چگونه LeVar Burton، BTS و Lily Tomlin به ما کمک کردند تا از همه‌گیری عبور کنیم

این بخشی از سریال من می خواهم از شما تشکر کنم است. از خوانندگان خواستیم در مورد اینکه چه کسی به آنها کمک کرد تا از این همه گیری عبور کنند، بگویند. اینها گزیده ای از داستان های آنهاست. سایر مقالات بر روی خانواده و دوستان سوگند کارمندان خدمات درمانی.

چه کسی به شما کمک کرد تا از این همه گیری عبور کنید؟ وقتی از خوانندگان خود پرسیدیم، آنها از دوستان، جدید و قدیمی و خانواده و کارکنان بهداشتی که از آنها و عزیزانشان مراقبت می کردند نام بردند. اما برخی حتی هرگز کسی را که به آنها کمک کرده بود ملاقات نکردند.

در اینجا داستان چهار نفر از این افراد است: یکی که در پادکست خواندن LeVar Burton آرامش پیدا کرد، یکی که سوپرگروه کره ای BTS را کشف کرد، یکی که با شخصیت لیلی تاملین در “گریس و فرانکی” همذات پنداری کرد، و دیگری که هرگز موسیقی یک موسیقیدان محلی را از دست نداد. عملکرد روزانه وب

در نوامبر 2020، مری گاگان، همسرش و دو دخترشان آپارتمان 900 فوت مربعی خود را در بروکلین، ماساچوست، به خانه ای در شرق بروستر، در کیپ کاد ترک کردند. شهر محبوب تعطیلات تابستانی خالی بود – ایده آل برای اجتناب از کووید. اما همچنین تنها و سرد بود و کمک چندانی به خانم خانم نکرد. گوگان امید.

سپس او در مورد “LeVar Burton Reads”، پادکستی که در آن آقای. برتون، مجری «رنگین کمان خواندن» و بازیگر «پیشتازان فضا: نسل بعدی» داستان های کوتاهی را بازگو می کند. خانم. پیاده‌روی‌های روزانه گاگان در میان جنگل‌ها به ماجراجویی‌های ادبی تبدیل شده است.

«با وجود اینکه از شهر خارج شده بودیم، معلوم نبود چگونه قرار است برگردیم. قرار بود زندگی ما چگونه ادامه پیدا کند؟ خانم. گوگان، 57 ساله، گفت. «آیا در انتهای تونل نوری وجود داشت؟ اینجا بود که این مرا پیدا کرد.»

در یک پیاده روی، خانم گاگان به حرف آقا گوش داد. برتون «مادر اختراع» نندی اوکورافور را خواند که در نسخه‌ای از نیجریه اتفاق می‌افتد. در کیپ کاد برف می آمد، اما خانم. گوگان خود را در حال انتقال یافت. او می‌گوید: «احساس می‌کردم که در یک حباب بودم. (در شروع هر برنامه، آقای برتون شنوندگان را تشویق می‌کند که نفس عمیقی بکشند و خانم گاگان را تشویق می‌کند تا تمرین تنفس را در زندگی‌اش اجرا کند.)

اگرچه خانم گاگان و خانواده اش فوریه گذشته به آپارتمان خود در بروکلین بازگشتند. برتون همچنان برای او آرامش بخش بود. او سرانجام کاتالوگ 170 قسمتی پادکست را که در برنامه Stitcher گوش داده بود، در بهار امسال به پایان رساند، اما نه قبل از اینکه آن را به حدود 10 دوستش توصیه کند.

خانم می‌گوید: «فقط می‌خواهم او بداند که این تأثیر عمیقی بر زندگی من در بدترین بخش همه‌گیری برای ما داشت. گوگان گفت. در پایان هر یک، او فقط چند لحظه به شما می‌گوید، مثلاً چرا این را انتخاب کرد، برای او چه معنی داشت، چگونه با آن ارتباط برقرار کرد، که من واقعاً دوست داشتم، زیرا دوباره من خیلی احساس انزوا می کردم، و این فقط خواندن یک داستان برای شما نیست، بلکه به اشتراک گذاشتن چیزهایی در مورد زندگی او است.”

بعد از خانم گاگان یادداشت خود را ارسال کرد، نیویورک تایمز او را به کالیفرنیا برد تا با او ملاقات کند. برتون برای اولین بار حضوری. او اغلب با طرفدارانی ملاقات می کند که مانند خانم. او بعداً گفت که گاگان از روزهای “رنگین کمان خواندن” او را دنبال کرده است. غرفه خانم او گفت که رابطه گاگان با پادکست به ویژه تکان دهنده بود. او احساس نزدیکی فوری با او کرد.

آقای “مثل ملاقات با یک دوست برای اولین بار است.” برتون گفت. «ما در تمام این تاریخچه مشترک هستیم، زمانی که برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کردیم. می‌توانستم بگویم اگر نزدیک‌تر زندگی می‌کردیم، می‌دانی، همدیگر را می‌دیدیم.»

پادزهر بیماری همه گیر جوآن اوریکو تابستان گذشته در تصویر کوچک یوتیوب ظاهر شد. خانم اوریکو ویدیو را شروع کرد و تقریباً بلافاصله تغییر را احساس کرد. «کره»، آهنگ جذاب بی‌امان گروه کی‌پاپ و BTS پرطرفدار، هدفون‌های او را پر کرد.

خانم “بعد از اینکه گوش دادم، دوباره گوش دادم.” اوریکو، 56 ساله، گفت. “من فکر کردم، “اوه خدای من، این شگفت انگیز است.”

فشار برای نشان دادن چهره ای شاد در میان این همه رنج و آشفتگی سیاسی باعث شده بود که خانم. اوریکو، کتابدار مدرسه ای از لاس وگاس، احساس اضطراب و افسردگی می کند. اما همانطور که او در مورد هفت عضو BTS – جونگ کوک، وی، جیمین، سوگا، جی هوپ، جین و آر ام – با روحیات آفتابی و اشعار مثبت آنها اطلاعات بیشتری کسب کرد، شخصیت خود را دوباره کشف کرد. برای خانم Orrico، BTS در طول یک زمان آزمایشی با او “صحبت” کرد.

خانم “مهم است که مهربانی و پذیرش و عشق را گسترش دهید.” اوریکو گفت.

خانم اوریکو، که اصالتاً ژاپنی و چینی است، گفت که مادر مهاجرش همیشه بر اهمیت رفتار مانند یک “آمریکایی” تاکید داشته است. خانم اوریکو هرگز قدرت بازنمایی در رسانه‌ها را درک نکرد، اما وقتی فهمید که گروه کره‌ای طرفداران جهانی دارد، اوضاع تغییر کرد. در زمان افزایش خشونت های ضد آسیایی، خانم. اوریکو به این افتخار می کرد که می دانست مردم در سراسر جهان از آهنگ های BTS که بیشتر آنها به زبان کره ای هستند لذت می برند. بیداری او الهام بخش او برای شروع یادگیری زبان و شروع به پختن غذاهای کره ای شد.

طرفداران BTS خود را ارتش (نماینده شایان ستایش MC برای جوانان) می نامند. در 15 آوریل، برخی از آنها در استادیوم Allegiant، در Paradise, Nev. در کنسرت خانم اوریکو به دریای اعضای ارتش نگاه کرد، بسیاری از آنها لباس بنفش – رنگ مشخص BTS – به تن داشتند و به نظر می رسید که لشکرهای کشور از بین رفته بودند.

“دیدن مردم در هر سنی، دیدن مرد، زن، سیاه پوست، مردم آسیا، مکزیک. پدربزرگ ها، مادربزرگ ها، بچه های کوچک و همه. هیچ چیز مثل شنیدن 40000 نفر که همگی در کنار آهنگ ها می خوانند وجود نداشت.» او گفت. “برای آن مدت کوتاه، هیچ چیز دیگری وجود نداشت.”

خانم لحظه مورد علاقه اوریکو زمانی بود که گروه “زندگی ادامه دارد” را اجرا کردند، آهنگی با تم همه گیر که خانم را تحت تاثیر قرار داد. اوریکو اولین باری که آن را شنید به گریه افتاد. در کنسرت خانم اوریکو که با یکی از دوستانش که پس از 30 سال به خاطر طرفداران مشترک BTS دوباره با او ارتباط برقرار کرده بود، شرکت کرد، گفت که گروه آهنگ را با لحنی شادتر خوانده است.

او گفت: “این کاملاً شاد و خوشحال بود، مثل اینکه آنها از حضور در آنجا بسیار خوشحال بودند.” ما هم این را احساس کردیم.»

هیلاری آلمیدا لپ‌تاپ خود را کنار تخت شوهرش گذاشت و در اثر پخش موفق نتفلیکس «گریس و فرانکی» به خواب رفت.

آوریل 2020 بود و خانم آلمیدا معتقد بود که به کووید مبتلا شده است – او حس و بویایی خود را از دست داده بود و خستگی، سردرد و تب پایین را تجربه می کرد اما به دلیل کمبود ملی آزمایشی انجام نداد – و نمی خواست شوهرش را که یک پزشک بود آلوده کند.

گریس (جین فوندا) و فرانکی (لیلی تاملین) برای چند ماه در خانه‌شان در تینک، نیوجرسی، در حالی که همسرش در اتاق مهمان می‌خوابید. موزهای آلمیدا. او احساس خویشاوندی خاصی با فرانکی، هنرمند عجیب و غریب با چاه عمیق شفقت داشت. خانم آلمیدا، 65 ساله، به عنوان یک معلم ESL در مدرسه راهنمایی کار می کرد، و بعد از روز کاری خود برنامه را پخش کرد، زیرا علائم او برای چند ماه بیداد می کرد.

خانم “این شخصیت آسیب پذیر، من می توانستم با همه این چیزها ارتباط برقرار کنم.” آلمیدا گفت. “او شیطون بود. من خودم را فرد قدرتمندی می دانم اما در آن زمان احساس چالش می کردم. از نظر جسمی ضعیف بودم و سردرد داشتم. فرانکی نیز لحظاتی داشت که آسیب پذیر بود و احساس خوبی نداشت، اما پر از احساسات بود.”

مثل خیلی های دیگر خانم آلمیدا اولین بار خانم را کشف کرد. تاملین در برنامه تلویزیونی «خنده روآن و مارتین» که از سال 1968 تا 1973 پخش شد، اما طرفداران او با «گریس و فرانکی» سطح دیگری پیدا کرد، که قبل از همه‌گیری، او پس از پایان دادن به مادرش با مادرش تماشا می‌کرد. قرار ملاقات های شیمی درمانی این عمل پس از مرگ مادرش و شیوع بیماری همه گیر اهمیت بیشتری پیدا کرد.

گریس و فرانکی زوج عجیبی هستند که پس از اینکه شوهرانشان آشکار می کنند که عاشق شده اند، با هم دوست می شوند. در فرانکی، خانم آلمیدا روح خویشاوندی پیدا کرد.

خانم “من او را دوست دارم.” آلمیدا گفت: “روشی که گریس یاد گرفت او را دوست داشته باشد.”

در طول همه‌گیری، جانل کانن و گربه‌اش، تالیسین، در خانه‌اش در منطقه سن دیگو، هر شب حوالی ساعت 9 یک برنامه روتین انجام دادند.

خانم. کانن برای خودش یک لیوان شراب می ریخت. تالیسین روی تختش خم می شد. و با هم به اجرای Semisi Mau از “Lata Lullaby” گوش می دادند.

آقای. مائو، نوازنده ای با موهای خاکستری آلبرت انیشتین ساکن منطقه سن دیگو، این آهنگ را که برای احترام به مادرش نوشته شده بود، هر شب در فیس بوک لایو با اعضای مختلف خانواده از مارس 2020 تا مارس 2021 پخش کرد. اجراها با گیتار و یک پیانو، حدود پنج تا 10 دقیقه دوام می آورد و خانم. کانن در میان محلی‌هایی بود که کوک کرد.

خانم “من هرگز از آن خسته نشدم.” کانن 64 ساله گفت. “آشنایی به مقابله با عدم قطعیت کمک کرد.”

اگرچه آقای مائو و خانواده‌اش هر شب یک آهنگ را می‌نواختند، یک نوازنده همیشه برای تک‌نوازی وقت داشت، چه روی گیتار، چه درام یا چیز دیگری. خانم. کانن از زمانی که آقای. مائو fangufangu (فلوت بینی) را می نواخت که در زادگاهش تونگا محبوبیت داشت.

خانم. کانن، نویسنده کتاب محبوب کودکان در سال 1993 “Stellaluna” در انزوا بود، اما به سختی تنها بود.

او گفت: “همه سامی را دوست دارند.”

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما