lgtvsbanner

نلی چبوی که آزمایشگاه های کامپیوتری برای دانش آموزان کنیایی ایجاد می کند، قهرمان سال CNN است.CNN

نلی چبوی که در سال 2019 از شغل پرسود مهندسی نرم افزار در شیکاگو برای ایجاد آزمایشگاه های کامپیوتری برای دانش آموزان کنیایی دست کشید، قهرمان سال 2022 CNN است.

رای دهندگان آنلاین او را از میان 10 قهرمان برتر امسال CNN انتخاب کردند.

سازمان غیرانتفاعی Cheboi، TechLit آفریقا، دسترسی هزاران دانش‌آموز را در سراسر روستاهای کنیا به رایانه‌های اهدایی و ارتقا یافته – و فرصتی برای آینده‌ای روشن‌تر فراهم کرده است.

چبوی این جایزه را به همراه مادرش پذیرفت که به گفته او “واقعا برای آموزش ما سخت کار کرد.” در ابتدای سخنرانی پذیرش، چبوی و مادرش آهنگی را روی صحنه خواندند که او توضیح داد که وقتی او در حال رشد بود معنای خاصی داشت.

چبوی به عنوان قهرمان سال CNN 100000 دلار برای گسترش کار خود دریافت می کند. او و 10 قهرمان برتر CNN که در جشن روز یکشنبه مورد تقدیر قرار گرفتند، همگی یک جایزه نقدی 10000 دلاری دریافت کردند و برای اولین بار، کمک های مالی اضافی، آموزش سازمانی و حمایت بنیاد Elvete Prize را از طریق همکاری جدید با CNN Heroes دریافت کردند. نلی همچنین به عنوان برنده جایزه Elevate معرفی خواهد شد که با کمک مالی 300000 دلاری و حمایت اضافی به ارزش 200000 دلار برای غیرانتفاعی او همراه است.

چبوی در موگوتیو، شهرستانی روستایی در کنیا، در فقر بزرگ شد. چبوی، 29 ساله، گفت: «من درد فقر را می‌دانم. هرگز فراموش نکردم که شکمم به دلیل گرسنگی در شب چگونه بود.

چبوی که یک دانشجوی سخت کوش بود، در سال 2012 بورسیه تحصیلی کامل را برای کالج آگوستانا در ایلینویز دریافت کرد. او تحصیلات خود را در آنجا تقریباً بدون هیچ تجربه ای با کامپیوتر، دست نوشته ها و تلاش برای رونویسی آنها روی لپ تاپ آغاز کرد.

همه چیز در سال اول او تغییر کرد، اما زمانی که چبوی یک دوره برنامه نویسی مورد نیاز برای رشته ریاضی خود را گذراند.

“وقتی علوم کامپیوتر را کشف کردم، فقط عاشق آن شدم. من می‌دانستم که این چیزی است که می‌خواهم به عنوان حرفه‌ام انجام دهم و همچنین آن را به جامعه خود بیاورم.» او به CNN گفت.

با این حال، بسیاری از مهارت‌های اولیه رایانه هنوز یک منحنی یادگیری پرشیب بودند. چبوی به خاطر می‌آورد که باید شش ماه تایپ لمسی را تمرین می‌کرد تا بتواند مصاحبه کدنویسی را پشت سر بگذارد. تایپ لمسی مهارتی است که اکنون بخش اصلی برنامه درسی TechLit است.

او می‌گوید: «از دیدن بچه‌هایی که 7 سال دارند تایپ می‌کنند، احساس موفقیت می‌کنم، چون می‌دانم کمتر از پنج سال پیش تایپ کردن را یاد گرفتم.»

زمانی که چبوی کار در صنعت نرم افزار را آغاز کرد، به زودی متوجه شد که کامپیوترها به دلیل ارتقاء زیرساخت های فناوری خود، تا چه حد دور ریخته می شوند.

او گفت: «ما در اینجا (در کنیا) بچه‌هایی داریم – از جمله خودم، آن روزها – که حتی نمی‌دانند رایانه چیست.

بنابراین، در سال 2018، او شروع به حمل و نقل رایانه های اهدایی به کنیا کرد – در چمدان شخصی خود، هزینه های گمرکی و مالیات را خودش انجام می داد.

او می‌گوید: «در یک زمان، من ۴۴ رایانه می‌آوردم و برای چمدان‌ها بیشتر از هزینه بلیط هواپیما هزینه کردم.

یک سال بعد، او TechLit آفریقا را با یکی از مهندسان نرم افزار خود پس از اینکه هر دو شغل خود را ترک کردند، تأسیس کرد. سازمان غیرانتفاعی کمک های مالی رایانه ای از شرکت ها، دانشگاه ها و افراد را می پذیرد.

سخت افزار قبل از ارسال به کنیا پاک و بازسازی می شود. در آنجا به مدارس شریک در جوامع روستایی توزیع می‌شود، جایی که دانش‌آموزان 4 تا 12 ساله کلاس‌های روزانه و فرصت‌های مکرر برای یادگیری از متخصصان را دریافت می‌کنند و مهارت‌هایی را به دست می‌آورند که به بهبود آموزش آنها کمک می‌کند و آنها را برای مشاغل آینده آماده می‌کند.

چبوی گفت: «ما افرادی داریم که مهارت خاصی دارند و فقط با تولید موسیقی، تولید ویدیو، کدنویسی، برندسازی شخصی به بچه‌ها الهام می‌دهند. آنها می توانند از انجام یک کلاس از راه دور با ناسا در زمینه آموزش به تولید موسیقی بروند.

این سازمان در حال حاضر به 10 مدرسه خدمات رسانی می کند. در سال آینده، Cheboi امیدوار است با 100 شرکت دیگر همکاری کند.

چبوی: “امید من این است که وقتی اولین بچه های TechLit از دبیرستان فارغ التحصیل شوند، بتوانند به صورت آنلاین شغلی پیدا کنند، زیرا می دانند چگونه کدنویسی کنند، چگونه طراحی گرافیک انجام دهند، آنها می دانند چگونه بازاریابی انجام دهند.” گفت. «وقتی تحصیل کرده باشی دنیا صدف توست. با آوردن منابع، با آوردن این مهارت ها، دنیا را به روی آنها باز می کنیم.»

– منبع: CNN
” data-fave-thumbnails=”{“big”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/221211221923-nelly-cheboi-cnn-hero-vpx .jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” }, “small”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/221211221923-nelly-cheboi -cnn-hero-vpx.jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” } }” data-vr-video=”” data-show-html=”” data-check-event-based-preview=”” data-network-id=”” data-details=””>

nelly cheboi cnn hero vpx

لحظه معرفی قهرمان سال CNN را تماشا کنید

اندرسون کوپر از سی ان ان و کلی ریپا از شبکه ای بی سی به طور مشترک میزبان شانزدهمین مراسم سالانه “قهرمانان سی ان ان: ادای احترام به همه ستاره ها” بودند که بیش از ده ها مجری مشهور را در آن حضور داشتند.

سوفیا کارسون، بازیگر و خواننده که در این مراسم ترانه ای را با ترانه سرای برنده جایزه دایان وارن اجرا کرد، گفت: ما از حضور در اینجا بسیار مفتخریم. دایان این سرود باورنکردنی “تشویق” را برای کسانی که رهبری می کنند، زنده مانده اند و می جنگند نوشته است و امشب ما این آهنگ و اجرا را به قهرمانانمان تقدیم می کنیم.”

Aubrey Plaza، بازیگر Aubrey Plaza، آیدان ریلی، قهرمان CNN را معرفی کرد، کسی که در ماه‌های اولیه همه‌گیری کووید-19، غیرانتفاعی خود را در زمان خانه از کالج راه‌اندازی کرد.

پلازا گفت: «آیدان و دوستانش از کاناپه بیماری همه گیر خود، پروژه فارملینک را تأسیس کردند. این سازمان غیرانتفاعی مواد غذایی اضافی را از مزارع در سراسر ایالات متحده – غذایی که در غیر این صورت هدر می رود – به کسانی که به آن نیاز دارند متصل می کند. پلازا افزود: تنها در دو سال، او بیش از 70 میلیون پوند جابه‌جا کرده است.

دبرا وین – که غیرانتفاعی آن The Answer Inc. از خانواده های تحت تاثیر اوتیسم در جوامع محروم در سراسر شیکاگو حمایت می کند – توسط هالی رابینسون پیت هنرپیشه، یک “مادر اوتیسم همکار” مورد تجلیل قرار گرفت.

Vines می گوید که هر گروه به بیش از 4000 خانواده برنامه ریزی و راهنمایی ارائه کرده است. وینز هنگام پذیرش جایزه خود گفت: “به من بپیوندید و امروز خدمتگزار تغییر باشید.”

و جاستین تروکس، بازیگر برنده جایزه امی، سگ نجات خود کوما را برای قدردانی از کری بروکر و غیرانتفاعی او، نجات سگ آرامش ذهن، روی صحنه آورد.

از دو نوجوانی که در جوامع خود تغییراتی ایجاد می‌کنند نیز به عنوان عجایب جوان 2022 تجلیل شد:

روبی چیتسی، یک نوجوان 15 ساله از هریسون، آرکانزاس، “سه آرزو برای ساکنان روبی” را راه اندازی کرد، که اقلام شخصی را به ساکنان خانه سالمندان اهدا می کند که در غیر این صورت توانایی خرید آنها را نداشتند.

سری نیهال تامانا، یک نوجوان 13 ساله از ادیسون، نیوجرسی، “بازیافت باتری من” را راه اندازی کرد، که باتری های مستعمل را از طریق شبکه ای از سطل های جمع آوری خارج از اکوسیستم نگه می دارد.

این نمایش همچنین از دو کارمند نظرسنجی جورجیا به نام های شای ماس و مادرش روبی فریمن که پس از انتشار ادعاهای نادرست مبنی بر دست داشتن در تقلب در انتخابات در شبکه های اجتماعی، زندگی آنها به هم ریخته شد.

سی ان ان با GoFundMe همکاری کرده است تا کمک های مالی را به 10 برگزیده برتر امسال امکان پذیر کند. GoFundMe بزرگ‌ترین پلتفرم جمع‌آوری کمک مالی در جهان است که به مردم و موسسات خیریه برای دادن و دریافت کمک قدرت می‌دهد. حامیان می توانند مستقیماً از CNNHeroes.com به 10 سازمان غیرانتفاعی قهرمان برتر CNN کمک های مالی آنلاین کنند. سوبارو تمام کمک های مالی را تا سقف 50000 دلار برای هر یک از برگزیدگان امسال تا 3 ژانویه 2023 تطبیق می دهد.

آیا کسی را در جامعه خود می شناسید که کارهای شگفت انگیزی انجام می دهد تا دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کند؟ CNN.com/heroes را زیر نظر داشته باشید و در نظر داشته باشید که آن شخص را به عنوان قهرمان CNN در سال 2023 معرفی کنید. همچنین می توانید درباره بسیاری از 350 قهرمان قبلی CNN که به بیش از 55 میلیون نفر در تمام 50 ایالت ایالات متحده و در بیش از بیش از 50 ایالت کمک کرده اند، اطلاعات بیشتری کسب کنید. 110 کشور در سراسر جهان

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما