lgtvsbanner

وی کی ساکسنا، ستوان فرماندار دهلی، آرویند کجریوال را به دلیل نادیده گرفتن رویداد گاندی جایانتی برای رالی گجرات مورد انتقاد قرار داد، AAP پاسخ داد دهلی نیوز

دهلی نو: معاون فرماندار دهلی، وی کی ساکسنا، روز دوشنبه، آرویند کجریوال و وزرای او را به بی‌اعتنایی کامل به مراسم بزرگداشت مهاتما گاندی و لال بهادر شاستری، نخست‌وزیر سابق در سالگرد تولدشان در 2 اکتبر متهم کرد. ال جی دهلی در نامه‌ای اعلام کرد. نه کجریوال و نه وزرای او در راج گات و ویجی گات، یادبودهای گاندی و شاستری حضور نداشتند، حتی زمانی که رئیس جمهور دروپادی مورمو، معاون رئیس جمهور جاگدیپ دانکهار، نخست وزیر نارندرا مودی، و نمایندگان هیئت های خارجی در هند و دیگران برای ادای احترام در آنجا حضور داشتند. .

“با احساس عمیق درد، تأسف و ناامیدی توجه شما را به بی‌اعتنایی کامل شما و دولت تحت رهبری شما نسبت به بزرگداشت گاندی جایانتی و جایانتی بهارات راتنا، لال بهادر شاستری جی دیروز جلب می‌کنم.” ال جی دهلی در این نامه گفته است.

وی گفت: «مجبور هستم اشاره کنم که نه شما و نه هیچ یک از وزرای شما دیروز در راج گات یا ویجی گات حضور نداشتید، حتی به عنوان رئیس جمهور محترم هند، معاون محترم رئیس جمهور، جناب نخست وزیر محترم، محترم. رئیس مجلس لوک سبها و تعدادی دیگر از رهبران ارشد سیاسی همه احزاب، نمایندگان نمایندگی های خارجی در هند و ساکنان عادی دهلی، متواضعانه برای ادای احترام به باپو و شاستری جی گرد هم آمدند. سیسودیا) برای دقایقی “به طور ناخودآگاه” در آنجا حضور داشت، او موقعیت را برای ماندن در مسیر کافی ندانست.”

«آنچه این غیبت را بیش از پیش غیرقابل قبول و وحشتناک می‌کند، این واقعیت است که رئیس‌جمهور محترم هند و معاون محترم رئیس‌جمهور هند پس از تأیید رئیس‌وزیر و رئیس‌جمهور و وزیر در این برنامه به‌طور مقتضی برای برنامه دعوت شدند. – مسئول اداره کل اداره کل (GAD)، GNCTD، با طرح و تصویب این پیشنهاد، با ارسال پرونده به وزیر عالی، در جریان بودند و با پذیرش دعوت دولت دهلی، رئیس جمهور دبیرخانه به وضوح از طریق منشی الدل خود به رئیس وزیر اطلاع داده بود که انتظار می رود وزیر ارشد در برنامه حضور داشته باشد و رئیس جمهور محترم را در ویجی گات پذیرایی کند.

“سامادی شاستری جی، سازماندهی مراسم ادای احترام در ویجی گات، رسماً تحت مسئولیت و مسئولیت دولت منطقه پایتخت ملی دهلی (GNCTD) است. کارت دعوت برنامه دیروز به نام رئیس جمهور صادر شد، اما شما در برنامه ویجی گات غایب بودید و رئیس دی که به آنجا آمد بدون اینکه منتظر رئیس جمهور محترم بماند محل را ترک کرد. ورود این نه تنها بسیار نادرست است، بلکه در ابتدا به منزله نقض عمدی پروتکل است که نشان دهنده بی احترامی و توهین به رئیس جمهور محترم هند – بالاترین مقام قانون اساسی جمهوری است.

ساکسنا همچنین گفت که “ممکن است بدانید طبق پروتکل و کنوانسیون استاندارد، رئیس وزیر (یا در غیاب وی معاون وزیر) ستوان فرماندار را برای پذیرایی از مقامات عالی رتبه در چنین وظایف ملی همراهی می کند. همچنین مرسوم است که محترم رئیس‌وزیر دهلی و همکاران کابینه‌اش در این مراسم در سفر رئیس‌جمهور محترم، معاون محترم رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر محترم در روزهای دارای اهمیت ملی و جوهره تاریخی حضور دارند.

“همچنین دیدن بی‌تفاوتی عمومی در نگهداری و تعمیرات اساسی تکان‌دهنده بود. درست روبه‌روی دروازه سامادی، زباله‌ها و زباله‌های C&D پراکنده بود و پاکیزگی اولیه به خطر افتاد. این بازتاب بی‌احترامی کامل یکی از رهبران محترم ما بود. و سکته ای به یاد او.» ال جی گفت.

ساکسنا افزود که فقط انتشار آگهی در روزنامه ها کافی نیست و اهمیت درستی و دو حزبی در مسائل احساسات و منافع ملی را نمی توان خدشه دار کرد. وی گفت: امیدوارم نکات مطرح شده از سوی اینجانب را با روحیه درستی انجام داده و اقدامات لازم را برای جلوگیری از این گونه اهمال کاری ها در آینده انجام دهید.

با این حال، AAP حاکم دهلی به شدت به نامه ال‌جی واکنش نشان داده و گفته است که این نامه به دستور دولت نارندرا مودی در مرکز انجام شده است. سانجی سینگ، نماینده راجیا سبها، نماینده AAP در توییتر توضیح داد که این موضوع توسط ال‌جی مطرح شده است، زیرا دولت مودی در مرکز از حمایتی که حزبش در گجرات پیش از انتخابات مجلس دریافت می‌کند می‌ترسد.

رهبران ارشد حزب AAP به طور گسترده در ایالت زادگاه نخست وزیر نارندرا مودی در گجرات، جایی که انتخابات مجلس در اواخر سال جاری برگزار می شود، مبارزات انتخاباتی انجام داده اند و ادعا می کنند که از حمایت گسترده مردم اینجا برخوردار شده اند.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما