبستگی، رهبری و تعهد برای رسیدن به اهداف توسعه 2030 مورد نیاز است: محمد

از آنجایی که این قاره از تاثیر کامل پیامدهای ناشی از همه گیری کووید-19، تغییرات آب و هوایی و جنگ در اوکراین عبور می کند، او بر نیاز به اقدام بیشتر برای دستیابی به نقشه راه سازمان ملل و اتحادیه آفریقا که آینده ای فراگیر و پایدار را برای همه نوید می دهد، تاکید کرد.

کشورهای خارج از مسیر

“در نقطه میانی اهداف توسعه پایدار (SDGs) و دستور کار 2063 ما از جایی که باید باشیم فاصله داریم،” ام‌اس. محمد در سخنانی به افتتاحیه نهمین مجمع منطقه ای آفریقا برای توسعه پایدار گفت.

«اما اکنون زمان ناامیدی نیست. برعکس، اکنون زمان همبستگی، رهبری و تعهد به اقداماتی است که برای اجرای برنامه ها باید انجام دهیم.”

او گفت که کشورها می‌توانند مسیر خود را تغییر دهند و از طریق «راه‌حل‌های تحت رهبری آفریقا، که در خاک آفریقا متولد شده‌اند»، رویارویی خود را تغییر دهند و خاطرنشان کرد که توافق‌نامه تجارت آزاد قاره‌ای پتانسیل رفع آن را دارد. 30 میلیون نفر از فقر شدید

کلید تبدیل انرژی

رهبران همچنین یک برنامه عمل در زمینه صنعتی سازی پایدار و تنوع اقتصادی را تایید کرده اند.

ما باید اطمینان حاصل کنیم که اقتصادهای سبز و دیجیتال در حال ظهور هستند به مردم و محیط طبیعی آفریقا بهتر خدمت کنیم. و کلید اجرا خواهد بود گنجاندن جمعیت جوان مااو افزود.

او با اشاره به پیشرفت‌های امیدوارکننده مانند ثبت اعتبار کربن حوضه کنگو و طرح دیوار سبز بزرگ، گفت که تحول انرژی آفریقا در قلب این تلاش‌ها قرار دارد.

روی راه حل ها سرمایه گذاری کنید

ام‌اس. محمد گفت که رهبران جهان در نشست SDG در ماه سپتامبر ملاقات می کنند باید از این نوع راه حل ها حمایت و سرمایه گذاری کند. علاوه بر این، این نشست باید در سه زمینه کلیدی، با انرژی بخشیدن به وعده های ملی توسعه توسعه پایدار، آغاز شود.

«در اجلاس سران، رهبران جهان باید بلندپروازی‌های روشنی را برای آن بیان کنند کاهش فقر و نابرابری تا سال 2027 و 2030. و آنها باید این کار را با سرمایه گذاری در آفریقا، سرمایه گذاری در اقتصاد ما و سرمایه گذاری در مردم ما انجام دهند. به ویژه زنان و جوانان،” او گفت.

معاون دبیرکل آمینه محمد با زنان جوان کارآفرین در آدیس آبابا، اتیوپی، در فوریه 2022 ملاقات کرد (پرونده).

معاون دبیرکل آمینه محمد با زنان جوان کارآفرین در آدیس آبابا، اتیوپی، در فوریه 2022 ملاقات کرد (پرونده).

تامین مالی SDGs

او گفت که پیشرفت ملموس در تامین مالی SDG نیز باید یکی دیگر از نتایج اجلاس سران باشد زیرا “شکاف مالی برای دستیابی به اهداف توسعه توسعه پایدار و ارائه انعطاف پذیری آب و هوا همچنان در حال افزایش است.”

ام‌اس. محمد گزارش داد 43 درصد از کشورهای آفریقایی عمدتاً ناشی از عوامل خارجی خارج از کنترل آنها است – وضعیتی که او آن را “غیرقابل قبول” توصیف کرد.

او یادآور شد: “دبیر کل از گروه 20 خواسته است تا محرک توسعه پایدار حداقل 500 میلیارد دلاری سالانه را برای کشورهای در حال توسعه، به ویژه در آفریقا باز کند.”

“به طور گسترده تر، ما نیز نیاز داریم اصلاحات سیستمی به یک معماری مالی جهانی که امروزه برای هدف مناسب نیست – و بسیار کوتاه مدت، مستعد بحران و اساساً به سمت منافع ثروتمندان متمایل شده است

شراکت ها را در اولویت قرار دهید

او ادامه داد: این اجلاس همچنین باید مفهوم مشارکت واقعی را تقویت کند و نیاز به تعامل با جوانان، جامعه مدنی و عموم مردم جهان.

“این به معنای تامین امنیت و جاه طلبی بیشتر است جاه طلبی SDG معتبرتر از تجارت، بخش خصوصی – در حالی که تعامل مقامات محلی، پدران و مادران سنتی ما و سرمایه گذاری در رابط علم و سیاست را گسترش می دهد.

ام‌اس. محمد گفت طی ماه های آینده، سازمان ملل با دولت ها و سایر شرکا برای پیشبرد این سه حوزه، از جمله از طریق کاری که قبلاً توسط هماهنگ کنندگان مقیم، تیم های کشوری و نهادهای منطقه ای انجام شده است، همکاری خواهد کرد.

هماهنگ کنندگان مقیم سازمان ملل متحد تیم هایی را رهبری می کنند که به بیش از 160 کشور و منطقه خدمات رسانی می کنند و از تلاش های دولت برای دستیابی به توسعه پایدار حمایت می کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم