AliyahCore چیست و چه کسی آن را شروع کرد؟

برای آلیه بهه، همیشه با دامن کوتاه شروع می شود. سپس او گوش بند می اندازد – همیشه گوش بند. در واقع، این دانشجوی 20 ساله سابق کالج (و پدیده TikTok که تبدیل به مدل شده است) با گوش‌بندهای صورتی ستاره‌ای شکل که از موهای قهوه‌ای شکلاتی‌اش بیرون زده بود، با وجود دمای هوا در آتلانتا، جایی که او زندگی می‌کند، در مصاحبه ما در زوم حاضر شد. ، بالای 80 درجه بودن.

خانم “هر بار همیشه چیزی است که شامل نوعی از نوع نگاه Y2K می شود.” باه گفت. “سپس با لوازم جانبی وارد می شوم، که می توانم بگویم تور ماهی، بند بند، کمربند، گوش بند – و خز است.” گوش بند به خانم کمک می کند. او گفت که باه “زمانی که بیش از حد تحریک می شود احساس می کند زمین است.”

ظاهری که اکنون در اینترنت با نام “Aliyahcore” شناخته می شود، منحصر به فرد است. علاوه بر گوش‌بند و دامن کوتاه (یا شورت واقعاً کوتاه)، مجموعه‌ها معمولاً شامل تاپ‌های کوتاه، جوراب‌های توری ماهی روی یک پا و هر دو دست، چکمه‌های ماه تا روی زانو با خز، کمربند بند بند، آرایشی متناسب با سایه می‌شوند. لباس، و انبوهی از لوازم جانبی مو.

به راحتی قابل طبقه بندی نیست، خانم سبک Bah دارای نت هایی از انیمه، هاراجوکو، Y2K و جایگزین است. و با بیش از سه میلیون دنبال کننده در حساب های رسانه های اجتماعی او طنین انداز شده است. لباس‌های او ممکن است جذابیت زیادی برای بینندگان داشته باشد، اما این شخصیت و صراحت اوست که ممکن است در واقع جذاب باشد.

ام‌اس. باه در سال 2020 و در سال اول تحصیلی خود در دانشگاه ایالتی جورجیا، زمانی که در خانه زندگی می‌کرد و کلاس‌ها به‌خاطر همه‌گیری به صورت آنلاین منتقل شده بودند، شروع به مستندسازی لباس‌هایش کرد. او مجموعه‌ای از ویدیوها را در Aliyahsinterlude، حساب TikTok خود، پست کرد و از بینندگان دعوت کرد تا با او آماده شوند – مشارکت او در یک ژانر معروف به ویدیوهای “GRWM” آنلاین.

او گفت: «ویدیوها برای من مانند یک دفتر خاطرات تصویری بود.

زیبایی شناسی شروع به جلب توجه کرد و اکنون از بینندگان او فراتر رفته است. لیزو که در ماه فوریه جایزه گرمی را به عنوان رکورد سال برنده شد، اخیراً ویدیویی را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرده است که در آن لباس سر تا پا در Aliyahcore به تن کرده است: چکمه های ماه قرمز با خز سفید، یک کمربند بند بند سفید، یک شورت جین و ست کراپ تاپ و هدفون خزدار صورتی.

لیزو پست را زیرنویس کرد: «دوستت دارم @AliyahsInterlude». اگرچه خانم باه از دانشجوی کالج به اینفلوئنسر تبدیل شده است – او را می‌توان در حال نشستن در نمایش‌های مد دید و به Coachella دعوت شده است – او هدف عمیق‌تری را در محبوبیت سبک خود می‌یابد.

خانم “سیاه بودن چیزی است که مردم می بینند، بدیهی است که هر زمان که من چیزی می پوشم.” باه گفت، با اشاره به اینکه چگونه استایل او انتظارات از نحوه لباس پوشیدن زنان سیاه پوست را زیر سوال می برد. “وقتی من دختران تیره پوست زیادی را می بینم که در Aliyahcore لباس پوشیده اند، واقعاً خوشحالم می کند زیرا هرگز آن را در حال بزرگ شدن ندیده ام. من آن را دوست دارم زیرا برای طولانی‌ترین زمان هرگز واقعاً به ما فضای جایگزینی داده نشد، فقط به این دلیل که همیشه به عنوان کاری که سفیدپوستان انجام می‌دادند دیده می‌شد.»

آنیر آکوت، 20 ساله، که با خانم آشنا شد. باه در پردیس ایالتی جورجیا دو سال پیش، شاهد واکنش همسالانش به خانم بود. لباس های بهه از شوک به هیبت تبدیل می شوند.

خانم “اکنون، وقتی بیرون می روید و چنین لباسی می پوشید، مردم فوق العاده می پذیرند.” آکوت گفت. “آنها به سمت شما می آیند مانند “من آن چکمه ها را دوست دارم، تو خیلی بامزه به نظر می آیی، لباست خیلی خوب به نظر می رسد، شبیه یک عروسک است.” دیدن اینکه چگونه Aliyahcore واقعاً مدهای جایگزین را به ویژه برای زنان سیاه پوست در کانون توجه قرار داده است شگفت انگیز است. ما واقعاً نمی بینیم که دختران سیاه پوست اینطور لباس بپوشند. اما در حال حاضر آن را مانند، اساسا طبیعی است. ما آن را عادی کردیم.»

ام‌اس. باه از دوران دبستان روی سبک خودش کار می کرد. او گفت: «برای همکلاسی هایم کمان درست می کردم. آنها را در مدرسه می فروختم و دفترهای مردم را تزئین می کردم.

وقتی اولین کارش را در 15 سالگی در مک دونالد پیدا کرد، شروع به خرید از فروشگاه‌های دست‌فروشی کرد و از یافتن قطعاتی که در تولید انبوه نیستند لذت می‌برد و خودش به آنها مدل می‌داد. وقتی در دبیرستان مورد آزار و اذیت قرار گرفت، متوجه شد که لباس‌هایش می‌تواند زره او باشد.

مادرش، زینب کادیه بهه، 55 ساله، اغلب به دختر خلاقش می‌گفت که نگران نظر دیگران درباره او نباشد.

ام‌اس. به گفت که دخترش در آن زمان نگران بود. گفتم: فقط صبور باش. همه چیز درست خواهد شد.» باه از خانه اش در شهرستان فایت، گا. اما من همیشه با او در مدرسه بودم تا مطمئن شوم که از او دفاع می‌کنم.»

آماندا دیالو، پسر عموی آلیا بهه، 21 ساله، که لباس آلیاکور می‌پوشد، به یاد آورد که خانم چقدر قوی است. بهه زمانی بود که “برای هر چیزی و همه چیز” مورد آزار و اذیت قرار گرفت. اما بیشتر به یاد می آورد که پسر عمویش همیشه چقدر شیک بوده است، و از اینکه چگونه استایل او را گرفته تعجب نمی کند.

خانم “اگر شما Aliyahcore را بپوشید، همه افراد بیرون، حتی در مریلند، جایی که من در آن زندگی می کنم، وقتی آنها را می پوشم مانند “اوه خدای من، مانند Aliyahcore است.” دیالو گفت. “Aliyahcore چیزی است که او ساخته است، اما چیزی است که شما نیز می توانید به آن برسید. می‌توانید هنگام پوشیدن Aliyahcore استایل خود را اضافه کنید.»

این همان چیزی است که یکی از پیروان او، سمفونی بوردناو، 20 ساله، در مورد زیبایی شناسی دوست دارد.

خانم می گوید: «استایل او به نوعی با سبک من مطابقت داشت و به همین دلیل به من علاقه مند شدم. بوردناو، دانشجوی کالج سانتا مونیکا که نزدیک به یک سال است که در Aliyahcore لباس می پوشد. “این بسیار رسا و خلاقانه و منحصر به فرد است و این مرا مجذوب خود کرد. شما می توانید همه رنگ ها و الگوها را با Aliyahcore ترکیب کنید، این بیشتر طیف وسیعی از ایده ها و سبک های مختلف است.

گردآوری همه این سبک‌ها به درک روندهای مد قبل از Gen Z و اعتماد به نفس و خودآگاهی نیاز دارد که می‌تواند این روندها را به سبک جدیدی تبدیل کند.

خانم “من احساس می کنم که ما سعی می کنیم همه چیز را با هم ترکیب کنیم.” بوردناو گفت. «من بهترین قسمت‌های هر دوره را برمی‌دارم و همه را در یکی می‌گذارم. شما Y2K را دریافت کردید، و سپس دهه 70 یا اواخر دهه 60 را با دامن های بلندتر یا حتی مانند یک دامن واقعاً کوتاه خواهید داشت. سپس دهه 90 با کفش‌های بسیار بزرگ، کیف‌های بزرگ، این جور چیزها.”

ام‌اس. مادر باه در سیرالئون بزرگ شد و یک تجارت بازیافت لباس در آتلانتا دارد که از سازمان‌های غیرانتفاعی لباس می‌خرد و در خارج از کشور می‌فروشد. او گفت که او همیشه با انتخاب های مد دخترش موافق نیست.

او معمولاً از رسانه‌های اجتماعی دوری می‌کند، اما اغلب به این فکر می‌کند که علیا چه کار می‌کند و چرا این همه عکس از خودش می‌گیرد.

خانم “تفاوت زیادی در کاری که من در سن او انجام می دادم و کاری که او اکنون انجام می دهد وجود دارد.” بهه در مورد دخترش گفت. «در ابتدا، پذیرش آن برای من سخت بود. اکنون متوجه شدم که این چیزی است که او واقعاً می خواهد انجام دهد. پس چاره ای ندارم من فقط باید از او حمایت کنم.»

عالیه به یاد واکنش های مردم در شهر روستایی خود زمانی که از کنار مزارع آنها رد شد.

خانم “آنها واقعاً اهمیتی نمی دادند.” بهه از همسایگان نزدیکش گفت. اما وقتی در شهرستان بیرون می رفتم، قطعاً خیره های زیادی می دیدم. مردم خیلی دیوانه به شما نگاه می کنند، اما من فکر می کنم که این فقط یک چیز در گرجستان یا یک چیز در جنوب است، زیرا با وجود اینکه من اکنون در شهر زندگی می کنم، هنوز هم همیشه خیره می شوم.”

ام‌اس. باه به کانون توجه بودن عادت کرده است. اوایل این ماه، پس از اینکه از برند به دلیل استایل کردن مدل‌ها در شوی پاییزی با ظاهری شبیه به Aliyahcore، انتقاد کرد، در باند فرودگاه در نمایشگاه مد بهار 2023 دومینیکو رفت. خانم “آنها فقط می توانستند از من بخواهند که مدل شوم.” باه توییت کرد در Dominnico، برندی در بارسلونا که توسط دومینگو رودریگز لازارو در سال 2016 تأسیس شد. این برند وارد DM های او شد و کمی بعد او در نمایشگاه او قدم می زد.

ما واقعاً فکر می‌کردیم که حضور او در برنامه ایده خوبی است زیرا، صادقانه بگویم، پس از دیدن شخصیت و سبک او به طور کلی، بله، البته! آلیکس مویانو، مدیر طراحی گرافیک در دومینیکو گفت. “او به معنای واقعی کلمه تجسم خشونت در ظاهر و احساس فوق العاده سکسی و اعتماد به نفس بود. این چیزی است که این برند اساساً در مورد آن است.” او اضافه کرد که مهم نیست که چه کسی اولین مفهوم زیبایی شناسی را داشته باشد. آنچه مهم است این است که Aliyahcore اکنون با این برند هماهنگ شده است.

در ماه مارس، خانم Bah در مجله Galore با چکمه های ماه قرمز و سفید و بیکینی چرم شترمرغ به نمایش درآمد.

او گفت که برنده جایزه گرمی کالی اوچیس نیز با او تماس گرفته است که از او می‌خواهد برند خود را مدل کند و در حال کار با ریکو ناستی خواننده رپ است و چند ظاهر برای او طراحی می‌کند.

غرفه خانم باه فضای بیشتری برای رشد Aliyahcore می بیند و چشم اندازی متمایز برای آینده خود دارد.

خانم می‌گوید: «من می‌بینم که این حرکت به یک حرکت مثبت‌تر بدن تبدیل می‌شود. باه، که می خواهد به پیروانش کمک کند تا در بدن خود، هر چه که به نظر می رسند، اعتماد به نفس داشته باشند. من می‌خواهم Aliyahcore به جایی برسد که بتوانم گوش‌بند بپوشم و یک لباس مد روز بپوشم و هنوز هم فوق‌العاده زیبا و کمپ باشد، بیشتر به یک سبک زندگی تبدیل شود تا فقط یک بیانیه مد.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما