4 کودک ناپدید شده کلمبیایی نجات یافته و گفته می شود که در سلامت کامل هستند

مقامات روز شنبه، یک روز پس از نجات این گروه گفتند، چهار کودک کلمبیایی که پس از سقوط هواپیمایشان به مدت 40 روز در جنگل‌های کلمبیا زنده ماندند، مشتاق بازی بودند و برای خواندن کتاب درخواست کردند.

این خواهر و برادر، 1 تا 13 ساله، در بیمارستان نظامی در بوگوتا، پایتخت، دوران نقاهت را می‌گذرانند و گفته می‌شود که در روز شنبه، زمانی که رئیس جمهور گوستاوو پترو و سایر مقامات از آنها بازدید کردند، از سلامت و روحیه خوبی برخوردار بودند.

کشور مجذوب داستان کودکان شده است و بسیاری از آنها از زمان سقوط هواپیمایشان در 1 مه مشتاقانه منتظر خبر سرنوشت آنها هستند. جامعه آراراکوارا، کلمبیا، به سن خوزه دل گواویار، شهر کوچکی در مرکز کلمبیا در امتداد رودخانه گواویار.

ماه گذشته وقتی امدادگران به محل سقوط هواپیما رسیدند، جسد سه بزرگسالی که با آنها در حال سفر بودند پیدا شد اما هیچ اثری از بچه ها نبود.

مقامات طی چند هفته گذشته گفته بودند که دلیلی برای این باور دارند که بچه ها از تصادف جان سالم به در برده اند. هنگامی که خبر زنده ماندن و کشف آنها در روز جمعه منتشر شد، کشور در جشن و سرور به پا کرد.

کارلوس رینکن، پزشک نظامی که این کودکان را ارزیابی کرد، گفت که آنها تنها با بریدگی‌ها و خراش‌های خفیف زنده مانده‌اند. در عکس‌هایی که دولت در روز جمعه منتشر کرد، بچه‌ها لاغر به نظر می‌رسند و دکتر گفت که آنها هنوز غذای جامد دریافت نکرده‌اند. او گفت که انتظار دارد دو تا سه هفته دیگر از بیمارستان مرخص شوند.

ایوان ولاسکز وزیر دفاع که در میان مقاماتی بود که از کودکان بازدید کرد. از مسن ترین آنها، لزلی موکوتوی، 13 ساله، به خاطر تضمین بقای گروه تمجید کرد.

او گفت: «ما باید نه تنها شجاعت او، بلکه رهبری او را نیز بشناسیم. “به خاطر او بود که سه خواهر و برادر کوچک توانستند با مراقبت او و با دانش او از جنگل در کنار او زنده بمانند.”

آسترید کاسرس، مدیر آژانس رفاه کودکان کشور، گفت، خواهر 9 ساله لزلی، سولینی، “خیلی حرف می‌زند.” تین، 5 ساله، برای خواندن کتاب می خواهد، در حالی که خانم یک ساله “آرامشی برای کار با پرستاران دارد که نمی توانید تصور کنید.” کاسرس اضافه شد.

او گفت: «لزلی به ما لبخند زد، ما را در آغوش گرفت. “او می خواهد بازی کند، او در رختخواب حوصله اش سر رفته است.”

تولد دو تا از بچه ها در زمان حضورشان در جنگل گذشت. تین پنج ساله شد و کوچکترین آنها، کریستین، یک ساله شد.

خانم “جشن تولد دیر شده است.” کاسرس در کنفرانس خبری گفت. “بنابراین ما کشور را در این زمان به جشن دعوت می کنیم.

وی افزود که این چهار کودک به دلیل “تعهد با رئیس جمهور برای محافظت و مراقبت از این کودکان برای تمام زندگی” “از آموزش مطمئن برخوردار هستند”.

دولت جزئیات کمی در مورد چگونگی یافتن این کودکان ارائه کرده است.

به گفته یک سخنگوی ارتش، نیروهای نیروهای ویژه این کودکان را در اواخر بعد از ظهر جمعه با تعقیب رد پا و ردپاهای غذا پیدا کردند.

او گفت که بچه ها «بسیار ضعیف بودند». فکر می کنم اگر چند روز دیگر می گذشت، آنها را زنده نمی یافتیم.

او افزود: «معجزه، معجزه معجزه کلمه کلیدی برای گزارشی بود که آنها آنها را پیدا کردند.

در یک جستجوی هماهنگ به نام عملیات امید، سربازان و مردم بومی تقریباً 1650 مایل را طی کردند و به دنبال خواهر و برادر بودند.

رئیس جمهور پترو پس از بازدید از بیمارستان به همراه همسر و دو دخترش، از همکاری بین ارتش و گروه های بومی و “احترام به جنگل” در توییتر قدردانی کرد.

او نوشت: «اینجا مسیر متفاوتی برای کلمبیا وجود دارد. من معتقدم که این راه واقعی صلح است.»

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما