کارمند سابق Coinbase به تجارت داخلی اعتراف کرد

یکی از کارمندان سابق صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس روز سه‌شنبه به خاطر تجارت داخلی اعتراف کرد، این اولین باری است که یک خودی صنعت کریپتو به تلاش برای کسب سود از اطلاعات محرمانه اعتراف می‌کند.

از زمانی که اتهامات علیه Ishan Wahi، مدیر سابق محصولات Coinbase در ماه ژوئیه در دادگاه فدرال در ناحیه جنوبی نیویورک مطرح شد، این پرونده به دقت در صنعت کریپتو زیر نظر گرفته شده است. با سرکوب معاملات داخلی در یک صرافی بزرگ، مقامات فدرال تمایل خود را برای پیگیری صنعت کریپتو آزاد برای همان نوع تخلفی که در بازارهای مالی سنتی رخ می دهد، نشان دادند.

آقای. وحی، که به دو فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی اعتراف کرد، قرار است در 10 مه محکوم شود. هر اتهام حداکثر 20 سال زندان دارد، اگرچه دستورالعمل های فدرال اغلب منجر به احکام کوتاه تری می شود.

دامیان ویلیامز، وکیل ناحیه جنوبی نیویورک در ایالات متحده گفت: “چه در بازارهای سهام رخ دهد و چه در بازارهای رمزنگاری، سرقت اطلاعات تجاری محرمانه برای سود شخصی خود یا دیگران یک جرم جدی فدرال است.” بیانیه.

وکیل آقای وحی از اظهار نظر خودداری کرد. یکی از سخنگویان کوین بیس گفت که این شرکت “اتهامات استفاده نادرست از اطلاعات شرکت را با نهایت جدیت می پذیرد.”

آقای. واهی، 32 ساله، کار بر روی تیم فهرست دارایی های کوین بیس را در اکتبر 2020 آغاز کرد. این به او اجازه داد به اطلاعاتی در مورد ارزهای دیجیتالی که این شرکت روی پلتفرم خود ارائه می دهد دسترسی داشته باشد.

به گفته دادستان، آقای وحی اطلاعاتی در مورد لیست ها به برادرش نیکیل وحی و دوست برادرش سامیر رامانی داد تا آنها بتوانند مخفیانه در معاملات سودآور شرکت کنند. زمانی که یک صرافی بزرگ مانند کوین بیس اعلام می کند که قصد دارد آن را فهرست کند، قیمت یک ارز دیجیتال اغلب افزایش می یابد.

در مجموع آقای به گفته دادستان، وحی و دو مرد دیگر در معاملاتی شرکت داشتند که از اطلاعات مربوط به 14 فهرست استفاده می کردند و حدود 1.5 میلیون دلار سود غیرقانونی داشتند.

ماه گذشته نیکیل وحی به دلیل نقش داشتن در این طرح به 10 ماه زندان محکوم شد. آقای. رامانی نیز متهم شده است.

پرونده تجارت داخلی بخشی از سرکوب فزاینده صنعت کریپتو توسط مقامات فدرال است. یکی از دستیاران وکلای ایالات متحده که ایشان واهی را تحت تعقیب قرار داد، نیکلاس روس، نیز در حال پیشروی پرونده گسترده این دفتر علیه سام بنکمن-فرید، بنیانگذار شرمسار صرافی ارزهای دیجیتال FTX است.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما