Mickelson و سایر گلف بازان LIV، علیه تور PGA، کت و شلوار ضد تراست را تشکیل می دهند

یازده گلف باز وابسته به سری جدایی‌ناپذیر LIV Golf شکایتی علیه تور PGA تنظیم کرده‌اند و تعلیق آن و سایر اقدامات محدودکننده مورد استفاده برای مجازات کسانی را که برای بازی در رویدادهای LIV تحت حمایت عربستان سعودی امضا کرده‌اند، به چالش کشیده‌اند.

این شکایت که روز چهارشنبه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا تنظیم شد، استدلال می کند که تور PGA به طور غیرمنصفانه بازیکنان را با محدودیت های ضدرقابتی کنترل می کند تا از انحصار دیرینه خود در گلف حرفه ای محافظت کند.

در شکایت – که از طرف فیل میکلسون و دیگران ثبت شده است – ادعا شده است که این تور “جرم کرده است” به شغل و معیشت آنها آسیب برساند. در این بیانیه آمده است: «استراتژی غیرقانونی تور هم برای بازیکنان مضر بوده و هم در تهدید راه‌اندازی امیدوارکننده LIV Golf موفق بوده است.

بازیکنان Talor Gooch، Hudson Swafford و Matt Jones نیز به دنبال دستوری بودند که به آنها اجازه دهد در پلی آف FedEx Cup، رویدادهای قهرمانی پایان فصل تور PGA شرکت کنند.

“مجازاتی که برای این بازیکنان از عدم امکان بازی در پلی آف جام فدرال اکسپرس تحمیل می شود، قابل توجه و غیرقابل جبران است و برای جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیری که در صورت عدم امکان شرکت در آنها به وجود می آید، یک دستور منع موقت لازم است.” شکایت گفت

ایان پولتر، پت پرز، پیتر اویلین، آبراهام انگر، کارلوس اورتیز، جیسون کوکراک و برایسون دچامبو نیز به عنوان شاکیان ذکر شده اند.

پیست گلف LIV توسط صندوق دارایی دولتی عربستان سعودی که تحت نظارت شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی است، تامین می شود و به تیر برقی برای فعالان حقوق بشر تبدیل شده است که عربستان سعودی را به استفاده از ورزش برای شستن شهرت خود متهم می کنند.

همچنین باعث ایجاد سر و صدا در میان گلف بازان حرفه ای برای ارتقای خود ورزش شده است. این مجموعه چندین بازیکن برجسته از تور PGA را با پرداخت های اولیه و هزینه های ظاهری جذب کرده است. طبق گزارش ها، میکلسون، برنده شش دوره مسابقات بزرگ، 200 میلیون دلار دریافت کرد.

تایگر وودز، که به شدت از فرمت LIV و جداشدگان از تور PGA انتقاد کرد و گفت که آنها “به آنچه که به آنها اجازه داده است تا به این موقعیت برسند پشت کردند” پیشنهاد حدود 700 میلیون دلاری برای پیوستن به LIV را رد کرد. به گفته گرگ نورمن، گلف باز سابق قهرمانی که مدیر اجرایی LIV است.

در ماه ژوئن، تور PGA چند بازیکن را به دلیل شرکت در سری گلف رقیب، درست چند لحظه پس از زدن اولین ضربات خود، تعلیق کرد. در نامه‌ای، جی موناهان، کمیسر PGA Tour، به اعضایی که قصد شرکت در آینده را دارند هشدار داد که می‌توانند انتظار تبعید را نیز داشته باشند.

در این شکایت آمده است که تور PGA، از جمله موارد دیگر، از رقابت شدید جلوگیری می کند، غرامت را کاهش می دهد و بازیکنان LIV را از حق آژانس رایگان برای خدمات خود محروم می کند.

در نامه ای که چهارشنبه به بازیکنان PGA Tour ارسال شد، موناهان گفت که تور در حال آماده شدن برای اعتراض به ادعاهای قانونی و محافظت از عضویت خود بوده است.

موناهان گفت: «شما باید به شایستگی حقوقی موقعیت ما اطمینان داشته باشید. اساساً، این بازیکنان تعلیق شده – که اکنون کارمندان لیگ گلف عربستان هستند – از تور خارج شده اند و اکنون می خواهند دوباره وارد شوند.

او افزود که بازیکنان در تلاش بودند تا از طریق راه های قانونی به تور PGA برگردند. اما موناهان گفت که اجازه دادن به آنها برای بازگشت، تور و رقابت را به ضرر سازمان، بازیکنان و هواداران به خطر می اندازد.

وی افزود: شکایتی که مطرح کرده اند به نوعی انتظار دارد که ما خلاف آن را باور کنیم و به همین دلیل قصد داریم به صورت شفاف و با قوت پرونده خود را مطرح کنیم.

بیل پنینگتون سوگند مایکل لونسون گزارش کمک کرد

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما