LDC5 دانشگاه آنلاین پیشنهادی امیدی را برای پر کردن شکاف آموزشی در کشورهای کمتر توسعه یافته ایجاد می کند

با وجود پیشرفت در افزایش نرخ ثبت نام در آموزش ابتدایی، 16.2 درصد از کودکان در سن دبستان در کشورهای کمتر توسعه یافته (LDC) در سال 2019 از مدرسه خارج بودند و تقریباً نیمی از کودکان خارج از مدرسه در سراسر جهان در همان کشورها هستند، با دختران و کودکان. دارای معلولیت و سایر کودکان در موقعیت های آسیب پذیر به طور نامتناسبی نشان داده می شوند.

نرخ ثبت نام و تکمیل برای آموزش عالی همچنان پایین است، که پیامدهای گسترده ای برای برنامه تحول ساختاری کشورهای کمتر توسعه یافته دارد. بسیاری از آنها به کمک برای بودجه آموزش و پرورش خود وابسته هستند. در سطوح ثانویه و سوم، نابرابری های جنسیتی و نابرابری برای فقیرترین و آسیب پذیرترین قشر وجود دارد.

خانم می گوید: «بدیهی است که سیستم های آموزشی در کشورهای LDC نیازمند توسعه قابل توجهی برای تجهیز جوانان خود به مهارت هایی است که برای آینده نیاز دارند. فاطمه، که همچنین نماینده عالی سازمان ملل متحد برای کشورهای کمتر توسعه یافته، کشورهای در حال توسعه محصور در خشکی و کشورهای در حال توسعه جزیره کوچک (UN-OHRLLS) در یک رویداد جانبی سطح بالای LDC5 در دانشگاه آنلاین پیشنهادی برای کشورهای LDC است.

رباب فاطمه، نماینده عالی سازمان ملل متحد برای کشورهای کمتر توسعه یافته، کشورهای در حال توسعه محصور در خشکی و کشورهای در حال توسعه جزایر کوچک (مرکز) به یک رویداد جانبی در مورد آموزش آنلاین، که در کنفرانس LDC5 در دوحه، قطر برگزار شد، می پردازد.

همه‌گیری شکاف‌های آموزشی را بیشتر می‌کند

همه گیری کووید-19 یک خط گسل بزرگ را در سیستم آموزشی، به ویژه در کشورهای LDC آشکار کرده است. نظرسنجی جهانی یونسکو در مورد آموزش عالی که در ژوئیه 2021 منتشر شد، نشان داد که این بیماری همه گیر 220 میلیون دانش آموز عالی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. در کشورهای LDC تقریباً همه دانشگاه ها مجبور به تعطیلی کامل شدند.

در حالی که مؤسسات دانشگاهی در کشورهای توسعه یافته توانستند به سرعت به سمت آموزش آنلاین حرکت کنند، کشورهای LDC به دلیل فقدان لجستیک، ابزارهای تکنولوژیکی و مهارت های لازم، قادر به تغییر نیستند.

در دنیایی که پیشرفت فناوری با سرعت برق در حال رخ دادن است، اگر کشورها روی مهارت‌های دیجیتالی سازندگان فردا سرمایه‌گذاری نکنند، در خطر عقب ماندن هستند.

بهترین راه برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای آموزش عالی در مقیاس به روشی کارآمد، مقرون به صرفه و انعطاف پذیر، ایجاد سریع زیرساخت آموزش آنلاین در کشورهای LDC است. یک نظرسنجی جهانی جدید یونسکو در مورد تأثیر COVID-19 بر آموزش عالی نشان می دهد که تلاش های ملی قوی با حمایت جامعه بین المللی برای توسعه دانشگاه های آنلاین در کشورهای LDC ضروری است.

خانم خانم گفت: «به همین دلیل است که برنامه اقدام دوحه (DPoA) یک هدف مشخص در این زمینه دارد، انجام مطالعات امکان سنجی برای ایجاد یک دانشگاه آنلاین. وی گفت: فاطمه با اشاره به نتیجه توافق شده کنفرانس که هدف آن رفع موانع ساختاری رشد همه جانبه و توسعه پایدار است.

یک دانشگاه آنلاین جدید

او توضیح داد که اهداف اصلی دانشگاه آنلاین پیشنهادی عبارتند از:

  • حمایت از سیاست برای ترویج آموزش از راه دور و یادگیری آزاد برای تحصیلات تکمیلی و تحصیلات تکمیلی در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات.
  • اطمینان از دسترسی ویژه برای فقیرترین و کسانی که در موقعیت های آسیب پذیر هستند.
  • ایجاد یک شبکه مجازی از موسسات آموزشی در داخل و خارج از کشورهای کمتر توسعه یافته.
  • پشتیبانی از طراحی دوره و توسعه برنامه درسی.
  • مقیاس و پایداری را برای سیستم آموزشی به ارمغان بیاورید، تمام ابتکارات موجود را که توسط شرکای مربوطه توسعه یافته است، در نظر بگیرید.
  • و شناسایی جهانی و اعتبار بخشی به استانداردهای بین المللی را تسهیل کند.

همانطور که توسط DPoA درخواست شده است، دبیر کل سازمان ملل گزارشی را ارائه خواهد کرد که در آن نقشه طرح های موجود، روش های جدید احتمالی، نیازهای منابع، اعتبارسنجی، و منابع مالی پایدار ارائه می شود.

این به مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای بررسی در هفتاد و هشتمین نشست آن در ماه سپتامبر ارائه خواهد شد.

خانم خانم گفت: «بنابراین من درخواست دبیرکل را تکرار می کنم، زیرا او از شرکای توسعه خواست تا کاهش بودجه را معکوس کنند و حداقل 15 درصد از کمک های رسمی توسعه را به آموزش اختصاص دهند. فاطمه.

وی افزود: موسسات مالی بین‌المللی نیز باید به دنبال ایجاد منابع و فضای مالی بیشتر برای سرمایه‌گذاری در حمایت از آموزش با کیفیت برای همگان باشند.

“این ابتکار، همراه با دیگر اهداف آموزشی و جاه طلبی های برنامه دوحه می تواند میلیون ها دختر و پسر جوان را برای تبدیل شدن به عوامل تغییر تحول آفرین، هرچند نوآوری و مهارت های کارآفرینی جدید، مجهز کند.”

در طول این رویداد جانبی، کشورهای عضو، سازمان‌های بین‌المللی، گروه‌های جامعه مدنی، بخش خصوصی و نمایندگان جوانان درباره حمایت‌های سیاسی و مالی مورد نیاز برای ایجاد یک رویداد آنلاین بحث کردند.

خلاصه ای از بحث ها منتشر شد و به مطالعه دبیر کل در مورد گزینه های احتمالی برای یک دانشگاه آنلاین کمک خواهد کرد.

پروفسور شیجیان لو، رئیس دانشکده طراحی بین‌المللی، مرکز نوآوری نینگبو، دانشگاه ژجیانگ، در یک نمایشگاه مرتبط با آموزش در طول کنفرانس LDC5 در دوحه، قطر.

برنامه های آموزشی برای تحریک نوآوری

این هفته در LDC5، مرکز کنفرانس ملی قطر میزبان تعدادی از جامعه مدنی و نمایندگان دانشگاهی از جمله پروفسور شیجیان لو از چین بود که با اخبار سازمان ملل.

لو رئیس دانشکده بین المللی طراحی، مرکز نوآوری نینگبو، دانشگاه ژجیانگ (ZJU-ISD) است. برنامه آموزش طراحی بین المللی (IDE) که در مدرسه او آغاز شده است به ارائه آموزش طراحی صنعتی به دانش آموزان کشورهای LDC به منظور افزایش ظرفیت و رقابت LDC ها در طراحی صنعتی اختصاص دارد.

“هر سال، این برنامه حداکثر 50 بورسیه تحصیلی کامل را به دانشجویان واجد شرایط از LDCs ارائه می دهد. این بورسیه ها که توسط دانشگاه و دولت حمایت می شود، دانشجویان را قادر می سازد تا در زمینه طراحی صنعتی تحصیل کنند و مهارت های حل مسئله خود را پرورش دهند. لو در نمایشگاهی که تولیدات طراحی صنعتی دانشجویان را به نمایش گذاشت، گفت.

وی با بیان اینکه 68 دانش آموز از 19 LDC در برنامه 2.5 ساله در سال های 2021 و 2022 پذیرفته شده اند، گفت: “این برنامه همچنین به عنوان یک مرکز رشد برای حمایت از نوآوری و کارآفرینی دانش آموزان با ارائه حمایت های تجاری، تحقیقات و خدماتی عمل می کند که به تبدیل ایده ها کمک می کند. کلاس درس را به استارت آپ ها در بازار تبدیل می کند.”

استاد توضیح داد که هدف بلندمدت این برنامه ایجاد ظرفیت 46 LDC جهان در علم، فناوری و نوآوری (STI) است که به دستیابی به اهداف توسعه پایدار کمک می کند.

آقای لو گفت: “دانشجویان ما علاقه مند هستند تا بخشی از تجربه چین در طراحی فقرزدایی یا احیای روستاها را به کشورهای خود بیاورند.”

برنامه IDE به طور مشترک توسط بانک فناوری ملل متحد برای کشورهای کمتر توسعه یافته (UNTB)، کنفرانس جهانی طراحی محیط زیست (WEDC) و ZJU-ISD از سال 2021 سازماندهی می شود.

UNTB در سال 2016 به عنوان یک نهاد فرعی از مجمع عمومی سازمان ملل برای کمک به کشورهای LDC برای تقویت ظرفیت های STI خود تأسیس شد. در حال حاضر به 46 LDC و LDC های سابق تا پنج سال پس از فارغ التحصیلی از این دسته خدمات می دهد.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما