3,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 خسارت

شهردار تهران با تاکید بر اینکه عملکرد مسئولان استانی در جریان سیل اخیر مثبت بوده و در حال بررسی نمره قبولی هستند، از خسارت 3 هزار میلیارد تومانی سیل شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری در پایان جلسه بررسی مشکلات و مسائل سیل شهرستان مردادماه فیروزکوه اظهار کرد: امروز جلسه پیگیری و بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل اخیر در سال جاری برگزار شد. حضور مدیران استانی خوشبختانه بر اساس گزارش ها اکثر دستگاه ها وظایف خود را به خوبی انجام داده اند و کار بازسازی نیز به خوبی پیش رفته است، اما برخی از کارها کوتاه مدت و بلندمدت است که این اقدامات در راه است.

وی افزود: البته در خصوص باغات ادویه یک فوریت وجود دارد که با اطمینان انجام می شود. از سوی دیگر با توجه به نزدیک شدن به فصل بارندگی و آغاز بارندگی های جدید در این شهرستان، آبیاری و زهکشی رودخانه ها از طریق حوزه آبی انجام می شود.

وی ادامه داد: با توجه به سیل اخیر رسوبات سنگینی در رودخانه ها و مسیل ها نشسته است که لازم است هر چه سریعتر لایروبی انجام شود. البته در حال حاضر روستایی نداریم که راه دسترسی نداشته باشد، اما چند پل باقی مانده که باید هر چه زودتر کلنگ زنی شود. همچنین در این جلسه تاکید شد که اگر امکانات و ظرفیت های استان کافی نیست شهرداری ها و دهیاری ها تجهیزات لازم را اجاره کنند و ما نیز در تامین آن کمک خواهیم کرد.

استاندار تهران در بخشی دیگر از گفتگوی خود به موضوع اسکان موقت سیل زدگان شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و افزود: برخی خانوارها ترجیح دادند در منازل اقوام خود سکونت کنند اما استانداری چند کانکس برای موقت در نظر گرفته است. مسکن وجود دارد و در صورت لزوم امکان افزایش آنها وجود دارد. اگر صاحب خانه نمی خواهد در کانکس زندگی کند، خانه ای برایشان اجاره می کنیم تا در آنجا زندگی کنند.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این نشست ها پیگیری اقدامات بازسازی و عمرانی در مناطق سیل زده و از سوی دیگر بحث و تبادل نظر در خصوص پیشگیری از حوادث بعدی است. بی شک شهرداری ها، بخشداری ها و فرمانداری ها مسئول برخورد با سازه های غیرمجاز هستند و باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند. در حال حاضر اطلس اورژانس و نقاط آسیب‌پذیر استان تهران تهیه و دستگاه‌های مربوطه برای مقابله با خسارات سیل و قوانین مخاطرات در اختیار آنها قرار گرفته است. البته هر کدام از دستگاه ها برنامه های جزئی نیز برای این منظور تهیه کرده اند.

منصوری ادامه داد: بخشی از مشکل این است که اعتبارات لازم است چرا که برخی از پروژه ها با اعتبارات استانی قابل اجرا نیست و نیازمند اعتبارات ملی است و از سوی دیگر برخی پروژه ها نیاز به اعتبار ندارند و نباید متوقف شوند. در سیل گذشته حدود سه هزار میلیارد تومان خسارت نهایی شد و به مراجع ذیربط اعلام شد که می توان مقدار کمی به این مبلغ اضافه کرد.

استاندارد تهران در تشریح عملکرد مدیران دستگاه های مختلف در سیل گذشته گفت: همه مدیران پای کار بودند و مدیریت و حضور میدانی از جمله موضوعاتی بود که با جدیت دنبال شد. بعد از حادثه دستگاه هایی که باید کارهای مختلف را پیگیری می کردند کار خود را به خوبی انجام دادند و در مجموع عملکردشان مثبت بود و نمره قابل قبولی کسب کردند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما