lgtvsbanner

گزارش حقوق بشر سازمان ملل چین مسئول & نقض جدی حقوق بشر& در استان سین کیانگ است

در گزارشی که روز چهارشنبه در پی دیدار میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در ماه مه منتشر شد، آمده است که «ادعاهای مربوط به الگوهای شکنجه، یا بدرفتاری، از جمله درمان اجباری پزشکی و شرایط نامطلوب بازداشت، قابل اعتماد است. همانطور که اتهامات مربوط به حوادث فردی خشونت جنسی و جنسیتی است.”

در یک ارزیابی قوی در پایان گزارش، OHCHR گفت که میزان بازداشت های خودسرانه علیه اویغورها و دیگران، در چارچوب “محدودیت ها و محرومیت ها به طور کلی از حقوق اساسی، به صورت فردی و جمعی برخوردار است. ممکن است جنایات بین المللی، به ویژه جنایت علیه بشریت باشد

“بررسی دقیق”

دفتر حقوق بشر سازمان ملل گفت که گزارش روز چهارشنبه «بر اساس بررسی دقیق مطالب مستند در حال حاضر در دسترس این دفتر است و اعتبار آن مطابق با روش استاندارد حقوق بشر ارزیابی شده است.

«توجه ویژه ای به قوانین، سیاست ها، داده ها و بیانیه های خود دولت شد. این دفتر همچنین درخواست اطلاعات کرد و در طول این فرآیند با چین گفت‌وگو و مبادلات فنی داشت.»

منتشر شده در تاریخ خانم این گزارش می‌گوید که در آخرین روز دوره چهار ساله ریاست جمهوری باچله، این تخلفات در چارچوب ادعای دولت چین مبنی بر هدف قرار دادن تروریست‌ها در میان اقلیت اویغور با یک استراتژی ضد افراط‌گرایی صورت گرفته است که شامل استفاده از چنین اقداماتی می‌شود. – مراکز آموزشی و تربیتی حرفه ای (VETC) یا اردوگاه های بازآموزی.

“الگوهای در هم تنیده”

OHCHR گفت که سیاست دولت در سالهای اخیر در سین کیانگ “منجر به الگوهای درهم تنیده محدودیت های شدید و نابجا در طیف وسیعی از حقوق بشر شد

به گفته OHCHR، حتی اگر، همانطور که چین می‌گوید، سیستم VETC “کاهش یافته یا منحل شده باشد، قوانین و سیاست‌هایی که زیربنای آن هستند همچنان پابرجا هستند و منجر به افزایش استفاده از حبس می‌شود.

به گفته OHCHR، سیستم های بازداشت خودسرانه و الگوهای سوء استفاده از سال 2017، “در پس زمینه تبعیض گسترده تر” علیه اویغورها و سایر اقلیت ها قرار گرفته است.

نقض قوانین بین المللی

“این شامل می شود محدودیت‌های گسترده، خودسرانه و تبعیض‌آمیز بر حقوق بشر و آزادی‌های اساسی، در تضاد با قوانین و استانداردهای بین‌المللی” از جمله محدودیت در آزادی مذهبی و حقوق حریم خصوصی و حرکت.

علاوه بر این، در این گزارش آمده است که سیاست‌های دولت چین در منطقه «فراتر از مرزها»، جدا کردن خانواده‌ها، «قطع» تماس‌ها، تولید «الگوهای ارعاب و تهدید» علیه مهاجران اویغور که در مورد شرایط داخلی صحبت کرده‌اند، شده است.

OHCHR گفت که دولت چین “وظیفه اصلی را بر عهده دارد اطمینان حاصل شود که همه قوانین و سیاست ها با قوانین بین المللی حقوق بشر مطابقت دارند و بررسی سریع هرگونه ادعای نقض حقوق بشر، اطمینان از پاسخگویی مجرمان، و ارائه جبران خسارت به قربانیان.»

گزارش توصیه ها

از جمله توصیه هایی که دفتر حقوق ملل متحد در این گزارش ارائه کرده است، این است که دولت باید آن را بپذیرد “اقدامات سریع” برای آزادی همه افرادی که خودسرانه در زندان هستند در KHUAR، چه در اردوگاه ها یا هر بازداشتگاه دیگر.

در این گزارش آمده است که چین باید به خانواده‌ها اطلاع دهد که محل اختفای افرادی که بازداشت شده‌اند، مکان‌های دقیق را ارائه دهد، و به ایجاد «کانال‌های ارتباطی امن» کمک کند و به خانواده‌ها اجازه دهد تا دوباره با هم متحد شوند.

این گزارش از چین می‌خواهد تا یک اقدام را انجام دهد بررسی حقوقی کامل سیاست های امنیت ملی و مبارزه با تروریسم در XUAR، “برای اطمینان از انطباق کامل آنها با قوانین الزام آور بین المللی حقوق بشر” و لغو هر گونه قوانینی که از استانداردهای بین المللی خارج است.

همچنین خواستار تحقیقات فوری دولت در مورد اتهامات نقض حقوق بشر در کمپ ها و دیگر مراکز بازداشت است.از جمله اتهامات شکنجه، خشونت جنسی، بدرفتاری، درمان اجباری پزشکی، و همچنین کار اجباری و گزارش مرگ در بازداشت

رد چین

دولت چین در پاسخی طولانی و مفصل که همراه با گزارش سخت منتشر شد، در پایان گفت که مقامات منطقه سین کیانگ بر اساس این اصل عمل می‌کنند که همه در برابر قانون برابر هستند، «و این اتهام که سیاست آن «مبتنی است». در مورد تبعیض بی اساس است

چین گفت که مبارزه با تروریسم و ​​تلاش‌های رادیکال‌زدایی آن در منطقه بر اساس «حاکمیت قانون» و «حاکمیت قانون» انجام شده است. به هیچ وجه به “سرکوب اقلیت های قومی” اضافه نمی شود

در مورد موضوع اردوگاه ها، پکن پاسخ داد که VETC ها “تسهیلات آموزشی که بر اساس قانون برای رادیکال‌زدایی ایجاد شده‌اند و نه «اردوگاه‌های کار اجباری».“.

عدم نقض گسترده حقوق

در بیانیه چین آمده است: «حقوق و منافع قانونی کارگران همه گروه‌های قومی در سین‌کیانگ محافظت می‌شود و چیزی به نام «کار اجباری» وجود ندارد و هیچ «نقض گسترده حقوق» صورت نگرفته است.

این بیانیه از جامعه بین‌المللی می‌خواهد که “درباره حقیقت” کمپین ضد تروریسم خود در منطقه “نگاه کند” و “عملکردهای ناشیانه و انگیزه‌های بدخواهانه نیروهای ضد چین در ایالات متحده و غرب را ببیند. تلاش برای استفاده از سین کیانگ برای مهار چین.

در عوض، سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی را فرا می خواند بررسی فجایع حقوق بشر ناشی از جنایات متعدد توسط ایالات متحده و برخی دیگر از کشورهای غربی، چه در داخل و چه در خارج از کشور

ماموریت باچله در ماه می

رئیس حقوق بشر ماموریت خود را در ماه مه به دعوت دولت چین انجام داد و از XUAR بازدید کرد تا وضعیت آنجا را بررسی کند.

در طول ماموریت خود، خانم باشله با تعدادی از مقامات دولتی، چندین سازمان جامعه مدنی، دانشگاهیان، و رهبران جامعه و مذهبی صحبت کرد. علاوه بر این، او قبل از این دیدار با چندین سازمان به صورت آنلاین در مورد مسائل مربوط به استان سین کیانگ، تبت، هنگ کنگ و سایر نقاط چین ملاقات کرد.

وی در پایان سفر خود ضمن ابراز نگرانی در مورد مسائل مربوط به سین کیانگ، تبت، هنگ کنگ، مدافعان حقوق بشر و حقوق کار، از “دستاوردهای عظیم” چین در کاهش فقر و ریشه کنی فقر شدید 10 سال جلوتر از هدف خود ستایش کرد. تاریخ.

تعدادی دیگر از تحولات کشور مورد استقبال خانم خانم قرار گرفت. Bachelet، شامل قوانینی است که حمایت از حقوق زنان را بهبود می بخشد، و کارهایی که توسط سازمان های غیر دولتی برای پیشبرد حقوق افراد LGBTI، افراد دارای معلولیت، و افراد مسن انجام می شود.

دبیرکل حقوق بشر سازمان ملل بر نقش مهمی که چین باید در سطح منطقه ای و چندجانبه ایفا کند، تأکید کرد و خاطرنشان کرد که هرکسی که در این سفر ملاقات کرد، از مقامات دولتی، جامعه مدنی، دانشگاهیان، دیپلمات ها و دیگران، تمایلی صادقانه برای انجام این کار نشان داد. پیشرفت در ترویج و حمایت از حقوق بشر برای همه.

گوترش بر استقلال دفتر حقوق بشر تاکید می کند

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد، در پاسخ به سؤالات خبرنگاران در نشست عادی ظهر روز پنجشنبه در نیویورک، گفت که آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل ارزیابی OHCHR را خوانده است که “به وضوح نقض های جدی حقوق بشر در منطقه سین کیانگ چین را مشخص می کند.”

آقای. دوجاریک گفت: دبیرکلبسیار امیدوار است که دولت چین توصیه های ارائه شده در ارزیابی را بپذیرد“، در حالی که همچنین اشاره می کند که این گزارش “همچنین بر اهمیت استقلال” OHCHR تأکید می کند.

در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این موضوع برای روابط آینده چه چیزی را نشان می دهد. دوجاریک گفت که دبیر کل سازمان ملل متحد «همکاری گسترده سیستم بین چین و سازمان ملل را در مورد بسیاری از موضوعات ارزشمند می داند. چین شریک بسیار ارزشمندی است و ما بسیار امیدواریم که همکاری ها ادامه یابد“، و تاکید کرد که “برای همه مهم است که واکنش چین را به گزارش مفصل ببینند”.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما